Do wszystkich królów, książąt i władców — obwieszczenie o objęciu ziem Al Farun

X0U1o9Wb.png

Obwieszczenie Palatyna Lichtensteinu

o objęciu protekcją ziem Al Farun

My, Vladimir, palatyn Lichtensteinu, diuk Abvienolheimu i baron Tselebormu &c., &c., przesyłamy wszystkim i każdemu z osobna nasze pozdrowienie i pocałunek pokoju! Pragniemy również obwieścić naszym poddanym, Królom i protektorom, którym podlegamy oraz wszystkim, komu wiedzieć o tym należy, że powodowani naszym najszczerszym i najgłębszym współczuciem oraz troską o dorobek kulturowy, a także dusze ludzkie cierpiące anarchię i bezład wywołany brakiem władzy, przejęliśmy kontrolę nad ziemiami Al Farun — dawnego terytorium Sułtanatu Al Rajn, który, upadłszy, wystawił niewinnych na żertwę zła. Anonsujemy, że od dziś ziemie te zwać się będą Uksiążęconym Protektoratem Al Farun i połączone zostają wieczną i nierozerwalną unią personalną z Palatynatem Lichtenstinu, a naszym następcom warujemy to prawo, że kiedy zasiądą na stolcu palatyńskim, zostaną również najwyższymi władcami i suwerenami Al Farun i przysługiwać im będzie godność uksiążęconych protektorów Al Farun. Prawo Palatynatu i krajów, którym Palatynat z racji administracji podlega, nie obowiązują na terytorium Uksiążęconego Protektoratu, chyba że Jaśnie Oświecony Palatyn postanowi inaczej.

Dano w Al Ri, 22 kwietnia A. D. 2018, roku pierwszego naszego panowania.
(—) Vladimir ik Lihtenštán

ANEKS — MAPA UKSIĄŻĘCONEGO PROTEKTORATU AL FARUN

yM9Z0zSP.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 182,00 lt
Ten artykuł lubią: Peter West, Albert Jan Maat von Hippogriff, David de Hoenhaim, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Susanne Delfina Kierkeller, Helwetyk Romański.
Komentarze
Incisive
Spoko... A ja jako wzorowy terrorysta przejąłem grunt w Eldoracie na terenie Sclavinii. Walka była trudna. Musiałem napisać podanie do Księcia Seniora... I czekać na odpowiedź... Całe trzy godziny.
Tu możecie zobaczyć przejęte tereny:
[img]http://scr.hu/58ew/gdusu[/img]
Permalink
Incisive
Do bani.... Nie zbudowałem napięcia... To powinno się tak odbywać.... Proszę zastosować się do instrukcji obsługi.....
P pierwsze.... Grzecznie włączamy tło muzyczne.

Gdy już leci tło, możemy kontunuwać...
Więc nie było łatwo. Się wziołem i zbiesiłem. A nie ma nic gorszego, niż zbiesiony Sarmata..... Ale ja??? Bohater.. Nie dam rady????? Więc sobie tylko wyobaźcie... Oni tam, na przeciw... A tu ja... Cały na biało.... Ze smarkatką w ręku, co by na głowę oblubieńcowi zarzucić, krzycząc mój ci on..... A narody przy tym klękają.... A ja żeczę jak przystało Sclaweńczykowi..... Wara wam pachoły od moich ziem.... A i do Kukulicy tylko godni dostęp będą mieli.
Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Będziecie się bić?
https://wandea.wandystan.eu/2912
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
ale będzie cięte po karku jak się alrajn obudzi!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Cytuję:
[...] publikuje treść noty dyplomatycznej wysłanej do Księstwa Sarmacji w dniu dzisiejszym w związku z kryzysem faruńskim [...]

To ja tylko dla ścisłości powiem — Księstwo Sarmacji nie otrzymało, jak dotąd, żadnej oficjalnej, ani nieoficjalnej nawet, noty od władz Mandragoratu Wandystanu, w tym od Prezydenta tego kraju.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To jak już uściślam to uściślę dalej. Przed chwilą otrzymałem wiadomość przesłaną mi przez Helmuta Walterycza, pretora Churału Ludowego Mandragoratu Wandystanu, w której poinformował mnie, że owszem nota została wysłana. Dodał, iż wysyłka nastąpiła na maila, którego nie komunikowałem w Sarmacji, którego nie obsługuję, a który generalnie służy za spam-skrzynkę. Niemniej doceniam gest poinformowania. Jednocześnie Prezydent MW zarzucił mi, w linkowanym wyżej tekście Wandei Ludu, kłamstwo, i dodał, że wysłał gdzie wysłał bo inaczej nie umiał (znaleźć drogi kontaktu do mnie lub innych członków sarmackich władz). Pozostaje mi rzec no cóż, no cóż, i zastanowić się nad udzieleniem odpowiedzi Panu Prezydentowi.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Odpowiedź na notę Prezydenta Ipanienki została udzielona.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Nikogo innego nie podejrzewałabym o tak emocjonujący Anschluss!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Przyznam że jestem orędownikiem pozyskania ziem Al-Farum dla Teutonii. Celem pobudzenia ich do życia; ale zdawałem sobie sprawę że taki krok może wywołać spięcie dyplomatyczne z MW oraz KD. Tym bardziej dziwie mnie taka decyzja, tak wytrawnego gracza jakim jest Vladek... Nie do końca ją rozumiem. A widzę że zaczyna się kolejny spor dyplomatyczny...
Permalink
Cudzoziemiec
Jak już zajmować to więcej ziemi jest na północny-wschód od Baridasu ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
I to jest, jak rozumiem, akcja przeprowadzona za zgodą i przy współpracy z Koroną?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@piwniczak nie. Co więcej w drodze prywatnej wiadomości dałem wyraz swoim oczekiwaniom autorowi tej inicjatywy.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
https://wandea.wandystan.eu/2913 - SAL zmobilizowane.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RCA Korona powinna raczej potępić takie zachowanie, jak samodzielne przyłączanie sobie ziem, a nie w prywatnej wiadomości przedstawiać swoje oczekiwania.
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Otoczenie opieką tych ziem jest jak najbardziej zgodne z teutońskim prawem.
Dla leniwych:
Cytuję:
Art. 1. [Lokalny Okręg Administracyjny]

1. Lokalny Okręg Administracyjny (Okręg) jest to wyznaczony teren Królestwa Teutonii, oddany pod zarząd obywatela lub obywateli, na mocy Aktu Fundacyjnego.
2. Okręg jest zarządzany w zgodzie ze Statutem zaakceptowanym przez Króla Teutonii.
3. Okręg może znajdować się częściowo poza granicami Królestwa Teutonii; przepisy stosuje się wyłącznie do obszaru znajdującego się w Królestwie Teutonii.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@piwniczak To nie jest przyłączenie ziemi, a utworzenie państwa na ziemiach niczyich i połączenie go unią personalną z Palatynatem. Każdy, kto twierdzi inaczej, błądzi.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@piwniczak @Juarez @Vladimir aby była jasność na czym Korona i wszyscy stoimy: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10969/.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Rzeczpospolita Sarmacka jako Święte Cesarstwo Rzymskie, me gusta.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.