Puchar już bez trzech ekstraklasowiczów
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

HjoKBixL.jpg

Za nami jest już pierwsza runda Pucharu SLP. I jak na rozgrywki pucharowe przystało przyniosła ona dużo emocji, zaciętych spotkań oraz, oczywiście, kilka niespodzianek. Czas na sprawozdanie z pucharowych aren.

Finaliści poprzednich edycji Pucharu grają dalej. Ale nie obyło się bez problemów. Synowie w pierwszym meczu w Wiedniu przegrywali już 0:2, ale w drugiej połowie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. W rewanżu, po bardzo nudnym spotkaniu (tylko jedna sytuacja bramkowa) Świeccy wygrali z Vienna FC 1:0, co wystarczyło do zapewnienia sobie awansu do kolejnej rundy. O wiele większe problemy miały Krasnoludy. W pierwszym spotkaniu z Lavivą w Ferze drużyna z Rantiochii sensacyjnie przegrała aż 1:3. W drugim spotkaniu Krasnoludy wystawiły jednak najsilniejszy skład i z nawiązką odrobiły starty wygrywając aż 4:0.

Bardzo zaciętym dwumeczem okazało się starcie Osadzonych i Bullace. W Grodzisku jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Sondermann huknął zza pola karnego i nie dał szans golkiperowi Byków. Tuż przed przerwą jednak w podobny sposób odgryzł się Bernard i wyrównał wynik spotkania. Dużo emocji przyniosła końcówka spotkania, w której najpierw Broch dośrodkował w pole karne, a tam Mejia strzałem głową wyprowadził Bullace na prowadzenie. Gospodarze nie złożyli jednak broni i w ostatniej akcji meczu w zamieszaniu w szesnastce Sondermann drugi raz pokonał bramkarza przyjezdnych. Rewanż to jednak całkowita dominacja Byków. Przewagę udokumentowali dopiero w 90. minucie, gdy Allen po strzale z 20 metrów pokonał bramkarza Osadzonych. W kolejnej rundzie zagrają zatem Byki.

K9p0dYHx.jpg

Jeszcze bardziej zacięty był pojedynek NK Troyanowitze i Zenitu Vihren (dawniej Lokomotiv Bałmustan). Już w 11. minucie meczu w Troyanowitzach Percassi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza Zenitu. Dziewięć minut później był już remis po tym z 18 metrów pod poprzeczkę uderzył Chifor. Tuż po przerwie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po faulu w polu karnym do jedenastki podszedł Le Menn i pewnie pokonał golkipera ekipy z Vihren. Goście ponownie zdołali wyrównać. W 79. minucie Chifor urwał się obrońcom i będąc sam na sam z bramkarzem pewnie pokonał Kronmana. Bramkowy remis przed rewanżem w lepszej sytuacji stawiał Zenit. W rewanżu w Vihren gospodarze przeważali, ale nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza NK. Gości było stać tylko na jeden groźny strzał, ale Percasi trafił w słupek. Dzięki golom na wyjeździe do kolejnej rundy awansował Zenit.

Bardzo ciekawy przebieg miały pucharowe derby Auterry. W pierwszym meczu ekstraklasowy Futbolfeaan wygrał u siebie 2:0 po golach Allana i Sandsa. W rewanżu jednak role całkowicie się odwróciły. Po bardzo otwartym spotkaniu (aż 16 sytuacji bramkowych) grająca w Drugiej Klasie Loardia po pierwszej połowie prowadziła z wyżej notowanym rywalem aż 3:0. W drugiej odsłonie obie ekipy dołożyły po trafieniu. W kolejnej rundzie dość nieoczekiwanie zagra zatem Loardia.

