Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 13.01.2018 r. o 15:06
Krzysztof Hans - kandydat na Konsula Sclavinii... bliżej niż inni! : Program
Seria wydawnicza: Polityka

Krzysztof Hans - kandydat na Konsula Sclavinii... bliżej niż inni! : Program
Postanowiłem się odnieść do programu mojego konkurenta i w tej samej formie przedstawić szczegóły swojego wyboru, tak by dać rzeczywisty wybór mieszkańcom.

IDEA
Zacznijmy od ideii - podobnie jak w przypadku mojego konkurenta jest to wolność (w podobnych wymiarach) ale nie tylko ponieważ skupiam się też na szacunku, doświadczeniu, pamięci o historii, społeczeństwie i byciu blisko soraw mieszkańców. Chce być też kontynuatorem działań zapoczątkowanych przez panów Gudesa de Limę i JKM Roberta Fryderyka w czasach gdy był jeszcze Robertem von Thornem. Prócz tego chce dołożyć do tego pewne pomysły od siebie.


KONSUL
W przypadku mojej wygranej nie będę rządził sam, gdyż z tej racji że obejmowałbym urząd po raz pierwszy chciałbym ewentualne decyzje analizować zarówno z mieszkańcami jak i bardziej doświadczonymi przeze mnie politykami z regionu. To właśnie oni na pewno wiedzieliby jak w danej sytuacji się zachować, stąd też ich wskazówki byłyby bardzo ważne.
Twierdzę że owszem Konsul musi liczyć się ze swoim ludem, ale z drugiej strony musi nie pozwalać by ten wchodził mu na głowę. Stąd to równoważenie opinii mieszkańców z opiniami ekspertów.

KULTURA
Podzielam tu opinie mojego konkurenta Viktora von Vihrena która to zawarł w tym dziale, jednak zrobię też coś by ta kultura w ogóle była i w tym celu zaproponuje odbudowę instytucji kulturalno-rozrywkowych jakie to prowadziłem za czasów RSiT. Chodzi mi tu o obiekty jakie były przede wszystkim w Eldoracie i Nowym Kotwiczu oraz Jastrzębcu choć w tym ostatnim mieście podobnie jak w Carnuntum kulturę, tradycje, sport i rozrywkę trzeba będzie budować od podstaw. W tej kwestii jedno z miadt otrzyma specjalizacje rozwoju wydarzeń w wspomnianych dziedzinach - będzie to Jastrzębiec w którym to kiedyś powstał konkurs Our Sound. Te doświadczenie wykorzystam w tworzeniu kultury w tym mieście. Miasto otrzyma też slogan "Jastrzębiec - Stolica Wydarzeń" i tytuł Regionalnej Stolicy Kultury a całość będzie rzecz jasna konsultowana z jego gubernatorem.

NAUKA, HISTORIA
Będę dążył do utrzymania bytu jednostek naukowych i historycznych tak by mogły dalej służyć mieszkańcom Konsulatu Sclavinii i Księstwa Sarmacji. Nie zawacham się tutaj je dotować, zwłaszcza jeżeli będą miały jakiś pomysł na siebie. Ze swojej strony liczę na to że jednostki naukowo - historyczne będą badać nie tylko obecne ziemie ale i historie Rzeczpospolitej Sclavińskiej oraz RSiT. W tym drugim przypadku, zarówno samodzielnie jak i we współpracy z Trizondalem.

ROZWÓJ
W kwestii rozwoju swoje działania oprę na dwóch aspektach, pierwszym jest wspieranie pomysłów i inicjatyw ze strony mieszkańców, oczywiście jeżeli mieszczą się w ramach wyczucia oraz dobrego smaku. Będę więc otwarty na wszelkie przejawy rozwijania się ze strony mieszkańców
Drugim aspektem jest eksploracja historii w czasach obecnych. Na czym to będzię polegać? Już wyjaśniam. Będzie to program pt. "Ocalić od zapomnienia" dzięki którym wraz z organizacjami naukowymi będziemy przybliżać ciekawe inicjatywy ze strony mieszkańców Sclavinii z całej historii regionu i zastanawiać się które z nich można reaktywować i jeżeli czas i nasze wspólne siły na to pozwolą podejmować się zadania odtworzenia danej instytucji.

