Ville de L'amour, Yennefer von Witcher, 29.12.2017 r. o 16:38
Yennefer von Witcher - program pretendentki do tronu Sarmacji i Baridasu

Drodzy Sarmaci,
Piękne Sarmatki!


Już za kilka dni staniemy, my, wszyscy pretendenci do tronu Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu, przed Wami, wyborcami i będziemy liczyć na Wasze poparcie. Dziś jednak nadszedł czas, byście poznali mój program wyborczy, który przygotowałam.

W dniu dzisiejszym przedstawię Wam ogólny zarys mojego programu a także moją wizję na Księstwo Sarmacji i Królestwo Baridasu, która mam nadzieję dojdzie do skutku dzięki waszym wyborom. Liczę się z tym, że nie mam wśród Sarmatów wielkiego poparcia, liczę się z tym, że nie wszystkich do siebie przekonam, ale mam nadzieję, ogromną nadzieję, że jednak tych niezdecydowanych przyciągnę do siebie dzięki tym kilku pomysłom na rozwój Księstwa Sarmacji.

Cytuję:
  1. Promocja w różnych serwisach społecznościowych, m.in. na platformie YouTube. W obecnym momencie trwają rozmowy na temat nagrania filmu propagandowego dla Księstwa Sarmacji pomiędzy mną a jednym z większych YouTuberów. Jeśli wygram wybory, o Księstwie Sarmacji dowie się o wiele więcej osób. Odświeżymy także nasz zakurzony funpage na facebooku, zareklamujemy się na innych serwisach takich jak d.tube bądź daylimotion bądź też cda. Na dzień dzisiejszy te platformy mają największą siłę przebicia.
  2. Utrzymywanie oraz pogłębianie stosunków międzynarodowych na arenie mikronacyjnej. W dzisiejszych czasach, gdzie ilość wirtualnych państw maleje z miesiąca na miesiąc powinniśmy starać się utrzymywać przyjazne stosunki z innymi mikronacjami. Uważam, że my, jako jedna z największych a także najstarszych mikronacji winniśmy dawać przykład innym i współpracować w wielu aspektach życia, tak politycznego jak i kulturalnego.
  3. Dobro samorządów a także ich prawa nie powinny być znacznie zmieniane. Na chwilę obecną mamy kryzys aktywnościowy, należy zatem mieć na uwadze początkową tendencję spadkową tuż po sfinalizowaniu wolnej elekcji. Liczę tu na owocną współpracę wszystkich sarmatów.
  4. Animacja życia, a także rozszerzenie systemu gospodarczego, jest możliwa. Nie potrzeba wielkich zmian, by nasze mikronacyjne życie się rozruszało, Proponuję Wam dziś przedstawienie dla NIA drobnych modyfikacji DSG, takich, które można łatwo i w krótkim czasie wprowadzić w życie. Po pierwsze zebrać należałoby wszystkie aplikacje około systemowe, które napisane zostały przez Sarmatów i dla Sarmatów. Wielu z nas nie wie o istnieniu sporej części z nich, chciałabym by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a także chciałabym wprowadzić w życie narrację na podstawie zdarzeń losowych generowanych przez system raz na tydzień, gdzie po wejściu na stronę główną otrzymamy informacje o niepokojących warunkach, które mogą mieć wpływ na nasze sarmackie życie. Dzięki tym drobnym zmianom, liczę na odbudowanie aktywności Księstwa Sarmacji oraz na nowe artykuły, które podczas nadań dostaną nowy order oraz odznaczenia państwowe.
  5. Nadania Orderów i Odznaczeń kontynuowane będą za mojego panowania w sposób taki sam jak dotychczas nadawał je nasz Książę – Senior Tomasz Ivo Hugo. W tym systemie pewność mamy większą, że nagrodzenie aktywności nie pominie nikogo. Priorytetem powinno być dla nas kontynuowanie tradycji zaczętych przez poprzednich władców.
  6. Obecnie prawo Księstwa Sarmacji jest nader rozrośnięte, postuluję zatem byśmy starali się stopniowo i powoli zmniejszać ilość aktów normatywnych, proponuję także w tym punkcie byśmy spisali podręcznik tworzenia prawa. Wiem, brzmi co najmniej zabawnie, ale z własnego doświadczenia wiem, że wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo stworzyć dobre prawo, którego nie będzie trzeba po chwili łatać bądź zmieniać. Im mniej aktów prawnych zawierających przzeogromne objętości a im więcej aktów prostych, łatwych do zrozumienia, jasnych dla odbiorcy tym lepiej i dla zwykłych obywateli i dla Trybunału Koronnego nierzadko muszącego rozstrzygać sprawy ustrojowe.

