II Klasa po 6. kolejkach
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png


Choć w SLP już siódmy tzw. dzień meczowy, to jeszcze ani razu nie zaglądaliśmy niżej niż drugi poziom rozgrywek. Uczynimy to w tym tekście, poświęconym II klasie, a pisanym dla fanów piłki mniej granej, a bardziej kopanej; mniej wyrafinowanej technicznie, a bardziej skupionej na walorach fizycznych i sile mięśni. Dla pasjonatów gry bezwzględnej, gry żelaznej, gry totalnej.

Za nami już tercja sezonu, która nie zdążyła jednak zarysować w tabeli wyraźnej hierarchii. Kolejność zespołów wydaje chwiejna i - przynajmniej matematycznie rzecz biorąc - jest jeszcze zupełnie odwracalna.

pxKW8eWt.jpg
Fotos z meczu Piratów z Tropicany przeciwko BP Almera (2-1)

Przodują NK Troyanowitze i Piraci z Tropicany. Pierwsi rozpoczęli fenomenalnie - cztery wygrane w lidze, dwie w Pucharze. Sto procent punktów. Później przyszły trudne chwile - w lidze dwie porażki, w Pucharze dwa remisy (wyrzucające z rozgrywek). Drudzy zaczęli w kratkę - zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka, a to jeszcze przeplatane remisami w Pucharze. Jednak triumfy w dwóch ostatnich kolejkach przyniosły zrównanie z Troyanowitzami (po 4 zwycięstwa, po 2 porażki, po 12 punktów), a korzystny bilans bramkowy pozwolił w ostatniej rozegranej kolejne na przejęcie fotelu lidera.

Zaraz za tą parą sytuują się trzy drużyny mające po 11 punktów - Osadzeni Grodzisk, Czarny Las Czarnolas i Vienna FC. Mimo, że rządząca para wygląda najsolidniej (w tej kolejce będą bić ogórków ze strefy spadkowej), to każdy z tych trzech klubów ma szansę na podium w półmetku, nie każdy z nich ma jednak chętkę na awans. Otwarcie mówił o tym trener Aresztantów, który na każdej praktycznie konferencji prasowej podkreślał, że celem jest zostanie na tym poziomie rozgrywkowym. Zaś na ostatnim, popucharowym spotkaniu z dziennikarzami wyraził się nawet dosadniej: "(...) tymczasem skupiamy się na lidze aby się utrzymać. I przypadkiem jeszcze nie awansować".

3rbtEhuF.jpg
19-letni Jesús-María Borbón (NK Troyanowitze) celebruje bramkę w promującym nowe stroje meczu z reprezentacją Związku Piekarzy Troyanowitzkich(7-1)

Kolejne dwie drużny w tabeli - MKS Sailor Fer i Ormal Altbork - mają po 8 punktów, więc podium ligowe jest także w ich zasięgu, nawet w perspektywie połowy sezonu. Jednocześnie, od lidera dzieli ich tyle samo punktów, co od strefy spadkowej. Pokazuje to, że rozgrywki niższych klas mogą być ciekawsze i bardziej zacięte od wyrafinowanej "ą,Ę"-klasy.

W najtrudniejszej sytuacji są kluby z Almery i Auterry (po 4 pkt.) oraz precelurbanski Rotor (3 pkt., wyrzucony trener).

Fakt, że pierwsze siedem zespołów "rozciąga się na przestrzeni" czterech punktów powoduje, że dzisiejsze spotkania będą szalenie ważne dla wyklarowania się sytuacji na półmetku sezonu, który już za dwa tygodnie. Dlatego spodziewajmy się meczy, nad którymi bardziej niż ducha gry, będzie czuć duchy walki i poświęcenia. Meczy dla prawdziwych smakoszy!

Dzisiaj, 19:30. Kibicuj!

Polecane mecze (o najmniej pewnym wyniku):
Osadzeni Grodzisk - MKS Sailor Fer
Czarny Las Czarnolas - Ormal Altbork


Tabela po tercji sezonu:
1541bHKK.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
14 251,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Michaelus, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Timan Demollari, Cudzoziemiec, Gauleiter Kakulski, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Leszek de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Albert Felimi-Liderski, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Michał Michaelus
No i to jest właśnie wyrównana liga ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Jeśli chcesz dołączyć do rozgrywek największej ligi mikroświata to mam wiadomość, która Cię na pewno zainteresuje. Do wzięcia są obecnie trzy kluby:
Princa Inselburg (Trzecia Klasa)
Los Amigos de Bravo (Trzecia Klasa)
WKS Rotor Precelurbansk (Druga Klasa)

Wystarczy tylko wejść na stronę ligi - http://www.xperteleven.com/?lid=71065 i dołączyć do nas. Daj też znak na PW lub poprzez pocztę X11, że jesteś z mikroświata. Przyspieszy to proces przejęcia klubu.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
No, o takie relacje z 2. klasy nic nie robiłem! Trzymam kciuki za regularność!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
To ja dążę do derbów Tropicany a @RemigiuszL się zaczął bawić w awans? Nie ładnie!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
To wcale nie jest taka słaba liga. Troyanowitze czy Piraci mogliby - przy odrobinie szczęścia - ograć ekstraklasowe ekipy.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
ehh... ten sezon to zuo w potrawce bez kitu.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Ignac po dwóch latach od ostatniego artykułu jeszcze nie zapomniał jak się pisze, cud, cud!
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Uratujcie Rotor, towarzysze!
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@christosza Myślałem, że hiperbolizujesz. Ale sprawdziłem w swoim profilu - i faktycznie! 2 lata, 4 dni. OJPDZL o.O
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Pieniędzy mu brakło to postanowił coś napisać.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Mam ponad 200k, nwm czy to brak. Chociaż miałem milijon... :/
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@Gauleiter
Mogłyby, ale przyznam szczerze że jestem zaskoczony takimi wynikami Troyanowitz, bo nie za bardzo chcemy awansować.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@ignac Fajny artykuł, po raz pierwszy w historii klubu na meczu Piratów pojawił się fotograf :D

@rybczak Ostatnio marudziłeś, że chyba nie doczekasz tropicańskiej drużyny w Ekstraklasie, to wziąłem sobie twe słowa do serca :P

@LudwikTommo To może zdradzicie taktykę na następny mecz? Pomożemy Wam nie awansować ;P
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@RemigiuszL

Nie ma tak łatwo :P
Ale z tego co mogę powiedzieć to na następny mecz wyjdziemy bez spiny, może w słabszym składzie ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cieszę się, że Diuk Olivka nie zapomniał o nas i o tym jak się pióro trzyma. Mam nadzieję, że częściej będzie dla nas pisał Diuk, niż raz na dwa lata ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.