SAMORZĄDY
Jeżeli chodzi o samorządy mój plan zakłada utrzymanie obecnego stanu rzeczy w połaczeniu z redukcją etatów w samym Konsulacie i tak:
W kompetencjach Konsula będzie nadzór nad wszystkimi urzędami, również wtedy gdy te zostaną nieobsadzone. Funkcja Wysokiego Emila Eldoratu zniknie, gdyż zostanie połaczona z funkcją Generalnego Gubernatora Nowicji. W ramach funkcji Prokonsulów u jednego znajdą się sprawy dotychczasowego Prokuratora Sclavinii a u drugiego Przewodniczącego Rady.
Funkcje Architekta, Dyrektora SiH oraz Prezesa KNP pozostaną choć istnieje też szansa że odpowiedzialność za nie w przypadku wakatów spocznie na ramionach Akademii lub Konsula.
Kiedy rozwiążemy ten problem możliwe będzie rozwiązanie o którym wspomniał Viktor von Vihren ale w nieco innej formie pod nazwą "Moja Miejscowość" dzięki którym będzie możliwość tworzenia nowych wysp, wsi i miast ma wybranym terenie danego Elektoratu chociażby na zasadzie lenna, nie będzie tu jednak pełnych funkcji gubernatora a zarządcy danej ziemi gdyż gubernatorzy pozostaną jako zarządcy stolic i całego regionu przez co zarządcy ziem będą podlegać regionowi jako całości.

MIASTA
Bazując na dotychczasowej działalności, w porozumieniu z gubernatorami zadbam oto by dane, główne miasta naszego regionu otrzymały swoje specjalizacje i tak jak wspomniałem Jastrzębiec będzie odpowiedzialny za rozwój wydarzeń masowych oraz tradycji zarówno swojej jak i całej Sclavinii, Eldorat będzie pełnił jak do tej pory bardziej podkreśloną rolę stolicy i serca naszego regionu, Nowy Kotwicz będzie miastem portowym wspartym przez Stary Kotwicz czyli miejscowość która to będzie jego historyczną dobudówką i ewentualną dodatkową miejscowością położoną jak Stary Kotwicz obok Nowego Kotwicza (tyle że po przeciwnej jego stronie) które to nastawione będzie na nowoczesność. Będzie to zatem zespół trzech miast portowych łączacych historię z nowoczesnością a Nowy Kotwicz w tym przypadku będzie miejscem wspólnym łączącym specjalizacje miejscowości sąsiednich w jedno. Swoją specjalizacje będzie miało też Carnuntum które to postawi na aktywne spędzanie wolnego czasu, świeże powietrze i ekologię będąc tym samym równowagą dla typowo przemysłowej stolicy czyli Eldoratu. Zmiany przewiduje również przy Republice Scholandzkiej która to otrzyma swoje miasto będące jego stolicą oraz zadanie rozwoju etniczności nie tylko typowo Scholandzkiej ale również całej która to zamieszkuje ziemie sclavińskie.

POLITYKA MIESZKALNA
Lekkiej modernizacji ulegnie polityka mieszkalna. Zakładać ona będzie likwidacje bezdomności poprzez stworzenie ośrodków mieszkalnych dla bezdomnych, mieszkających w innym mieście i nowych mieszkańców (każdy z nich będzie działać osobno) które to będą domyślną lokalizacją dla mieszkańców nie mających swojego gruntu. Dodatkowo będę chciał wycofać zabieranie gruntów za niepłacenie w zamian za ich "zamrażenie" tak by po opłaceniu rachunków mogły wrócić do mieszkańców. Spróbuje też wprowadzić automatyczny pobór rachunków mieszkalnych dla chętnych na to mieszkańców.

