Park Stołeczny, Cudzoziemiec, 19.12.2017 r. o 20:06
Robert von Thorn — cele dla Sarmacji, cele dla Księcia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Zapoznaj się także: z moją wizją roli Księcia, polityki nobilitacyjnej i polityki zagranicznej, jeśli zechcesz to także z tym jak widzę samorządy i ich rolę w Sarmacji, oraz z kilkoma słowami na temat credo, którym się w elekcji kieruję.
____________________________________________________________________

Niewątpliwie nadszedł czas by zacząć mówić o konkretnych pomysłach. Wcześniej zarysowałem jak, moim zdaniem, powinniśmy rozwijać samorządy, na co chcę stawiać w zakresie polityki zagranicznej, nobilitacyjnej czy jak widzę rolę Księcia. Wspominałem także o tym jakie credo przyświeca mi w podjętych staraniach. Na wiele pytań także odpowiedziałem na kanałach prywatnych, czy na forum.

Mówiłem więc o tym jak. Chcę także powiedzieć co.

W dużej mierze odpowiedzialność za codzienny zarząd nad Państwem spoczywa na Radzie Ministrów, z kolei utrzymanie od strony technicznej to domena Naczelnej Izby Architektury. Niemniej wciąż istnieje wiele aspektów, wprost wynikających z książęcych prerogatyw, na które Książę ma wpływ. Dlatego też:

Aktywne mocarstwo na arenie międzynarodowej

Już od pierwszych dni, po ewentualnym wyborze, podejmę aktywne działania na arenie międzynarodowej w celu zawarcia systemu sojuszy politycznych i pozapolitycznych z partnerami, którzy będą zainteresowani nie tylko wymianą doświadczeń i wzajemnym wsparciem, ale też budowaniem platformy do międzynarodowej wymiany myśli — swego rodzaju organizacji o charakterze koordynacyjnym, wspierającym, rozwijającym kolejne obszary. Nie chcę tu używać przeklętego akronimu OPM/OPM2 itd., lecz niewątpliwie nie da się od skojarzeń uciec. Nie widzę nic złego w tym by spróbować. Aspirując do roli v-światowego mocarstwa Sarmacja nie może dłużej pozostawać zamknięta na zewnętrzny świat i wszystko co się z nim wiąże.

Wspólna i spójna mapa Rzeczpospolitej

W porozumieniu z Radą Ministrów i ministrem odpowiedzialnym za funkcjonowanie Państwowego Instytutu Kartograficznego zaproponuję bliską współpracę dotychczasowych samorządowych kartografów nad stworzeniem wspólnej mapy Księstwa Sarmacji i Kraju Korony. Żałuję, że mój pomysł, którym było powołanie PIK do życia nie doczekał się dotąd wykorzystania. Jest to jednak gotowa platforma i umocowanie w przepisach do sprawnego działania. Nie będziemy więcej marnować czasu. Po opracowaniu map naszego kraju zaproponuję zainteresowanym kartografom stworzenie aktualnych map całego wirtualnego świata, tak by uwzględniały one obecne stosunki między państwami i kraje istniejące nie krócej niż 3 miesiące.

Nową strona Księstwa i rozwój DSG

W porozumieniu z Radcami NIA zaproponuję powołanie panelu dyskusyjnego, którego celem będzie przedyskutowanie stworzenia nowego wyglądu naszej strony głównej, tak by uległ on odświeżeniu i stanowił atrakcyjną i nowoczesną żywą wizytówkę naszego świata. Technologie internetowe się zmieniają, zmieniają się też mody i gusta odbiorców. Jeśli chcemy pracować nad tym by sprawnie odbywała się promocja Sarmacji musimy mieć atrakcyjną stronę główną. W dalszej części będę chciał w obszarze funkcjonalności, które strona nam daje, porozmawiać o potrzebach i możliwościach rozwoju systemu publikacji prasy, tak by uwzględnić ostatnio podnoszone tematy, uatrakcyjnić go o nowe funkcje (np. śledzenie artykułów, publikacja odłożona w czasie, paywall, etc.). Nie chcę tu broń Powago dokładać pracy Radcom, ale chcę porozmawiać o określeniu technicznych wymagań by ewentualnie te elementy mogły napisać inne, zainteresowane, osoby.

Podniesienie rangi i roli Samorządów

Bardzo ważnym elementem będzie dla mnie osiągnięcie porozumienia z Głowami Samorządów — Ich Królewskimi Wysokościami, Ekscelencją Konsulem i Ekscelencją Namiestnikiem — dotyczącego dalszego rozwoju idei samorządności sarmackich regionów. Wspólnie określimy potrzeby, przeszkody i środki do poradzenia sobie z nimi. Głęboko wierzę, że taka dyskusja jest potrzebna, a nikt tak jak kierujący samorządami nie ma odpowiedniej wiedzy i legitymacji by w tej dyskusji wziąć czynny udział. Sarmacja ma być atrakcyjną przystanią dla każdego zainteresowanego mieszkańca. Dając takiej osobie atrakcyjne porty w postaci naszych samorządów zyskujemy kolejny punkt w układance promocyjnej.

