Runda kwalifikacyjna Pucharu SLP
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

HjoKBixL.jpg

Trwa jubileuszowy 30. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Jednak obecna edycja Pucharu SLP aż tak wyjątkowa nie jest. Drużyny do pucharowych zmagań przystąpią bowiem dopiero po raz 29. A wszystko przez to, że w pierwszym sezonie rozgrywek rywalizacji o to trofeum nie było z powodu napiętego terminarza (mecze ligowe dwa razy w tygodniu).

Ten fakt wcale nie umniejsza rangi rywalizacji o Puchar. Rozgrywki zyskują na prestiżu z sezonu na sezon i coraz więcej ekip stara się skupiać właśnie na Pucharze. Nie ma co się dziwić, w końcu tu droga do sukcesu jest najkrótsza. Wystarczy wygrać tylko pięć dwumeczów (sześć dla zespołów zaczynających od kwalifikacji) i nie trzeba co sezon piąć się po szczeblach ligowych.

AD9924TD.jpg

Za nami już runda kwalifikacyjna, do której przystąpiły drużyny, którym w poprzedniej edycji Pucharu poszło najgorzej. Zmierzyło się w niej 16 zespołów - 6 z Drugiej Klasy i 10 z najniższego szczebla rozgrywek. Do dalszej fazy przeszło 5 drużyn z Drugiej Klasy i 3 z Trzeciej Klasy.

Największą niespodzianką fazy wstępnej jest odpadnięcie drugoklasowych Piratów z Tropicany z występującym szczebel niżej KS Gerandum. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. W rewanżu na Tropicanie Piraci szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie z rzutu wolnego trafił Gordon. Jednak 20 minut później akcję lewym skrzydłem przeprowadził Morozan, dośrodkował piłkę w szesnastkę, a tak futbolówkę do bramki skierował Warzyniak. Bramkowy remis utrzymał się już do końca i dzięki bramkom na wyjeździe awansowało KS Gerandum.

Dużo emocji dostarczył także dwumecz Lavivy Fer i Kumkwatów. W Wałbrzychu po trafieniach Dabovicia i Rychlowskiego padł remis 1:1. W rewanżu Kumkwaty dzielnie walczyły o odrobienie strat stwarzając sobie aż 7 okazji bramkowych. Gospodarze przez cały mecz cierpliwie czekali na swoją jedyną okazję. A gdy w końcu w 76. Salazar jedyny raz w tym meczu zapędził się w pole karne rywala to pewnie pokonał golkipera wałbrzyszan. Dzięki temu trafieniu drużyna z Feru wygrała w dwumeczu i awansowała dalej.

UGx07c3p.jpg

Zaciętą konfrontację oglądali kibice KS Immortals i BP Almera. Przez 180 minut dwumeczu padła tylko jedna bramka, a zdobył ją w 71. minucie pierwszego meczu Oltedal. Dzięki temu ekipa z Almery zagra w kolejnej fazie Pucharu. W pozostałych parach nie było większych emocji, a faworyci pewnie wygrali oba spotkania.

Wyniki rundy kwalifikacyjnej Pucharu SLP:

Princa Inselburg (3. Klasa) - NK Troyanowitze (2. Klasa) 0:3 i 1:2
Los Amigos de Bravo (3. Klasa) - Czarny Las Czarnolas (2. Klasa) 0:4 i 0:3
Smoki z Gideny (3. Klasa) - Osadzeni Grodzisk (2. Klasa) 0:2 i 0:3
KS Immortals (3. Klasa) - BP Almera (2. Klasa) 0:1 i 0:0
KS Gerandum (3. Klasa) - Piraci z Tropicany (2. Klasa) 0:0 i 1:1
Sarmaci z Yalen (3. Klasa) - Dyskobolia Czarnolas (3. Klasa) 3:0 i 2:1
Kumkwaty Wałbrzych (3. Klasa) - WW Laviva Fer (3. Klasa) 1:1 i 0:1
FC Nowy Kotwicz (3. Klasa) - Vienna FC (2. Klasa) 0:3 i 0:4

W najbliższą środę rozgrywki pucharowe ruszają zatem na dobre. W pierwszej rundzie los nie skojarzył ze sobą żadnej ekstraklasowej pary. Zatem na największe hity wyrasta dwumecz między zespołami, które "minęły się" ligowej drabince - beniaminka Ekstraklasy Margońskich Koni ze spadkowiczami FC Grodzisk oraz dwa starcia między pierwszoligowcami - Powagi z Shepherds i Cocodrilos z Angstrem. Poniżej pełna drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości):

acWXfFdz.png
Serduszka
15 977,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Kuba Hogh-Sedrovski, Cudzoziemiec, Timan Demollari, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Jack von Horn, Gauleiter Kakulski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ignacy Urban de Ruth, Król Patryk I Labacki, Aaron Ramsey, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Roderyk von Cela, Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Roland Heach-Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Już na początku derby Auterry. :D
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Tak, derby Auterry i Synowie z Vienną to moje hiciory.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Pierwsza runda nudna, ale już w drugiej może dojść do megahitów: Synowie-Grabarnia i FKK-FCC
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Konie, Telewizorki, Krasnoludy i Republikanie w mojej części drabinki. To tyle z pucharowej zabawy.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
FKK, FCC I Sloniki w mojej cwiartce... A czwarta ćwiartka byłaby taka przyjemna... ;)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Jak się rozkminia wygląd drabinki?
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@ignac A o jakie tajniki drabinki konkretnie chodzi?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
No jak to się rozkłada, bo XPert tego nie pokazuje przecież. @Michaelus
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@ignac Gramy puchar w systemie zawsze rozstawiony, czyli oznacza to że miejsca w drabince przypisane są na stałe na cały okres trwania pucharu. Wyeliminowanie silniejszego rywala oznacza, że "przejmuje się" jego rozstawienie. A generalna zasada jest taka, że następujące rozstawienia grają ze sobą w poszczególnych rundach:
Półfinał 1-4 2-3
Ćwierćfinał 1-8 2-7 -6 4-5
1/8 1-16 2-15 3-14 4-13 itd.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Powodzenia w rozgrywkach.
Odpowiedz Permalink
Roderyk von Cela
Jeśli wygramy z Powagą (nie będzie to łatwe), wpadamy na Anioły, no i będzie ciężko. Tak w ogóle znowu wpadamy na klub z Czarnolasu.
Permalink
Roderyk von Cela
Bo raczej powinni przejść BP Almerę.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
O fak...
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ehhh... ten sezon jest kijowy :(
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Ten sezon jest wyjątkowy. Trzy razy 0-1 i raz remis. Po porażkach w pucharze ciężko będzie się utrzymać.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Jestem wdzięczny za artykuły tak wysokiej jakości. Doceniam, bo jest to zjawisko niecodzienne, wymagające poświęcenia spore nakładu czasu i pracy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.