Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 17.11.2017 r. o 23:46
Piętro niżej: Cisza przed burzą
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Od poprzedniego spotkania w naszym pierwszoklasowym cyklu minęły trzy kolejki i... w zasadzie nic się nie zmieniło. Na czele ciągle trójka Lotos, YK Słoniki i FC Bullace. Można jednak mieć pewność, że to cisza przed międzysezonową burzą — wkrótce czekają nas mecze (i rewanże) między drużynami z podium. To naturalnie będzie też szansa dla drużyn z drugiego szeregu by doszlusować do liderów.

Pierwsza Klasa

Nm3tZes5.png

Liderzy z Trizopolis i Sodomii są póki co nierozłączni, dzielą ich raptem 2 gole bilansu bramkowego. Obie drużyny są niepokonane w lidze, punkty pogubiły na dwóch wyjazdach. Punkt gorsze FC Bullace przegrało jedynie z FC Grodzisk. Inaczej za to wygląda sytuacja w Pucharze — Lotos mimo desperackiej pogoni w rewanżu, nie zdołał odwrócić 0-3 z pierwszego meczu z KS Gerandum. Wolne środy mogą się okazać kluczowe w meczach bezpośrednich z YK Słonikami i FC Bullace, które awansowały do kolejnej rundy Pucharu, gdzie czekają ich ciężkie boje z odpowiednio Republikanami i FC Grodzisk.

b782Uq64.jpg

Właśnie grodziskie Delfiny zajmują czwartą lokatę. Podopieczni Jego Książęcej Mości mają dobrą passę trzech zwycięstw z rzędu, szczególnie cenne były wygrane z ekstraklasowymi Margońskimi Koniami. Z takim impetem FC Grodzisk może szybko nadrobić stratę czterech oczek do FC Bullace. Na piątym i szóstym miejscu z ośmioma punktami (oraz ujemnym bilansem goli, dodajmy) Powaga Czarnolas i Hetman Grodzisk. Sąsiedzi w tabeli są jednak w diametralnie różnej sytuacji. Senatorowie przegrali dwa pierwsze mecze, po czym stopniowo poprawiali grę. Gdyby nie pechowy remis 3-3 w Vihren, mieliby na liczniku pięć wygranych z rzędu. Odwrotnie Hetman, który pokonał rywali w pierwszych dwóch kolejkach, a potem nie potrafił wygrać ani razu. Za tydzień bezpośrednie starcie w Grodzisku.

OXIwewR5.jpg

Na siódmym miejscu mamy największe rozczarowanie Pierwszej Klasy Zenit Vihren (ex-Łokomotiw Tomaszewo {ex-Bałmustan}). Garapeńczycy wygrali zaledwie jeden mecz, a w rozgrywkach pucharowych udało im się wywalczyć awans po dwóch remisach z drugoklasowym NK Troyanowitze. Być może podobnie jak to miało miejsce w wypadku Lotosu w zeszłym sezonie, udany występ w Pucharze pomoże uratować sezon Zenitowi. Wszak kolejnym rywalem jest Ormal Altbork, a zatem drużyna z pewnością w zasięgu. W Pucharze gra dalej również drużyna otwierająca strefę spadkową, czyli FC. ANGSTREM. Drużyna z Wszechcaratu dochodzi do siebie po katastrofalnym początku sezonu (3 porażki z rzędu) i ostatnio gra przyzwoicie - w pucharowym dwumeczu rozbili Krokodyle, a w lidze zremisowali z Lotosem i nieznacznie ulegli FC Bullace.

Światełka w tunelu bezradnie szukają dwie najgorsze drużyny Pierwszej Klasy. Shepherds Eldorat przeżywają prawdziwą terapię szokową po awansie i ciągle czekają na pierwszą wygraną w sezonie. Jeszcze gorzej jest w Puncie, Cocodrilos kontynuują zapaść z drugiej rundy 29. sezonu i przegrywają mecz za meczem. Zremisowali raptem raz, właśnie z Pasterzami. Trener Gustolúpulo szuka rozwiązań na rynku transferowym, do Punty zawitało ostatnio czterech nowych zawodników.


Typy na siódmą kolejkę:

FC Bullace - Hetman Grodzisk 1
YK Słoniki Sodomia - Lotos Trizopolis 1
Powaga Czarnolas - FC. ANGSTREM X
Cocodrilos de Punta - FC Grodzisk X
Shepherds Eldorat - Zenit Vihren 2
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
10 174,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Albert Felimi-Liderski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Gauleiter Kakulski, Laurẽt Gedeon I, Cudzoziemiec, Michał Michaelus, Król Patryk I Labacki, Bartłomiej Czapka, Ignacy Urban de Ruth, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Przyznam bez bicia, że ostatni tydzień rozgrywek pokpiłem i wszystko szło na domyślnych ;(
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@christosza stąd ta dobra passa! Szkoda tylko kontuzji bramkarza, dla 38-letniego dziadka mecz z Nielotami w Pucharze może okazać się zbyt dużą dawką wrażeń.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Co ciekawe, Zenit na papierze wygląda na najsilniejszą drużynę w lidze.
Zaciekawił mnie też typ na mecz Krokodyli z Delfinami, no cóż, zrobimy wszystko, żeby było 2. Choć w tym sezonie na pewno naszym celem nie jest awans, więc... rzeczywiście wszystko się może zdarzyć i w najbliższym meczu.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@demollari Möllerstedt da radę. Póki Brecel w obronie, to się szczególnie nie spoci.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Hugo takie przeczucie. Jesteście zdecydowanymi faworytami, ale ci nie zawsze wygrywają, zwłaszcza na wyjazdach.

@christosza oby!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Trener Demollari już w połowie sezonu robi rozeznanie co go będzie czekało w Pierwszej Lidze! Cóż za przezornosc!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Krokodyle [*] wpisujcie miasta
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
W porównaniu do poprzednich sezonów rozgrywki na zapleczu nie są już tak wyrównane. Poziom ekip nieco się zróżnicował.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@rybczak
Grodzisk [*]
Nadzieja [*]
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Gauleiter nie mierzcie mnie swoją miarą. Przecież dopiero co tam byłem, naprawdę pamiętam!

@Michaelus wbrew pozorom po 6 kolejkach jest całkiem podobnie do zeszłego sezonu, wtedy czwarta drużyna traciła 5 pkt do lidera.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@demollari a jednak remis. Choć nie uznali mi bramki...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Bukmacherzy płaczą. Powaga triumfuje!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@christosza i to po swietnym meczu, winszuję! Jak wygracie ze smutnym ostatnio Hetmanem to zaczniecie już bezpośrednio zagrażać trójcy prowadzącej.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Hugo no właśnie, Delfiny lepsze, ale jednak drugi gol nie wpadł. Bardzo częsta dla mnie historia w tym sezonie (tak w Baridasie, jak i u Hrabiów).
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Niby skupiamy się na Ekstraklasie, ale i tu się sporo dzieje :) Zawsze z miłą chęcią, zaglądam co tam się dziej :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.