Półmetek na niższych szczeblach
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jubileuszowy 30. sezon rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej osiągnął półmetek. Walka o mistrzostwo i utrzymanie w Ekstraklasie jest zacięta. Ale na niższych szczeblach ligowych jest nie mniej emocjonująco. Kto ma szansę awansować wyżej, a kto jest zagrożony spadkiem. Czas na raport.

PIERWSZA KLASA

Na czele tabeli znajduje się Lotos. Ekipa z Trizondalu nie zaznała jeszcze porażki i pewnie zmierza do Ekstraklasy. Co ciekawe podopieczni Roberta Dąbskiego-Hansa ostatni raz przegrali w lidze 5 sierpnia z Hrabiami. Od tego czasu zespół z Trizopolis kontynuuje serię 15 ligowych meczów bez porażki. A jeszcze w poprzednim sezonie Lotos drżał o utrzymanie aż do ostatniej kolejki. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to szybkie odpadnięcie z Pucharu - już w pierwszej rundzie.

Tylko punkt mniej mają Byki. Podopieczni Alberta Felimi-Liderskiego są na najlepszej drodze by po sezonie powrócić na najwyższy szczebel rozgrywek. Sześć punktów przewagi nad czwartą lokatą to już dość solidna zaliczka. A gdyby nie klątwa FC Grodzisk to mogłoby być jeszcze lepiej. Stołeczni wyeliminowali Bullace z Pucharu i jako jedyni pokonali ich w lidze. Dość blisko powrotu do Ekstraklasy są także Słoniki. Zespół Leszka de Ruth ma trzy oczka więcej niż czwarta ekipa.

Ww4fSF91.jpg

W środku stawki najbardziej zaskakuje postawa Powagi. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Czuguł-Chana jest najlepszym z beniaminków i traci niewiele do strefy awansu. Za ich plecami znajdują się FC Grodzisk, Zenit Vihren (były Lokomotiv Tomaszewo) i Hetman Grodzisk. W przypadku dwóch pierwszych ekip aktualna pozycja nie jest raczej szczytem marzeń. Jeszcze niedawno FC grało w Ekstraklasie, a Zenit było krok od promocji.

W strefie spadkowej znajdują się trzy drużyny z pięcioma punktami - Cocodrilos, Shepherds i Angstrem. Szczególnie zawodzą ci ostatni. Drużyna z Wszechcaratu jeszcze niedawno grała na najwyższym szczeblu rozgrywek, a teraz zamyka tabelę Pierwszej Klasy.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Lotos Trizopolis
FC Bullace
YK Słoniki Sodomia

Powaga Czarnolas
FC Grodzisk
Zenit Vihren
Hetman Grodzisk
Cocodrilos de Punta
Shepherds Eldorat
FC. ANGSTREM
9
9
9

9
9
9
9
9
9
9
21
20
17

14
13
12
11
5
5
5
19:8
20:10
11:6

17:15
11:10
15:15
16:18
10:18
8:17
9:19

DRUGA KLASA

Tabelę otwiera NK Troyanowitze. Drużyna ze Slawonii gra bezkompromisowo i ma na koncie 7 zwycięstw oraz 2 porażki. Podopieczni Ludwika Tomovicia grają także ekonomicznie strzelając niewiele ponad 1 gola na mecz.

4j89wj3h.jpg

Za plecami Slawończyków trwa pasjonująca walka o awans do Pierwszej Klasy. Między drugą a szóstą lokatą są zaledwie trzy punkty różnicy. Aktualnie w najlepszej sytuacji są Osadzeni i Vienna FC, ale na ich potknięcie tylko czekają Piraci, Czarny Las i Ormal.

Na granicy strefy spadku balansują Loardia i Sailor. Póki co bliżej utrzymania są piłkarze z Auterry. Tabelę zamykają BP Almera i Rotor, które powoli tracą kontakt z bezpieczną strefą.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
NK Troyanowitze
Osadzeni Grodzisk
Vienna FC

Piraci z Tropicany
Czarny Las Czarnolas
Ormal Altbork
SKSV Loardia Auterra
MKS Sailor Fer
BP Almera
WKS Rotor Precelurbańsk
9
9
9

9
9
9
9
9
9
9
21
18
17

16
15
15
10
8
4
3
11:4
17:5
9:4

17:9
11:7
9:6
12:11
10:20
6:19
4:21

TRZECIA KLASA

Rozgrywki na najniższym szczeblu całkowicie zdominowała Laviva Fer. Drużyna Pawła Szermińskiego wygrała wszystkie mecze i z kompletem punktów jest już właściwie od krok od Drugiej Klasy.

