Żołnierz Sarmacki, Laurẽt Gedeon I, 27.04.2018 r. o 21:55
"Majowy Świt", a sytuacja w Chanacie Kugarii

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZU6X7254.png
p7rTZ3MU.png
W dniu 19 kwietnia 2018 r. w Sztabie Generalnym Książęcych Sił Zbrojnych odbyło się spotkanie w sprawie napiętej sytuacji w Chanacie Kugarskim. W tajnych rozmowach, które prowadził Hetman Wielki Generał Korony Gotfryd Slavik de Ruth oraz Szef Sztabu Wiceadmirał Tytus Aureliusz-Chojnacki i Zastępca Hetmana-Dowódca Wojsk Bojowych podpułkownik Laurencjusz MaHi at Atera. W czasie rozmów ustalono sposób alarmowania KSZ oraz ustalono dalszy sposób postępowania oraz ze względu na powagę sytuacji zrezygnowano z wydzielenia oficera łącznikowego do współpracy z Jego Książęcą Mością. Hetman Wielki ustalił, że sam będzie informował Księcia gdyż jako Miecznik Koronny ma uruchomione stałe łącze z głową państwa sarmackiego.
Po omówieniu strategicznych spraw związanych z przygotowaniem i utrzymaniem w gotowości jednostek wojskowych KSZ otrzymałem polecenie wydania nakazu stawiennictwa personelu Książęcych Sił Zbrojnych. W związku z planowanym szczególnym użyciem KSZ z uwzględnieniem działań humanitarnych lub operacji bojowych wraz z zaangażowaniem wojsk specjalnych i pancernych, lotnictwa, a także marynarki wojennej oraz zabezpieczeniem przez Książęcą Żandarmerię Wojskową. Ustalony został również kryptonim operacji pod nazwą "Majowy Świt".

Przeprowadzono wstępne działania wywiadowcze związane z rozpoznaniem terenu przyszłych ewentualnych działań KSZ oraz prowadzono działania rozpoznawcze związane z bieżącą sytuacją polityczną w Kugarii.
Cytuję:
ddti60NO.png
Kugaria (pełna nazwa: Chanat Kugarski) – państwo wirtualne powstałe 21 grudnia 2014 r. Założycielem państwa był Kubilaj ze szczepu Mekarigutyrijczyków, którego nawiedzili bogowie Nieba w Ojmyk Burta głosząc, że zostanie Panem Wielkiego Stepu i rozpocznie jednoczenie wszystkich jego ludów. Akt ten uznaje się za oddanie władzy przez bogów Nieba na ziemi kugarskiej pierwszemu władcy, zwanemu odtąd Kubilaj Chanem.

thOWETA1.png
Mapa poglądowa terytorium Kugarii.

W kolejnej fazie podejmowanych działań w tajemnicy w teren wysłana została kompania dalekiego rozpoznania z Bazy Wojsk Specjalnych w Anheim oraz okręt podwodny, który nakazany rejon miał osiągnąć w pełnym zanurzeniu. Żołnierze otrzymali zadanie do przemieszczenia się w rejon "pusta studnia" oraz prowadzenia rozpoznania w pełnym maskowaniu.

Po oficjalnym wystąpieniu Jego Książęcej Mości Roberta Fryderyka, który w dniu 24 kwietnia br. zaoferował pomoc Jego Wielkości Güjükowi Chanowi, władcy Kugarii oraz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z odprawy wydałem Rozkaz Nr 177/2018 w sprawie podniesienia stopnia gotowości bojowej w trybie alarmowym. W związku z tym, że w dyspozycjach określone zostało by nie ujawniać w pełni dalszych podejmowanych działań to dalsze zadania zostały przekazane do Kancelarii Tajnej.

Następnego dnia tj. 25 kwietnia br. nasz urzędujący w kugarii ambasador Prześwietny Remigiusz hrabia Lwowski von Hochenhaüser przedstawił bieżącą sytuację w Chanacie Kugarskim wraz planem ewakuacji północnych prowincji tego kraju.

Obecnie większość sił i sprzętu Książęcych Sił Zbrojnych znajduje się w drodze do wyznaczonych rejonów wyjściowych do dalszego działania. Ze względu na duży dystans jako pierwsze Bazę Książęcej Marynarki Wojennej w Cracoffi, która mieści się na terenie Królestwa Baridasu opuściły okręty, których dowódcy otrzymali tajne szyfrogramy dotyczące poszczególnych scenariuszy planowanych do prowadzenia działań humanitarnych lub bojowych.

j2M5IPj3.png

Do Bazy Sił Powietrznych, która mieści się w Puncie nocami na pokładach transportowców przemieszczany jest sprzęt pancerny i artyleria samobieżna oraz różnego rodzaju zabezpieczenie logistyczne (zapasy żywności, paliwa, amunicji itp.) oraz pododdziały piechoty morskiej i spadochroniarzy. W chwili obecnej ze względu na dużą koncentrację sił i środków w najbardziej wysuniętym terytorium Księstwa Sarmacji porządku pilnuje Książęca Żandarmeria Wojskowa pod dowództwem podpułkownika Tomasza Liberi, a w mieście zarządzono zaciemnienie o ograniczono poruszanie się (szczególnie nocą).

