Park Stołeczny, Cudzoziemiec, 11.12.2017 r. o 22:13
Robert von Thorn — a jednak

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

sytuacja w Sarmacji zawsze była dynamiczna — czasem nawet pod płaszczykiem pozornego marazmu różne żywioły toczyły dyskusje, a pod pierzyną spokoju buzowało. Jesteśmy największym i najbardziej aktywnym społeczeństwem wirtualnego świata i ten cykl przeplatanych słabszych momentów i lepszych momentów jest czymś zupełnie naturalnym. Piszę o tym bo sytuacja bywa tak dynamiczna, że niekiedy weryfikuje nasze plany, cele, założenia, nawet obietnice.

Od wielu tygodni i miesięcy stawiałem sprawę jasno — mam kandydata na Księcia, jeśli by doszło do elekcji. Część osób domyślała się kto nim jest, część wprost dopytywała. Nie była to jakoś nadmiernie skrywana tajemnicza. Choć też nie afiszowaliśmy się nią. Dynamika życia sarmackiego społeczeństwa sprawiła, że ów kandydat nie znalazł się na liście osób, które dysponują w zarządzonej w dniu wczorajszym elekcji biernym prawem wyborczym. To oznacza, że nie może w niej startować, że nie może o tron się ubiegać. Rozgorzały dyskusje, omawiano różnorakie warianty, badano różne interpretacje, różne sytuacje. Ostatecznie uznaliśmy, że czasu jest mało i trzeba działać.

Dlatego w porozumieniu z moim dotychczasowym kandydatem podjąłem decyzję, iż przedstawię Wam swoją kandydaturę na urząd Księcia Sarmacji.

Zdaję sobie sprawę z moich wad. Zdaję sobie sprawę z tego, że mój charakter do najłatwiejszych nie należy, a bezkompromisowość niekiedy idzie zbyt daleko. Mam gorsze dni i fatalne humory. Mam świadomość publicznie składanych obietnic, ale i ogromu pracy, jaką włożyłem w poprawę siebie. W stanie się lepszym współobywatelem naszego kraju. Mimo tych licznych wad mam też jednak trochę zalet. Jestem aktywny. Jestem zdeterminowany. Mam pomysły i zacięcie do nich forsowania i wdrażania. Umiem pracować w grupie i inspirować grupę. Chcę działać i działam niekiedy jak niezmordowany. Jestem sprawnym i całkiem niezłym organizatorem. Mam też tak zorganizowany czas rodzinny i zawodowy, że zawsze dla Sarmacji czas znajduję. Trochę z Wami i z tym krajem przeszedłem.

Dla mikroświata narodziłem się w Dreamlandzie, w prowincji Blacklock 22 kwietnia 2000 roku. Działałem także w Wolnym Klubie RP, z którego pojawiłem się w Sarmacji, jako 62 osoba, która tu zamieszkała, w lipcu 2002 roku. Później działałem także w Wandystanie, a także miałem zaszczyt zakładać i tworzyć Cesarstwa Valhalli. Wielokrotnie pełniłem rolę posła, senatora, ministra i Kanclerza. Dostąpiłem zaszczytu bycia Regentem, członkiem Rady Regencyjnej, a nawet Marszałka i Rzecznik Dworu JKM Tomasza Ivo Hugona. Byłem Namiestnikiem, przedsiębiorcą, działaczem samorządowym, członkiem Książęcej Komisji Wyborczej, Trybunału Koronnego i PKOJ. Trochę działałem także jako działacz sportowy — założyłem SLP, WLP, SLFA, SLF1, a także pełniłem rolę Prezesa i Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Zakładałem, a po latach reaktywowałem Galerię von Thorn, która dziś tak pięknie rozkwitła pod skrzydłami mojego syna Orjona von Thorna-Surmy. Przez lata byłem aktywnym politykiem. Współtworzyłem i przewodniczyłem takim partiom jak NZM, NPS, RSO. Gdy było mi mało aktywowałem się na polu edukacji pełniąc role rektora i założyciela Sarmackiej Szkoły Nauk Społecznych oraz Uniwersytetu Grodziskiego, rektora Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis (Królestwo Dreamlandu), a dziś współtworząc Akademię Sclavińską.

Jak więc widać... coś tam robiłem. O planach na Sarmację przyjdzie jeszcze czas mówić, nie chcę dziś Was zanudzać. Póki co chciałbym Was poprosić o poparcie mojej kandydatury - możecie to zrobić tu. Jeśli uznacie, że jest Waszego podpisu warta. Potrzebuję ich co najmniej pięć. Powaga zapłać!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
13 956,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped, Albert Jan Maat von Hippogriff, Viktor Toghon at Atera, Eddard Noqtern, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ignacy Urban de Ruth, Wojciech Hergemon, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Guedes de Lima, Krzysztof Czuguł-Chan, Daniel January von Tauer-Krak, Adam Jerzy Piastowski, Sorcha Raven, Hewret von Thorn, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Wespucci.
Komentarze
Konrad Jakub Arped-Friedman
T8xt7dZk.jpg
© Vladimir ik Lihtenštán
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Pomyślnych rządów ! Co by nie mówić pierwsza poważna kandydatura.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Nie pierwsza.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@Zombiakov Zapomnieliście o hrabinie von Witcher.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@anglov a co, przez teutońską startujemy od -1?
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@KonradFriedman - każdy ma prawo do swojej opinii. Według mnie pierwsza poważna - nie koniecznie pierwsza z szansami.

Ze względu na krótką listę elektorów podejrzewam, że ktoś lepiej zaznajomiony z aktualnymi sympatiami i antypatiami potrafi na żywo wizualizować sobie w wyobraźni słupki poparcia.

