Dom von Thorn, Orjon Surma, 24.10.2017 r. o 17:24
Cóż to za tajemniczy dokument?

Ku sporemu rozmiarom budynkowi, który - wedle tabliczki nad wejściem zamieszczonej - był siedzibą znanej galerii nie mniej znanego w Księstwie rodu, zbliżał się, biegnąc równie szybko, co koń wyścigowy na hipodromie, goniec. Czerpiąc co chwila kolejne dawki świeżego powietrza, wbiegł do środka. Szukał właściciela tego przybytku, ale, niestety, nikt nie potrafił odpowiedzieć, gdzie się tenże człowiek udał. Przybysz postanowił więc zaczekać, trzymając w ręku kartkę z urzędowymi pieczęciami.

Orjon był w doskonałym humorze. Po dobrym odpoczynku na swej ukochanej, wspaniałej Orientyce, wrócił wczorajszym rejsowym samolotem do Czarnolasu. Nie zamierzał udawać się tego dnia do pracy. W pewnej chwili zadzwonił telefon.

- Halo?
- Dzień dobry, pewien jegomość na Pana czeka - odezwała się po drugiej stronie słuchawki pracownica administracji.
"Ech, i nici z odpoczynku..." - westchnął Orjon.
- Już jadę - odpowiedział.

Kiedy przyjechał, było już późne popołudnie. Goniec wszedł do jego gabinetu. Czekał cierpliwie, aż w końcu ktoś otworzył drzwi.
- Jest i ten dokument, o którym Waszmość tak wspominał! - zakrzyknął od razu, gdy ujrzał twarz właściciela galerii.
- Dobrze się spisałeś, idź i rozgłoś dobrą nowinę wszystkim możnym i publice w okolicy - powiedział Orjon. Był szczęśliwy z tej nowiny.

A dokument ten, który ją niósł, głosił treść następującą:

Cytuję:
m_S00096.png

OBWIESZCZENIE
dnia dwudziestego czwartego października Roku Diuczego dwa tysiące siedemnastego w Czarnolesie wydane.

Ja, Orjon z rodu von Thorn, nazwiska panieńskiego Surma, z woli Księcia wicehrabia Księstwa Sarmacji, jako senior Rodu von Thorn, zgodnie z mą i Starszyzny Rodu wolą, obwieszczam każdemu, co następuje natychmiast:

1. Zatwierdzam adopcję, jaka się dokonała w dniu wczorajszym, tj. 23 października 2017r., przez Syna mego, Jana Dagobarda von Thorn-Maikowskiego, a której owocem jest usynowienie przez niego Hewreta Faradobusa, z rodu Wettinów się wywodzącego.
2. Przyjmuję przez to, co się stało, Hewreta Faradobusa do Rodu mego i zezwalam Jego osobie na posługiwanie się nazwiskiem von Thorn.
3. Zobowiązuję przeto Wnuka mego, którym stał się Hewret w wyniku adopcji, do złożenia przysięgi rodowej, zgodnie z Kodeksem Rodu von Thorn.


WIWAT HEWRET! WIWAT RÓD!

bEyI9ig8.png

Oprócz tego dokumentu gońca wyposażono w okólnik, który własnoręcznym piórem Senior rodu napisał:
Cytuję:
Hewret Faradobus to mikronauta z długoletnim stażem. Rozpoczął swą przygodę z mikronacjami w Republice Wirtualnego Świata, gdzie był m.in. wiceprezydentem i prokuratorem generalnym. W 2012r. zaczął działać w Republice Victorii, gdzie pełnił wiele ważnych funkcji lokalnych i państwowych, był m.in. premierem i prezydentem kraju, działał w parlamencie, był burmistrzem miasta Gerwen. Od lutego 2014r. do chwili obecnej jest aktywnym mieszkańcem Republiki Bialeńskiej, jej administratorem technicznym, Ministrem Spraw Zagranicznych. Był też m.in. Prezydentem czy Marszałkiem Parlamentu Bialeńskiego. Aktywnie komentuje wydarzenia w mikroświecie, założył mikronacyjny serwer Discorda.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Hewret z Gerwenu, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 495,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Hewret z Gerwenu, Tomasz Ivo Hugo, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Cudzoziemiec
Vivat! Vivat! Vivat!

ps. Orjon masz klapsa na dupę za dobór czcionki.
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Ja, Hewret, swym honorem i krwią przysięgam wierność i lojalność Domowi i Rodowi von Thorn i akceptuję Kodeks Rodu wraz z konsekwencjami z niego wynikającymi. Cu uczynię policzone zostanie na chwałę lub wstyd Rodu, na mym honorze zasługą lub plamą po wsze czasy będzie.

Swoją krwią się podpisuję,

/-/ Hewret
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Oho, coś mnie ominęło, gratulacje :D @Hewret spisuj się dobrze by Cię nie wydziedziczyli :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.