Bieżąca sytuacja w Chanacie Kugarskim przedstawiona została na poniżej zamieszczonym zdjęciu poglądowym.

y1JlT40w.png

(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana-Dowódca Wojsk Bojowych
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Cudzoziemiec, Julian Fer at Atera.
Serduszka
10 617,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Vladimir ik Lihtenštán, Cudzoziemiec, Bartłomiej Czapka, Tutmozis Grenlandzki, Julian Fer at Atera, Helwetyk Romański, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, David de Hoenhaim, Fryderyk von Hohenzollern, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak widać operacja "Majowy Świt" ruszyła. KSZ podjęły działania, zgodne z wytycznymi dla tego typu operacji.
Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Primo, KSZ ma trochę nieaktualne mapy (chodzi mi o tę pierwszą)

Secundo, nie jestem ambasadorem w Kugarii ;)
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
No... już myślałem, że mnie coś ominęło. Ja jestem ale się ewakuowałem na czas kryzysu.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Życzę Naszym Wojskowym cierpliwość i stalowych nerwów, spokojnego morza i powietrza, powrotu w zdrowiu! Salut!

PS. Ambasadorem w Kugarii jest Jaśnie Oświecony Diuk Prokrust Zombiakov.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@RemigiuszL
po linkach widać, że primo to początki z Micropedii, a aktualna napa Kugarii, Sarmacji i Baridasu leży w Kancelarii Tajnej.

Sekundo to wynik wojny informacyjnej i ewakuacji Ambasadora, bo każdy szpieg, czy korespondent jest teraz potrzebny :)
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
Oby ta kampania zakończyła się szczęśliwie. Powodzenia Żołnierze KSZ!
Permalink
Laurẽt Gedeon I
@JulianF Panie Sierżancie proszę nie upubliczniać tajemnic służbowych :)
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Ale wy wiecie, ze Kugaria nie chcę waszej pomocy w tej chwili, i nie ma zamiaru wydać wam pozwolenie na wejście wojsk?
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@RCA Macki grodziskiego imperializmu są dobre, ale imperializm palatynacki jest zły?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Vladimir ale co operacja KSZ ma wspólnego z imperializmem? Serio proszę mi wskazać bym mógł się odnieść szerzej.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@RCA Sarmacja pcha się tam, gdzie jej nie chcą.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Vladimir to fałszywa teza. Sarmacja nie pcha się tam gdzie jej nie chcą. Sarmacja nie pcha się do Kugarii, było to nader jasno wyrażone w moim oświadczeniu. Operacja Majowy Świt jest operacją, która zakłada gotowość do niesienia pomocy humanitarnej, podjęcia działań bojowych (gdyby zaistniała taka potrzeba), a jej główny cel to ćwiczenia i koordynacja działań i obserwacja wydarzeń w Kugarii. Okręty i wojska KSZ nie znajdą się nigdzie na terytorium Chanatu Kugarskiego, o ile Chanat Kugarski o to nie poprosi. KSZ są formacją w stałej gotowości do podejmowania działań nie tylko wojennych, ale także misji stabilizacyjnych i pokojowych.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Vladimir @Wrigley Niektórzy chcą. A poza tym jest tam już dwóch obywateli Sarmacji, co najmniej jednego Kugarowie identyfikują z Księstwem, niestety nie za bardzo o co go oskarżyć, a Prefektura działa jak działa :/ Tak więc wizerunkowo i tak tracimy, mimo że wzmiankowany obywatel służy Dreamlandowi.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie dawno nas kratkowano że nie reagujemy na sytuację międzynarodowe...teraz jak reagujemy to krytyka bo się wtrącamy.
Dla jasności my tylko sie szykujemy do działania, złożono ofertę pomocy i na to się szykujemy. Ćwiczenia nikomu nie zaszkodzą a tylko poprawia nasza sprawność. Nie naruszamy tez niczyjej granicy, trzymamy sie wód międzynarodowych.
A co do tzw wtrącania się to przez taka politykę jednego z Was...mamy i bałagan na poludniu. Będę z naszych sąsiadów pobrzękuje szabelką...i tu też musimy reagować by bronić naszych granic.
Tak wiec roboty mamy sporo i to na wielu kierunkach.
Permalink
Niegosław Sarewicz
Do tyld ostatnich z klawiatur
Bronić będziemy diuka
Aż się rozpadnie dzika z gór
Kugarska zawierucha
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.