Atrakcyjny system wdrażania nowych mieszkańców

Na bazie istniejących w Sarmacji instytucji zajmujących się szkolnictwem wyższym zaproponuję stworzenie wspólnego systemu wdrażania nowego mieszkańca. Systemu, który w możliwie prosty i przystępny sposób pozwoli poznać Sarmację i jej niuanse osobie, która nigdy z mikronacjami nie miała do czynienia, ale i osobie, która do Sarmacji przybędzie z innego krańca wirtualnego świata. Kluczowym jest stworzenie wydajnego systemu, którego efekty będą mierzalne i pozwolą określić, ponad wszelką wątpliwość, jego skuteczność. Bez sprawnego wdrażania mieszkańców nic nie osiągniemy na polu promocji.

Zderzenie idei — wielka debata konstytucyjna

Jako, że bardzo zależy mi na tym by ożywić naszą wewnętrzną politykę i na nowo przywrócić istnienie idei politycznych, Wam wszystkim, całemu sarmackiemu społeczeństwu, zaproponuję dyskusję o nowej Konstytucji Księstwa Sarmacji. Dyskusję bez kompleksów i tematów tabu. Dyskusję, w której będę chciał zderzyć różne idee, niekiedy przeciwstawne, poznać za i przeciw i w konsekwencji przeprowadzić serię debat, w wyniku których narodzi się nowa ustawa zasadnicza/lub system ustaw zasadniczych Sarmacji, który poddamy pod ogólnokrajowe referendum. Jestem ponad wszelką wątpliwość przekonany, że jeśli zależy nam na tym by polityka w Sarmacji znów tętniła życiem, i nie sprowadzała się do zmieniania przecinków w mielonych setny raz ustawach, to przyszła głowa państwa musi być otwarta na wszelkie idee. Podkreślam słowo wszelkie. O tym natomiast czy w debatach wygra tradycja i konserwatywna wizja, czy też liberalna wizja trudna dziś do określenia... to zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Ja chcę dać narzędzie, możliwość. Nic nikomu nie narzucę.

Wszystkie drogi prowadzą do... promocji

Wiele z poruszonych wyżej spraw zawierało element odwołania się do zaklętego tematu promocji Sarmacji, czy szerzej mikronacji. Jak wspominałem w innym miejscu, i jak zgadzam się z niektórymi innymi kandydatami, nie jest dziś istotna sama promocja, a bardziej stworzenie kontentu, który owoce tej przyszłej promocji skonsumuje. Wyjście dziś z promocją skończyłoby się dla nas niestrawnością, ale też wyrzuceniem energii, środków i pieniędzy w błoto. Tego, jak sądzę, nikt nie chce. Proponując niektóre z powyższych elementów chcę właśnie stworzyć ciekawy i dający się "sprzedać" kontent. Tak by osoba, która do nas przyjdzie, zainteresowała się tym co dostanie, a nie porzuciła to jak pierwszą lepszą słabszą stronę.

Niektóre z wyżej poruszonych tematów na pewno zajmą więcej czasu, niektóre być może nieco mniej. To nie jest plan na cały okres panowania. Nie da się dziś jednoznacznie takiego przedstawić. Każdy z nas wie, że sytuacja jest dynamiczna, a niekiedy każdy kolejny dzień przynosi nowe wyzwania, z którymi musimy sobie poradzić. Przedstawione propozycje to elementy, które możemy już dziś zacząć realizować nie wykonując przy tym tytanicznego wysiłku organizacyjnego. Wierzę, że jeśli zaufacie mojej wizji, moim pomysłom i determinacji, szybko przekonacie się, że na tej baterii wspólnie powalczymy o lepszą Sarmację.

Dziękuję za uwagę, jeśli dotrwaliście do tego miejsca.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 352,00 lt
Ten artykuł lubią: Hewret von Thorn, Mikołaj Torped, Adam Peterelli, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Szymon de Canterville, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Guedes de Lima, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Patryk Vindsor, Adam Jerzy Piastowski, Krzysztof von Thorn-Macak, Henryk Wespucci.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Z tą kontynuacją platformy PIK to całkiem dobry pomysł, któremu będę kibicować. Może to nie priorytet, ale warto się tym zająć.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Debata konstytucyjna już była i niewiele z niej wynikło.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.