I4ZH72Yy.jpg

Na drugim miejscu plasuje się rewelacja pierwszej części rozgrywek KS Gerandum. W lidze przegrali tylko z liderem, a w Pucharze doszli już do ćwierćfinałów. Jednak tydzień temu z klubu nieoczekiwanie został wyrzucony menadżer. Czy w czasie oczekiwania na nowego szkoleniowca nie zostanie zaprzepaszczony cały dotychczasowy dorobek?

Z realnymi szansami na awans pozostają także Kumkwaty, Nowy Kotwicz, Dyskobolia, Los Amigos i Smoki. Liga jest tak wyrównana, że nawet chwilowa słabość jednej z drużyn może kosztować wiele.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
WW Laviva Fer
KS Gerandum
Kumkwaty Wałbrzych

FC Nowy Kotwicz
Dyskobolia Czarnolas
Los Amigos de Bravo
Smoki z Gideny
Sarmaci z Yalen
KS Immortals
Princa Inselburg
9
9
9

9
9
9
9
9
9
9
27
18
15

14
13
12
10
8
7
1
29:2
19:3
17:5

8:9
15:24
8:12
5:11
14:18
1:8
1:25
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo, Krzysztof Czuguł-Chan.
Serduszka
15 561,00 lt
Ten artykuł lubią: Szymon de Canterville, Gniewosz Sforski, Timan Demollari, Ignacy Urban de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Habsburg, Cudzoziemiec, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Roland Heach-Romański, Guedes de Lima, Robert Dąbski-Hans.
Komentarze
Michał Michaelus
Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do SLP to właśnie jest dobry moment. Aktualnie na nowych menadżerów czekają cztery zespoły:

MKS Sailor Fer (Druga Klasa)
WKS Rotor Precelurbańsk (Druga Klasa)
KS Gerandum (Trzecia Klasa)
Princa Inselburg (Trzecia Klasa)

Wystarczy wejść na stronę ligi w xperleleven wybrać klub i napisać do mnie wiadomość potwierdzającą mikroświatową tożsamość.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Trochę szkoda, że BP Almera obecnie się nie wiedzie, ale jestem dobrej myśli ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No cóż, sezon w Ekstraklasie był stracony może nie tyle przez to, że w efekcie FC Grodzisk spadł, co dlatego, że nikt nad drużyną nie pracował. Być może i tak byśmy spadli, ale gdyby ktoś jej doglądał, to jestem przekonany, że drużyna byłaby w lepszym stanie. A tak, marzenia odstawiamy na bok i skupiamy się na rozwoju oraz bezpiecznym miejscu w tabeli. Awans nawet, jeśli możliwy, zostałby okupiony kolejnymi stratami.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
sezon idzie kiepsko ale... można nam zabrać punkty, miejsce w tabeli czy też zwycięstwo ale nikt nie odbierze Baridajczykom hartu ducha i ochoty do walki! :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Zaskakuje... Trener dobry, to i drużyna sobie radzi.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Chyba Troyanowitzom nie zostało nic innego jak niestety awansować.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@LudwikTommo A Piratom nic innego jak tłuc się dalej w Drugiej Klasie ;(
Odpowiedz Permalink
Robert Dąbski-Hans
Zaskakujące zmiany w KS Gerandum... czyżby pewny faworyt do awansu miał jednak nie dostać się do Drugiej Klasy?

No i Lotos fajnie gra... ;)
Permalink
Michał Michaelus
W przypadku KS Gerandum jest bardzo zagadkowo, bo menadżer został wyrzucony przez system i konto od razu dezaktywowane.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Ach, gdzie te czasy dominacji Słoników, Rotora czy Kumkwatów!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Zajrzałem tu jeszcze raz - te fotki są fenomenalne. I superdobrze dopasowane do poziomu ligi! <3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.