Jakieś spekulacje ?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
To ktoś jeszcze traktuje Roberta poważnie? :o
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@anglov - Jakby mi ktoś 10 lat temu powiedział, że dobrym słowem się odezwę na temat kandydatury RCA na Ksiecia to bym się puknął w czoło i powiedział "nigdy" (czego się robić nie powinno o czym już dzisiaj wspominałem)

Ale... to On jest w stanie zarządzić i koordynować projektami koniecznymi dla rozwoju (by nie popadać w "przetrwania") Księstwa. To On również potrafi nakłonić ludzi do współpracy przy realizacji określonych zadań.

Jeżeli nie "organ kolegialny" to ... czemu nie RCA.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Zombiakov RCA ma zdolności organizacyjne. Potrafi skutecznie zorganizować ludzi przeciwko sobie. Potrafi też skutecznie zorganizować ludzi do opuszczenia Sarmacji. Ja tego w żaden sposób nie ujmuję jego kandydaturze :)
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@anglov - ależ co do samej zasady ciężko temu zaprzeczyć. Z drugiej jednak strony pokładam wiarę, że wyśmienicie wchodzi w role (o czym kiedyś pisał). W roli Księcia, jeżeli odrzucimy uprzedzenia, może niejednego/niejedną zaskoczyć. Może też być tak, że po kilku miesiącach cudownej pracy i pasma sukcesów weźmie i odda serwer w komis.

Nie jestem wróżką jak będzie.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Zombiakov No to skoro dochodzimy do momentu „nie wiadomo co będzie”, skąd taka pierwsza reakcja – pierwszy poważny kandydat. Tak naprawdę przy każdym możemy to powiedzieć. Cała reszta jest kwestia wiary w osobowość. Osobowość Roberta jest po prostu głośna, wcale nie lepsza, ani nie gorsza od innych kandydatów.

Żeby nie było – sprzeciwiam się zasadniczo gloryfikacji. Jest to kandydat na Księcia jak każdy inny. Pewnie też jeszcze kilku lepszych lub gorszych się zgłosi.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Nie koncentruję się na osobowości lecz na zdolności do skutecznego działania. Nikt w Sarmacji nie ma aż tak pięknej osobowości, żeby natchnąć tłumy ot tak po prostu.

Potrzebny jest porządek, priorytety, celowe działanie, przejrzystość.


Absolutnie nie zamierzam też więcej agitować za RCA. Nie mam nawet prawa głosu więc kim jestem ... :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Nie chcę bynajmniej zniechęcać do wyrażania poglądów – wręcz przeciwnie – to cenne :)

I owszem – moja ocena zdolności w tym zakresie jest znacznie inna. I to też jest naturalne i zdrowe – jak wszyscy mieliby się zgadzać, to nie miałoby to sensu.

Jedyne co zauważam, to fakt, że ocena powagi kandydatury jest lekko na wyrost. I owszem to pewnie też jest kwestia oceny każdego z nas, ale to też wyraziłem w pierwszym komentarzu, jak i później, w przewrotnych odpowiedziach chciałem pokazać, że także i ta kandydatura może być przez kogoś odbierana w sposób zupełnie wręcz odwrotny.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Taka nasza różnorodna natura. Byle tylko w ostatecznym rachunku, niezależnie od wyboru jaki zostanie dokonany, byliśmy w stanie dać nowemu Księciu/Księżnej kredyt zaufania a także ekstra wsparcie wykraczające ponad standardową aktywność.

Szybko się przekonamy czy "to" (jakiekolwiek "to") ma szanse wypalić.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Jest samolubny, niecierpliwy i trochę zbyt pewny siebie.
Popełnia błędy, traci kontrolę i jest czasami ciężki do zniesienia.
Ale jeśli nie potraficie znieść go kiedy jest najgorszy, to cholernie pewne, że nie zasługujecie na niego, kiedy jest najlepszy.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Mnie nie potrafią znieść nawet gdy jestem najlepszy. :(
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Powiew młodości w Sarmacji jest niezbędny, dlatego uważam że to dobra kandydatura.
Już tęsknię za JKW TIH.;)
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
@Nikodem Póki co wszyscy kandydaci to raczej skapciałe grzyby niż powiew świeżości
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
A, przepraszam, jest jeszcze Yenn
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@chojnas zaprzcz! Nie jestem skapcialy, a co najwyżej spączkowany. No i na pewno nie wieje grzybem ;-)
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
Ale młoda kureczķą też nie jesteś :D
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Macie szczęście, że byłam nieaktywna bo dopiero wtedy by się działo :D
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
tn4FR51t.jpg
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@chojnas młodym byczkiem już tak :-P
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@RCA byku ty jeden :D
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@RCA @chojnas nie, żeby ten... ale... Hrabia zdaje się jest drugim najstarszym realowo wiekiem z osób działających w KS. Gdyby brać pod uwagę działających, to z pewnością TOP10. No a ID to już nie wspomnę.
Tak tylko piszę ;-P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Hugo no JKW jest pierwszym wiekowo ;-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Zgadza się. A w ogóle, to może i tuż za podium
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
@Hugo @RCA GERIATRIA!
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
prince-charles-busiest-ro-451533.jpg
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Jaki stary @chojnas matko jedyna.
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
To nie ja, to geriatria
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
JKW @chojnas wypraszam sobie! :D JO @rybczak liczę jednak, że byłego dziadka jednak jesteś w stanie przekręcić na łóżku by odleżyn nie dostał? :P
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
A to Ci niespodzianka, trzeba było zakłady bukmacherskie jakieś porobić. No ale dobrze, będzie ciekawie ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.