OSTATECZNA KRUCJATA I WAFFEN-O.K
Jeżeli wygram podstawowe wartości zarówno Ostatecznej Krucjaty jak i Waffen-O.K nie ulegną zmianie a nawet będą dalej rozwijane. W przypadku Ostatecznej Krucjaty będzie bowiem przydatna aktualizacja jej celów i zasad, tak by była ona dopasowana do obecnych realiów Konsulatu Sclavinii. Nie może być bowiem tak że cele i zasady Ostatecznej Krucjaty zostaną w tyle - gdzieś w czasach poprzedniego ustroju z tylko jednym miastem czyli Eldoratem do rozwoju. Ostateczna Krucjata musi iść z duchem czasu i nadążać za zmieniającym się Konsulatem Sclavinii.
Jeżeli chodzi o Waffen-O.K to ono zostanie i będzie pełnić zarówno dotychczasową formę obronną ale też strzec porządku a nawet go budować poprzez zangażowanie się w prqce nad stworzeniem strategicznych dla Konsulatu Sclavinii i jego mieszkańców obiektów takich jak budowle czy mosty, zwłaszcza w nowych regionach i miastach kraju. Będzie też wspierać najuboższych mieszkańców dostarczając im środki potrzebne do egzystowania w społeczeństwie i edukować w zakresie bezpieczeństwa oraz pomocy innym mieszkańcom. Będzie to jedno z najbardziej pożytecznych jednostek w naszym Konsulacie.

Z uszanowaniem dla mieszkańców Księstwa Sarmacji a przede wszystkim Konsulatu Sclavinii
Krzysztof Hans - kandydat na Konsula Sclavinii
zawsze...
uid_9e15233c62b557e6da705a9f3753b2e51473075143652_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_450.jpg
Serduszka
6 531,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Viktor Toghon at Atera, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Apolinary Montserrat
Cytuję:
Funkcje Architekta, Dyrektora SiH oraz Prezesa KNP pozostaną choć istnieje też szansa że odpowiedzialność za nie w przypadku wakatów spocznie na ramionach Akademii lub Konsula.
Stanowiska dyrketora SIH i prezesa KNP nie istnieją, a ich zadania już spoczywają na Akademii - akt w DP.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@MarcelideBO Odnosłem się do wakatowego tematu na forum.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@KrzysztofHans Nie bardzo rozumiem...
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
@KrzysztofHans Ja odnoszę wrażenie, że Wielmożny Kandydat nie do końca orientuje się w sytuacji. Proszę się nie zrażać, tylko doczytać dokładnie kilka wątków :).
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Do programu odniosę się szerzej w godzinach wieczornych. Teraz mam jedno zasadnicze pytanie - co z systemami? Jak się kandydat zapatruje na systemy sclavińskie, działalność SUA i jego swobodę w tworzeniu systemu?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
A ja mam pytanie bliżej czego niż inni? Bo taki slogan to...
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Można sceptycznie podchodzić do tej kandydatury, ale nie można tak samo podchodzić do zapału kandydata. Nawet jeżeli godność Konsula nie jest Krzysztofowi pisana, to próbowałbym Go zaangażować w życie polityczne prowincji w inny sposób.

Niewielu osobom się chce cokolwiek robić, a odpowiednio nakierowany na cel potencjał, może przynieść wszystkim wymierne korzyści.

Dlatego serduszkuję i daję dotację, bo nawet jeżeli ta pochodnia nie ma być stawiana na głównym korcu, to mimo wszystko warto żeby się dalej paliła, być może tuż obok miejsca, w które chce się wstrzelić kandydat.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@ZdrajcaNarodu Systemy Sclavińskie oceniam w miarę dobrze, drobne poprawki o których już wspomniałem dałbym tylkobw systemie zajmującymi się gruntami.
@MarcelideBO Chodzi o ten temat: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=261&t=23557&start=0
@Yenn Bliżej Sclavinii, jego mieszkańców i ich spraw.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@KrzysztofHans jakiego rodzaju poprawki?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@ZdrajcaNarodu Zależy o co pytasz :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@KrzysztofHans o poprawki w SEGu.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Z chęcią na Pana zagłosuję.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@ZdrajcaNarodu Myślę źe tu powinna być jak dotychczas pełna swoboda, ze swojej strony proponuje tylko poprawki likwidujące bezdomność :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Te miałyby miejsce tylko w SEG. Reszta dziala jak należy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.