Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 22.01.2018 r. o 14:26
Zmiany w Książęcych Siłach Zbrojnych
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
QrU5xM6l.png
Grodzisk, 22 stycznia 2018 roku

Książęce Siły Zbrojne to bez cienia wątpliwości chluba całej Rzeczpospolitej. To niebywała zasługa wszystkich, którzy w ich ramach służą, na lądzie, w powietrzu, czy na morzu. To wielki zaszczyt mieć z Żołnierkami i Żołnierzami kraju naszego wspólne cele i realizować je ku chwale Ojczyzny. Książęce Siły Zbrojne zawsze miały wielkie szczęście do wspaniałych dowódców — Marszałka Magnuma von Graudenza, czy gen. Korony Jacka von Horna. Wieczna chwała za ich pracę!

W dniu dzisiejszym podjąłem dwie decyzje. Obie poprzedziły długie rozważania, obie konsultowałem. Jedna, łatwa, przyszła z ogromną przyjemnością. To mianowanie dotychczasowego gen. broni Gotfryda Slavika de Ruth na generała Korony. Codzienna praca generała de Ruth na rzecz Rzeczpospolitej, ale i ogrom pracy w ramach Książęcych Sił Zbrojnych to wystarczające powody, dla których zdecydowałem się na tę nominację. Wierzę, że w dalszym ciągu w swej służbie generał de Ruth kierować się będzie najlepszymi interesami Korony i Rzeczpospolitej. Gratuluję Panie Generale!

Druga decyzja była o wiele trudniejsza. Nie da się nie docenić wkładu, jaki w rozwój Książęcych Sił Zbrojnych włożył Hetman Wielki, gen. Korony Jack von Horn. Nie ma takich zaszczytów, które by kompensowały zaangażowanie i osiągnięcia pana generała. Jednakże w życiu każdego z nas przychodzi czas, w którym coś się zmienia. Przychodzi czas, kiedy nieubłagana realioza weryfikuje nasze plany i zmusza nas do ich zmiany. Stanąłem przed trudnym wyborem i jeszcze trudniejszą decyzją. Zdecydowałem, że aby zapewnić dalszy rozwój Książęcych Sił Zbrojnych, pokazać, że Siła ta nie poddaje się realiozie, że mamy wciąż rezerwy i chęci do dalszego działania, plany i moc by wdrażać je w życie, musimy iść na przód. Dlatego też w drodze Rozkazu Naczelnego Dowódcy dokonałem zmiany na stanowisku Hetmana Wielkiego, odwołując zeń generała Korony Jacka von Horna, i powołując na to zaszczytne stanowisko generała Korony Gotfryda Slavika de Ruth.

Generałowi von Horn podziękowałem już prywatnie, ale i wobec Was należą mu się nie tylko gorące podziękowania, ale i uroczysty salut. Wykonałeś Jack świetną pracę, za to ogromnie Ci dziękuję, i jak sądzę dziękujemy my wszyscy. BACZNOŚĆ! SALUT DLA PANA GENERAŁA! Spocznij.

Przed Generałem de Ruth nowe wyzwania, nowe cele, nowe możliwości. To nie będzie łatwa praca, ale przyzwyczaił nas już do tego, że łatwych prac na siebie nie bierze. Gratulując objęcia nowej funkcji życzę Ci Gotfrydzie samych sukcesów i wytrwałości. BACZNOŚĆ! SALUT DLA PANA GENERAŁA! Spocznij.

Niech żyje Sarmacja!
Niech żyje Baridas!
Niech żyje Rzeczpospolita!
Robert Fryderyk
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
14 547,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Aleksander Damian Chojnacki, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Helwetyk Romański, GdL, Yupeng Beijin-Zhao, Julian Fer at Atera, Matheos Wielkopolitański, Sereus von Ahabejż, Daniel Szekeres, Mateusz Zaborowski, Laurẽt Gedeon I, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Andrzej Fryderyk, Gauleiter Kakulski, Ignacy Urban de Ruth, Gniewosz Sforski, Bartłomiej Czapka, Emanuel Śmigło, Erik Otton von Hohenburg.
Komentarze
Prokrustes
[żarcik]O ! Czystki w armii.[/żarcik]
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Pssst...
"Nie docenić" pisze się oddzielnie :-)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Salut !
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@AlbertJanMaat fakt ;) dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RCA a ja Waszej Książęcej Mości gratuluję świetnej armii :-)
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Zawsze gen. de Ruth traktowany był w KSZ jako natutalny następcą gen. von Horn'a. Dlatego nominacja ta mnie nie dziwi :) Serdeczne gratulacje dla Pana Hetmana!
Odpowiedz Permalink
GdL
Serdecznie gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Salut!

