Żołnierz Sarmacki, Daniel Szekeres, 25.02.2018 r. o 13:56
Goście w KSZ

ZU6X7254.png

W dniach 21-23 luty w jednych z koszar KSZ miały miejsca spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolna z miast Eldorat, Grodzisk, Fer, Almera i Srebrny Róg. Szacowana liczba wynosiła 275 dzieci wraz z opiekunami. Ogólna ilość osób chcących zobaczyć Książęce Siły Zbrojne od środka w sumie była znacznie większa i przez 3 dni wyniosła 367 osób. Razem było to o 92 osoby więcej niż planowano.

Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem mimo większej ilości osób chętnych. 21 lutego przyszły dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Kolejne 2 dni były przeznaczone już dla młodzieży powoli wkraczającej w dorosłe życie. Również pogoda pozwoliła przeprowadzić zajęcia na zewnątrz, gdzie uczniowie zobaczyli sprzęt wojskowy.

9l1xW46P.jpg

Co za tym idzie dla dzieci przygotowaliśmy masę ciekawych zabaw, które pobudzały ich wyobraźnie, dawały troszkę do zastanowienia się i pozwały, choć na chwile w cielić się w role żołnierza. Jak również dotknąć sprzętu wojskowego, które głównie widzą na paradach.

3CqxKsv5.jpg
G4p56B84.jpg

Na koniec każdy zjadł ciepłą grochówkę, z wojskowych menażek jak i również dostał na pamiątkę pluszowego misia.

9pAjx4D7.jpg
89QlORDF.jpg

Dla młodzieży przygotowaliśmy troszkę inny rodzaj zajęć. Przedstawiliśmy im ścieżkę jaką trzeba pokonać by zostać zawodowym żołnierzem, jak i również na czym polega służba w Książęcych Siłach Zbrojnych. Później odbyły się pokazy sprzętu wojskowego i możliwość spróbowania swoich sił na symulatorach.
N2OAGMwR.jpg

Jak widać przy granatniku, wcześniej żołnierze sprawdzili stan techniczny pokazowego sprzętu i ustawili ostrość na telebimie.
1fuj86t4.jpg

Najciekawszym elementem dla młodzieży była wizyta na strzelnicy, gdzie każdy chętny mógł dotknąć i wypróbować broń. Każdy mógł oddać po 3 strzały z każdego rodzaju broni (pistoletu, karabinu snajperskiego, karabinu szturmowego i strzelby).
a038AJM7.jpg
1fHf1k4Q.jpg

Naturalna chęć rywalizacji i poznania czegoś nowego obfitowała ogromną masą pytań dla prowadzących. Którzy, przeprowadzili im małą lekcję balistyki i pokazali rodzaje już wystrzelonych pocisków i jakie efekty one robią.
5wpPWtd0.jpg

Również na koniec każdy z uczestników spróbował wojskowej grochówki i mógł zatrzymać tarczę strzelecką ze swoimi trafieniami. Podsumowując 3 dni zajęć z uczniami były bardzo pracowite dla samych uczniów jak i żołnierzy. Myślę, że każdy odwiedzający koszary wyszedł z nich zadowolony.

Na strzelnicy wystrzelono łącznie 2640 pocisków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozmów z wychowawcami klas, którzy chwalili podejście żołnierzy do ich podopiecznych. Grono pedagogiczne wyraża nadzieję, że współpraca KSZ ze szkołami będzie trwała dalej tworząc jakieś cykliczne spotkania edukacyjno- promocyjne.


Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 374,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Albert Jan Maat von Hippogriff, Cudzoziemiec, Yupeng Beijin-Zhao, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Gotfryd Slavik de Ruth, Bartłomiej Czapka, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Guedes de Lima, Cudzoziemiec 1.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
W KSZ nigdy nie zapominamy o krzewieniu wartości patriotycznych w najmłodszych sercach naszych rodaków. Jak widać dbamy by dzieciaki były zadowolone i pozytywnie zakręcone na naszym punkcie :) Armia to nie tyko poligony,warty,to przede wszystko służba dla dobra Ojczyzny. Nie ma twardziela co się nie uśmiechnie na widok, radosnego dzieciaka :)
Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Brawo
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.