Herold, Julian Fer at Atera, 24.02.2018 r. o 11:24
Co słychać w Baridasie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png


Almera, 24 lutego 2018 r.


Od mojego ostatniego artykułu minęło trzy miesiące, a "Herold" już od dawna nie ukazuje się jako dwutygodnik. To chyba najwyższy czas na podsumowanie oraz krótką relację z tego co się w tym okresie wydarzyło.

30 listopada br. w celu rozbudowy byłej Stolicy Baridasu Wicekról JO Laurencjusz MaHi at Atera podjął decyzję o budowie portu w Cracoffii. Prace budowlane ruszyły, ale ze względu na obecną porę roku budowa idzie trochę opornie, co nie znaczy, że się nic nie dzieje i już niedługo planowane jest podsumowanie obecnie wykonanych prac.Kolejnym krokiem (jeśli znajdą się chętni) będzie modernizacja Międzynarodowego Portu Lotniczego, który został otwarty 4 kwietnia 2003 roku. widząc obecny bum ruchu lotniczego w Sclavinni można się spodziewać, że i w Baridasie prace w tym kierunku ruszą z miejsca. Jest jednak ryzyko, że sprawa może zakończyć się podobnie jak wcześniej ogłoszone prace wykopaliskowe. Cieszy zaś zachowana dawna strona miasta, którą warto było by odświeżyć. Problem w tym, że w ciężko znaleźć chętnego informatyka, albo nawet grafika do stworzenia herbu dla naszej byłej Stolicy.

KC5F92j2.png

7 grudnia br.nasz obywatel Wielmożny Henryk wicehrabia Wespucci założył ogródek informacyjny w sprawie XVII V-Mundialu Garapenia & Slawonia.

10 grudnia br. abdykował Książę Sarmacji i Król Baridasu JKW Tomasz Ivo Hugo co zaowocowało rozpoczęciem "gry o tron". W uznaniu zasług dla Królestwa Baridasu JKW Laurencjusz MaHi at Atera złożył wnioseko nadanie JKW najwyższego baridajskiego i jedynego zresztą Orderu Białego Orła. Jeśłi wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony to niestety na nadanie trzeba będzie poczekać mniej więcej do 25 czerwca br. tj. obchodów Święta związanego z obchodami rocznicy powstania Baridasu.

11 grudnia br. z wnioskiem o dopisanie do Rejestru Obywateli Baridasu zwrócił się były Wicekról JO Markus Arped, który z powrotem zamieszkał na ojczystej ziemi oraz został wybrany na urząd Asesora Trybunału Koronnego. Diuk Arped obiecał, że zaktualizuje mapę Królestwa Baridasu, więc trzymam kciuki i dziękuję za złożoną deklarację.

19 grudnia br. Królestwo Baridasu odwiedził Prześwietny Roland hrabia Heach-Romański. Podróż związana była z akcją promocyjną w związku z zarządzonymi wyborami na Księcia oraz Kóla Baridasu. Hrabia pojawił się w bardzo gustownym autobusie i został przyjęty w progach Zamku Królewskiego w Almerze przez Wicekróla Baridasu.
222pGzwd.png

20 stycznia br. witany również przez Wicekróla w Baridasie pojawił się kolejny pretendent do tronu Prześwietny Robert hrabia von Thorn.

30 grudnia br. w Królestwie Baridasu pojawił się trzeci kandydat do najwyższych władz Sarmacji i Baridasu Prześwietny Sereus hrabia von Ahabejż.

3 stycznia br. przez Prześwietnego Tomasza hrabiego Liberi utworzona została Baridajska Liga Piłkarska (BLP), a sezon został rozpoczęty w dniu 22 stycznia br. ID ligi to 450570, a towarzyskie mecze rozgrywane są w poniedziałki i piątki.

9 stycznia br. na podstawie wydanego Obwieszczenia Książęcej Komisji Wyborczej w sprawie wyników wyborów Księcia opublikowane zostały wyniki wyborów.

Z Królestwa Baridasu do elekcji wystartowały dwie osoby:

1. Wielmożny Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman, który uzyskał 33 głosy (10 wyborców),
2. Prześwietna Yennefer hrabina von Witcher, która uzyskała 7 głosów (3 wyborców).