Pz1j01cF.jpg

Futbolfeaan to nie jedyny reprezentant Ekstraklasy, który pożegnał się już z Pucharem. W kolejnej rundzie nie zagra także Beton, który uległ drugoklasowemu Ormalowi oraz Konie, które dwukrotnie przegrały z FC Grodzisk. Ogółem do kolejnej rundy awansowało 16 zespołów - 7 z Ekstraklasy, 6 z Pierwszej Klasy, 2 z Drugiej Klasy (Loardia i Ormal), a także 1 z najniższego szczebla rozgrywek. Tym rodzynkiem jest KS Gerandum, który wyeliminował półfinalistę poprzedniej edycji i aktualnego lidera zaplecza Ekstraklasy Lotos Trizopolis.

Już za tydzień zostaną rozegrane pierwsze mecze kolejnej rundy pucharu. Hitowo zapowiadają się starcia pomiędzy ekstraklasowymi drużynami - Synów z Grabarnią oraz FC Czarnolas z Krasnoludami.

Wyniki 1. rundy Pucharu:

Vienna FC (2. Klasa) - Synowie Wandy (E-Klasa) 2:2 i 0:1
WW Laviva Fer (3. Klasa) - FKK Rantiochskie Krasnoludy (E-Klasa) 3:1 i 0:4
Sarmaci z Yalen (3. Klasa) - RVT Hrabia Ruhnhoff 0:5 i 0:4
KS Gerandum (3. Klasa) - Lotos Trizopolis (1. Klasa) 3:0 i 0:2
BP Almera (2. Klasa) - KS Anioły Grodzisk (E-Klasa) 0:2 i 0:2
Osadzeni Grodzisk (2. Klasa) - FC Bullace (1. Klasa) 2:2 i 0:1
Czarny Las Czarnolas (2. Klasa) - YK Słoniki Sodomia (1. Klasa) 1:4 i 0:2
NK Troyanowitze (2. Klasa) - Zenit Vihren (1. Klasa) 2:2 i 0:0
Ormal Altbork (2. Klasa) - Beton Eldorat (E-Klasa) 0:0 i 2:1
Hetman Grodzisk (1. Klasa) - Republikanie Scholandia (E-Klasa) 0:2 i 0:2
FC Grodzisk (1. Klasa) - Margońskie Konie (E-Klasa) 2:0 i 2:0
Powaga Czarnolas (1. Klasa) - Shepherds Eldorat (1. Klasa) 2:0 i 2:0
Cocodrilos de Punta (1. Klasa) - FC. ANGSTREM (1. Klasa) 1:4 i 0:2
Futbolfeaan Auterra (E-Klasa) - SKSV Loardia Auterra (2. Klasa) 2:0 i 1:4
FC Czarnolas (E-Klasa) - WKS Rotor Precelurbańsk (2. Klasa) 5:0 i 2:0
CKS Grabarnia Grodzisk (E-Klasa) - MKS Sailor Fer (2. Klasa) 1:0 i 3:0

Drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości):

uK8yM9Nz.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński.
Serduszka
11 523,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Cudzoziemiec, Albert Felimi-Liderski, Leszek de Ruth, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Laurẽt Gedeon I, Król Patryk I Labacki, Ignacy Urban de Ruth, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Tomasz Ivo Hugo, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Kuba Hogh-Sedrovski, Henryk Leszczyński, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Timan Demollari
Kto się zna?

y70L76f8.png
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@demollari ten kto ustawia wyniki ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Jestem w szoku, nie tylko z powodu awansu, ale i tego, że oba mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami. Co ciekawe, za drugi, wyjazdowy mecz otrzymałem mniej gwiazdek, niż Rywal :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Najpierw derby, później mecz z RVT... teutońska droga :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Troyanowitze odpadają, ale niepokonane :D
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
eh, liczyłem na potknięcie krasnoludów ;(
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@leszcz Ćwiartka z FCC, FKK i Republikanami zdecydowania najmocniejsza
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ostatnio lądowałem w tej z synami, więc zapobiegawczo odpadałem wcześniej ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem tak, kiedyś bardziej wierzyłem że piłka jest nie przewidywalna. Dziś wiem że tu też wkradła się arytmetyka, i więcej jest do przewidzenia.
Nie mniej i z zaciekawieniem czytam, o tym co tam się dzieje na boiskach :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.