Wszystkiego najlepszego życzę Panom Generałom.
Odpowiedz Permalink
Matheos Wielkopolitański
Spokojnej służby !
Odpowiedz Permalink
Daniel Szekeres
Salut!
Wszystkiego dobrego.
Permalink
Jack von Horn
Z całym szacunkiem ale nie życzę sobie zwalniania mnie w ten sposób. Jednoczesnie składam rezygnację z funkcji Hetmana. Nie tak się do tej pory żegnano z Hetmanami. Wystarczyło poprosić o dymisję a tak to wygląda na to że jestem poprostu wypier...... y ze spóścizny w którą włozyłem nieraz i noce opracowując nowe sposoby na aktywizację i wymyslanie nowych zabaw w KSZ. Szkoda że tak mnie potraktowano bez jakiejkolwiek konsultacji ze mną. Płakał nie będę bo wiem, że KSZ da sobie radę bece mnie. Jednoczęsnie gratuluję mojemu następcy którego chciałem zarazić byciem moim następcą ale nie chciał bo nie ma czasu. A tu nagle proszę jest czas i starego Hetmanka jeb w łem obuchem. Nie takiego końca oczekiwałem po nowym Księciu. W związku z powyższym przekazuję KSZ w ręce następcy licząc, że sobie poradzi. Salut Sarmacja Salut KSZ.
Łączę wyrazy Hetman Emeryt
Jack von HORN
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@DJHetman no więc nie. Jeśli Hetman nie odpowiada na wiadomości wysyłane mu od ... 12 dni? 13? to przepraszam bardzo jak o cokolwiek prosić? Z mojej strony zrobiłem co mogłem by się z Wami skontaktować. Wszystko.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Precyzując - od 8 stycznia nie odpisywał pan generał na wiadomości. 14 dni. A prosiłem i o informacje o KSZ, o działaniu KSZ, planach, pytałem o zdanie Hetmana odnośnie powołania do Dworu doradcy wojskowego - zero odpowiedzi. Proszę nie mieć więc do mnie pretensji, i to wyrażanych w taki sposób. Nie godzi się.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Z tego co wiem to Książe kontaktował się ze mną w sprawie stworzenia Herbu. A na rozmowę w spawie KSZ mieliśmy omówić w innym terminie, którego nikt mi do tej pory nie podał. Poza tym to, że mnie nie ma nie znaczy, że nic nie robię ale to już historia. Szkoda tylko, że Książe tak się ze mną pożegnał.
Nie będę tutaj dawał logów z naszych rozmów bo to słabe by było. Do tej pory Zwierzchnik KSZ decyzje personapne konsultował z Hetmanem obecnym. CHciałem zrobić jeszcze coś na koniec i przekazać KSZ nastepcy ale nie dostałem takiej szansy i z tego powodu mi przykro. Ale widać, że Następca tronu miał inny plan. Więc mogę się tylko pożegnać pożegnać.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Czy mam opublikować historię wysyłanych do pana generała wiadomości? Nie słałem ich nigdzie indziej niż na PK. Wszystko tam jest. I daty, i pytania i wiadomości. Proszę spojrzeć, nie ja tu zawiniłem. 14 dni bez odpowiedzi, 14 dni bez informacji. Przykro mi jeśli pan generał poczuł się urażony, ale nie ja tu zawiniłem.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
14 dni to nie jest chyba jakiś wielki skandal. mIAŁEM ZE WZGLĘDU NA MÓJ WYJAZD ZAGRANICZNY utrudniony dostęp do neta. Ale 14 dni to widzę, że juz koniec świata. Wiem, że cierpliwość jest cnotą ale na litość boską czy to tak dużo żeby Hetmana pożegnać z klasą. A tak mam wrażenie, że na tą zmianę były jakieś naciski albo chęć dokonania zmiany moim kosztem. Powiem to jeszcze raz. Chciałem odejść i na tą okoliczność przygotowałem już nawet event ale nie dostałem tej szansy a w zamian za to zostałem poprostu wyrzucony. Nie jestem byle bolkiem i KSZ poświęciłem bardzo dużo więc wydawało mi się, że zasłużyłem nacoś więcej ale się pomyliłem. Odejdę bo szanuję demokrację i wybór Sarmatów. A i przepisy dotyczące KSZ są dla mnie wiążące.
Dlatego nie będę drążył tematu co miałem powiedzieć powiedziałęm.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
ale jaja
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Proszę mi wybaczyć, ale nie wykształciłem w sobie umiejętności czytania w myślach, szczególnie na odległość i nie wiedziałem nic o wyjeździe, o którym mógł pan generał dać znać, bo już po zakończeniu elekcji rozmawialiśmy. Nie dał pan generał znać, w dodatku nie odzywał się i nie odpisywał. Ja mam się domyślać co się stało? Jaki czas jest optymalny? 2 tygodnie to 1/6 kadencji sarmackiego Sejmu, żeby daleko nie szukać, czy 1/8 kadencji Kanclerza. To dużo, czy to mało? Zasłużył pan generał na wiele, i akurat decyzja o zmianie nie ma nic wspólnego z Waszą posługą. Ma związek z tym, i tylko tym, że hetmana od dawna nie było. Zero aktywności w okresie ostatnich 30 dni, od 14 dni milczenie, brak odpowiedzi. O żadnych planach odejścia nie wiedziałem, o żadnych planowanych eventach nie wiedziałem.