Społeczeństwo sarmackie na Księcia Sarmacji, który w związku z podpisaną Unią Sarmacja-Baridas z urzędu staje się Królem Baridasu wybrało Prześwietnego Roberta hrabiego von Thorn, który przybrał imię Robert Fryderyk.

p667hD6j.jpg
foto. portret nowego Króla w jednym z domów na prowincji u bojownika La Militia El Regulo.

16 stycznia br.szanowany obywatel Kraju Korony Wielmożny Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman został powołany na urząd Pisarza.

Ostatni kandydat do Książęcego i Królewskiego tronu Poważny Peter Kawaler West tak szybko pojawił się 18 stycznia i znikł, że mało kto go w ogóle u nas widział.

19 stycznia br. został opublikowany Ordonans o podziale administracyjnym Królestwa Baridasu, a JKW Laurencjusz MaHi at Atera zarządził spis miast i miejscowości, które funkcjonują w oparciu o przywrócone w podziale administracyjnym Kantony jako największe regiony Królestwa Baridasu.

20 stycznia br. Wielmożny Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman zaproponował zmianę tła baridajskiego forum, wykonawca pomysłu chyba zapomniał o realizacji, a w związku z tym, że nie życzy sobie o takich drobiazgach przypominać (w szczególności poprzez protekcję JKM) to chyba dlatego baridajczycy przestali mu o tym przypominać.

28 stycznia br.Selekcjoner Reprezentacji Narodowej JO Timan Demollari w opublikowanym artykule Baridas mistrzem v-świata! oznajmił całemu społeczeństwu sukces naszej Narodowej Reprezentacji w piłce nożnej, a JKW Laurencjusz MaHi at Atera w uznaniu zasług złożył wniosek o nadanie Selekcjonerowi najwyższego baridajskiego Orderu Białego Orła.

oC7D92to.jpg

5 lutego br. w związku z wcześniej złożonym wnioskiem przez Poważnego Kawalera Jihymeda Niezyda zwołałem obrady Wysokiej Rady w sprawie zmiany porządku obrad Rady Królestwa. Początkowo ospałe obrady de facto nie zakończyły się do dzisiejszego dnia, a ich burzliwy przebieg oraz konkretne propozycje prześledzić możecie sami.

Tego samego dnia tj. 5 lutego 2018 roku podsumowane zostały wybory nowego Prezesa Baridajskiego Związku Piłki Nożnej, którym został utalentowany Selekcjoner Reprezentacji Narodowej JO Timan Demollari.

10 lutego br. o godzinie 19.00 na #sarmacja po koronacji Księcia Sarmacji odbyła się w Zamku Królewskim w Almerze koronacja Króla Baridasu. Później JKM z powrotem wrócił na uroczystości na sarmackim terytorium, a w Baridasie społeczeństwo zgromadziło się przy licznie wystawionych telebimach.

Mae3O162.jpg
foto. przemówienie Wicekróla - telebim ustawiony w Almerze z okazji koronacji Króla.

Z okazji koronacji JKM Robert Fryderyk dokonał nadań wsi lennych i w związku z tym jeden naszych rodaków został zaliczony w poczet szlachty i wyniesiony do godności kawalera:

Daniel Szekeres

W związku z nadaniami tytuł szlachecki baroneta otrzymał:

Jihymed Niezyd

W poczet arystokracji wraz z godnością hrabiego zaliczony został:

Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza

W związku z nadaniami, Daniel January von Tauer-Krak otrzymał arystokratyczny tytuł markiza, a następnie JKM nadał odznaczenia i ordery państwowe, co później miało swoje odzwierciedlenie w wydanym z tej okazji postanowieniu.

Po dość długiej chwili nastąpiła część konkursów. Ze strony Królestwa Baridasu swój debiut w roli prowadzącego "rozsypywanki" miał świeżo upieczony Kawaler Daniel Szekeres. Do wygrania było piść nagród po 2 500lt każda.

Pierwszą nagrodę wygrał Poważny Arcadio Norbert Deliart kawaler von Witcher, drugą Czcigodny Jihymed Baronet Niezyd. Trzecią i czwartą nagrodę wygrał Wielmożny Ludwik wicehrabia Tomović, a ostatnią zgarnął Prześwietny Roland hrabia Heach-Romański. W imieniu władz Królestwa Baridasu dziękuję za udział w konkursach i informuję, że skarbiec Kraju Korony wypłacił nagrody dla zwycięzców.