Dziś jeszcze nie proszę o głosy, dziś proszę o zastanowienie się nad tym, czy wybory, które już zapadły na pewno dadzą dobre jutro naszej ukochanej matce, ojczyźnie.

Dziękuję serdecznie za zapoznanie się z moim programem. Na wszelkie pytania zobowiązuję się odpowiedzieć w osobnym artykule. Serdecznie wszystkich pozdrawiam,

Zachęcam wszystkich do zadawania pytań odnośnie samej kandydatury jak i programu elekcyjnego w tym wątku.

Yennefer von Witcher
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 712,00 lt
Ten artykuł lubią: Roland Heach-Romański, Vladimir ik Lihtenštán, Bartłomiej Czapka, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Król Patryk I Labacki, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Prokrustes
Cytuję:
byśmy spisali podręcznik tworzenia prawa

Dle mnie nie brzmi to śmiesznie - ale może nieco na wyrost. Bardziej bym to nazwał listą dobrych praktyk. Taka ściągawka / checklista na podstawie nauki z przeszłości.

To samo można zastosować w praktycznie każdym obszarze funkcjonowania Księstwa. Po co popełniać te same błędy dwa razy.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Kto zapłaci youtuberowi i za promocję na innych kanałach? Co ma spotkać tak pozyskanych nowych ludzi?

Proszę również o odpowiedź, dlaczego kandydatka nazywa innych Sarmatów i Baridajczyków, kolejno: spierdolinami, debilami, pizdami, czy obciągającymi kutasy anonami?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@RCA Szanowny pretendencie, każdy ma coś za uszami, każdego coś mierzi, każdy ma wady. Moimi wadami jest to, że gdy coś czuję bądź myślę, mówię o tym otwarcie, nie ukrywam się za pięknymi nazewnictwami, co do ostatniego sformułowania mówiłam o anonimowych osobistościach naciągających frędzle u pasa bądź dywanu, proszę nie brać do siebie tego typu sformułowań :)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Zombiakov podręcznik jakoś ładniej dla mnie brzmi :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Yenn nie, mówiła pani dokładnie o obciągających kutasy anonach z Sarmacji. Proszę nie robić idiotów z czytelników. Dziwię się, że pani nie jest zwyczajnie wstyd.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@RCA szanowny Panie, a czy to coś złego, zdrożnego, że ktoś pociąga za kutasy u kontusza? nie wymieniałam tutaj nikogo z imienia i nazwiska, a dobry wygląd to jedna z ważniejszych kwestii przy konkurowaniu.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Yenn Gdzie można te fascynujące i niepokojące wypowiedzi w oryginale przeczytać ?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Zombiakov sądzę, że część z nich jest w jakimś poście, część z nich wyszła z korespondencji prywatnej, na której udostępnianie zgody nie wyrażałam, więc sprawa trafiła do odpowiednich organów.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Zombiakov np. tu oraz tu i w innych rozmowach.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@RCA Wybór @Yenn na Księżną to byłoby przyzwolenie na bezprawie w sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Łopatologiczna instrukcja jak napisać ustawę jest dostępna za free w internetach.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Z ZTP i tak korzysta duża część sarmackich legislatorów, więc co najwyżej wyciągnąłbym z niego najbardziej podstawowe rzeczy, a nie pisał od zera poradnik. Jak i nie odsyłał do niego, żeby stosować go toczka w toczkę, bo tak na oko to połowa nie ma racji bytu u nas bądź jest sprzeczna z przyjętą przez nas praktyką procesu legislacyjnego.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@kaxiu @KonradFriedman żyjemy tutaj w mikronacji, nie realu, za dużo już przykładów realnego prawa jest u nas, częściowo są to ustawy martwe, jak ustawa o obywatelstwie honorowym, dzięki jednej z poprawek, która jak po czasie się dowiedziałam, wykraczała poza kompetencje Sejmu Wielkiego, a którą poddał pod debatę sam ojciec SW.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@Yenn przepraszam, ale nie rozumiem do czego zmierzasz i co tak właściwie chciałaś przekazać tą wypowiedzią
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@KonradFriedman że tworzymy prawo, które nie odpowiada warunkom mikronacyjnym. Że jest ono za duże, za mocno rozdmuchane, często nieużywane. Że niektóre akty prawne są napisane na "odczep się" i są tak dziurawe jak poprawki niektórych sarmackich legislatorów. Pozwolisz, że nie będę wymieniała tu danych z imienia i nazwiska, bo zaraz może okazać się, że kogoś szkaluje.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@Yenn tyle to wiem, ale dalej nie mogę rozgryźć czy chcesz pisać podręcznik od zera, wyciągnąć najważniejsze informacje z ZTP czy może zaadoptować to 1:1
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Wolę stworzyć podręcznik na miarę możliwości przyszłych młodych legislatorów, opisany najprostszymi sformułowaniami, tak by każdy to zrozumiał i umiał napisać swoje ustawy, nie chcę adaptować ZTP, za dużo zmian się z tym wiąże.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@RCA
Cytuję:
np. tu oraz tu i w innych rozmowach.