Mogę to powtarzać do znudzenia. Ale powiem w końcu to, bo jestem zniesmaczony postawą, jaką prezentujecie — skończcie żołnierzu. I nie, nie zostaliście wyrzuceni. Jesteście, do cholery, generałem Korony, żołnierzem w służbie czynnej. Zachowujcie się jak taki.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Nie bardzo rozumiem co mam teraz robic w KSZ. Nie ma stanowiska byłego Hetmana :-) Dlatego złoże wniosek o zwolnienie mnie ze służby i przeniesienie w stan spoczynku. Nie mam zamiaru nowemu Hetmanowi bruździć albo nie daj Boże zawadzać. Stosowny dokument dotrze do Dworu jeszcze dziś.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@DJHetman zorganizujemy oficjalne przekazanie pałeczki i godne podziękowanie za służbę jako hetman, a robić w KSZ zawsze jest co, wystarczy chcieć. Pan generał zasłużył na godne pożegnanie, i w sumie chyba nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. KSZ Pana generała potrzebuje, i na pewno skorzysta z doświadczenia. Nikt Pana generała nie zwolnił z bycia żołnierzem przecież. Teraz jak już Pan generał wrócił i jest obecny mamy na czym pracować przy organizacji.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Dzień 13.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
O 19:42 napisałem jednej osobie: "czekam na komcie AFa (napisze, ze 13 dzien)". Dziękuję. JKM nigdy nie zawodzi.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Przepraszam, ale pewnych rzeczy po prostu się nie robi. Nie po tylu latach, nie za tak bezgraniczne oddanie Służbie i Ojczyźnie.

W swoim imieniu chciałbym bardzo gorąco podziękować Hetmanowi. I pamiętajcie, Hetmanie, że macie pełne prawo do dumy marszu z podniesioną głową. Zignorujcie przykre okoliczności, bo one nic w Waszym chwalebnym obrazie Służby nie zmieniają.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Książe jak trzeba to prywatne kontakty ma i lubi z nich korzystać. Ale już po elekcji, głosy zdobyte więc już tylko kontakt przez PK pozostał szarym obywatelom.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@RCA dziękuję za uznanie :) To dla mnie zaszczyt Wasza Książęca Mość!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@rybczak z kim ma z tym ma. Nie z każdym. Nie znam każdego realnie. Co to za bzdury w ogóle?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Panie Hetmanie dziękuje za wszystko.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Panie Generale dziękuję za wszystko.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@DJHetman W KSZ nigdy nie byłem, ale dla mnie zawsze będziecie Hetmanem! SALUT!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
@piwniczak zapraszamy do KSZ :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
zbrOXAU9.jpg
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
@ZdrajcaNarodu, ale ze co ja?
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
No, że bijecie brawo z radości do aktywności!
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
To miały być emotki. Znowu nie wyszło :(
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Nie chcę mi się dołączać do tego shitstormu, więc ograniczę się do jednej uwagi — ta grafika winiety jest okropnie przeskalowana, bardzo się rozmyła. Litery są nieostre na każdej rozdzielczości :(
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@KonradFriedman bazowe grafiki są ostre. A czuję się wywołany do tablicy bo to ja dostosowywałem powyższą. Nieostrość wynika z faktu, że JKM użył
QrU5xM6l.png
http://img.sarmacja.org/thumbs/640/QrU5xM6l.png
zamiast
QrU5xM6l.png
http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/QrU5xM6l.png

Ingerencja w grafikę dworu JKW TIHa polegała na podmianie herbu. Nie wiem po prawdzie, dlaczego bazowa grafika ma wymiar 641px a nie 640px :D
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Może da się to jeszcze odkręcić :D?
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
A jak się w dzisiejszych czasach w ogóle do KSZ zaciągnąć? Gdzieś zarabiać trzeba...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.