Tego samego dnia tj.10 lutego 2018 roku JKM Robert Fryderyk po debacie przeprowadzonej w Kongragacji Panów Lennych wydanym postanowieniem Wielmożnemu Konradowi Jakubowi wicehrabiemu Arpedowi-Friedmanowi nadał w lenno baronię Márivar.

18 lutego br. nasz zasłużony Baridajczyk JWP Fryderyk von Hohenzollern zapoczątkował nową inicjatywę pod nazwą Baridajski Czyn Społeczny. W każdej chwili możecie się przyłączyć. Gorąco zachęcam.

17 lutego br. po zamieszczeniu przez Czcigodnego Jihymeda Baroneta Niezyda hasła Respublica w Baridasie zawrzało, a poziom adrenaliny, choć może niewidoczny obecnie gołym okiem może sięgać zenitu. Martwi zaś to, że oprócz krytyki władz, której zawsze można się spodziewać to tak naprawdę Baridajczycy nie piszą czego chcą. Na maraźmie i mówieniu, że jest źle nigdy nie wyrosło nic dobrego. Myślę, że Baridajczycy nie mówią o tym czego chcą, bo jak by mówili głośniej to wypadało by im się do sprawy przyłożyć, a po prostu się nie chce.

21 lutego br. Wicekról JKW Laurencjusz MaHi at Atera napisał List otwarty do Baridajczyków. Czy w tego listu dalej coś wyniknie, na chwilę obecną trudno powiedzieć.

22 lutego br. w "Heroldzie" ukazał się artykuł Czcigodnego Jihymeda baroneta Niezyda pt. Zamek w Wedli. Myślę, że to bardzo dobry krok by ocalić piękne baridajskie miasta od zapomnienia. Być może Baronet będzie chciał rozwijać dalej ten nadmorski kurort i zgodnie z art. 3 Ordonansu o podziale administracyjnym Królestwa Baridasu ta ziemia z mocy prawa zostanie mu nadana, czego mu serdecznie życzę, bo ziem w Baridasie jest sporo. Jeśli znajdą się kolejni naśladowcy to dla nich również jej wystarczy.

Na zakończenie chciałbym dodać, że jak widać po wczorajszym artykule Pierwszy Puchar BLP – zapowiedź finału mało jeszcze znana Baridajska Liga Piłkarska jakoś sobie radzi i mam nadzieję, że już niedługo oficjalnie poznamy zwycięzcę finału.

footer.png
Serduszka
12 571,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Timan Demollari, Daniel Szekeres, Yupeng Beijin-Zhao, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Krzysztof Czuguł-Chan, Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Heweliusz Popow-Chojnacki, Prokrustes, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Bartłomiej Czapka, Albert Jan Maat von Hippogriff, Susanne Delfina Kierkeller.
Komentarze
Cudzoziemiec
Syzyfowa praca z fantastycznym efektem! Brawo za upór w dokumentowaniu i zebraniu niemalże 3 miesięcy do kupy. Brawa!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wspaniała praca, ale nie obylo się bez drobnych błędów,
Cytuję:
świeżo upieczony Baronet Daniel Szekeres

Daniel jest obecnie kawalerem.

Poza tym, naprawdę szanuje, za wykonywanie czynności, nie związanych z powinnościami urzędowymi prześwietnego i to w tak wspaniały sposób.
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Mam nadzieję, że Hrabia równie dobrze opisze zmiany jakie zajdą w niedalekiej przyszłości :).
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
świeżo upieczony Baronet Daniel Szekeres
Dzięki za tak oficjalne wytkniecie błędu, a w zamian obiecuję, że takie jak ten błędy przesyłał będę w Poczcie Konnej :)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Jest postęp! Plan sześcioletni ma szansę na realizację :-D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Przyznam że brakowało mi Herolda. Zawsze z zaciekawieniem czytam, co tam się w KB dzieje :)
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Prześwietny Hrabio, kawał dobrej roboty, jestem pod wrażeniem!
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Miło przeczytać tak sprawnie przygotowaną kompilację, odświeżyć pamięć i dowiedzieć się najciekawszych nowości. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.