Zwłaszcza drugie "tu" wciąga w ciekawe obelgi prowadzące za pośrednictwem postu JKW do artykułu "Dlaczego?". I właśnie obawiałbym się zobaczyć sequel tego tekstu (i takiej wymiany opinii) po kilku miesiącach panowania. Było to niespełna pół roku temu.

Co do kandydatki @Yenn - dla mnie osobiście również i w tym przypadku zbyt mało czasu minęło od tamtych wyskoków słownych aby mówić z pewnością o zmianie, byciu mądrzejszym i takich tam.

Parafrazując RCA ...

"nie odmawiam prawa do pomyłek, do zmieniania się i prawa do samodoskonalenia się i rozwoju, który tych pomyłek bywa owocem"

... ale zanim się okrzyknie samo-udoskonalonym/oną na tyle żeby zostać Księciem/Księżną to przydałoby się to pokazać w eksponowanej roli łączącej Sarmatów ponad podziałami - również tych z którymi jeszcze kilka miesięcy temu miało się na pieńku. Przykładowo będąc Kanclerzem w stylu pojednania narodowego. Świadectwo o samo-doskonaleniu powinno pochodzić od innych a nie od siebie.

Ale moja opinia ma wagę tylko 1 głosu więc nie musicie się przejmować.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Zombiakov akurat każdy Twój głos biorę poważnie, nie ważne czy masz 1 czy 8. I tu też masz rację. Mogę mówić za siebie, że staram się działać fair wobec każdego, także jako Kanclerz, którym akurat przestałem być 9 m-cy temu. Dodatkowo jako ATK, co do którego nie było żadnych uwag, a wyroki były sprawiedliwe. I gro odbywanych rozmów, także o moich wadach, które dały mi i materiał i siłę do poprawy. W przypadku sporu z p. von Witcher nie ja zawiniłem. Ale to ja w momencie startu w elekcji i jej i swoim wycofałem pozew przeciwko niej złożony - właśnie by łączyć. W odpowiedzi dostałem kolejne obelgi, tym razem już na priv. Sapienti sat.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Zombiakov owszem, minęło niewiele czasu, ale jak na sarmackie realia minęło go już sporo. :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Yenn - ale mówimy o realnym wymiarze przemiany więc skłaniałbym się to realnej osi czasu ;)

Nie jestem wyjątkiem - też mam różne występy za uszami ale nawet nie udaję, że się jakoś gruntownie zmieniłem w ciągu ostatnich 14 lat. Mam więcej różnych doświadczeń, w tych samych sytuacjach zachowałbym się inaczej, mam inne priorytety. Pozornie mogłoby to oznaczać, że się zmieniłem. Ale traktuje to tylko jako filtry - nie czuję się odmieniony wewnętrznie.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Zombiakov tak więc mamy podobnie, przy czym ja nad wybuchowoscia swojego charakteru czasem nie umiem zapanować, gdy dajmy na ten przykład coś mnie mierzi do tego stopnia, że zaczynam się trząść :) a wtedy to nie owijam w bawełnę, bo nigdy nie czułam takiej potrzeby.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@Yenn a to niestety błąd i raczej cecha negatywna Księcia. Jak wiadomo, Książę musi być jak dyplomata. A dyplomata trzy razy się zastanowi, zanim nie powie nic.
Odpowiedz Permalink
Walerian von Moscow
Jedyną poważną osobą na stanowisko księcia Sarmacji według mnie jest Paweł Zanik :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Walerian szkoda że nie startuje :D nie głosowałbym :D
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Moja kandydatka.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Dość ciekawa kandydatura. Pomyślimy zobaczymy
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.