Półfinaliści Pucharu niemal bez zmian
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 31 sezon

HjoKBixL.jpg

Zmagania pucharowe w tym sezonie są niezwykle emocjonujące. Ćwierćfinałowe starcia przyniosły nam kolejne niespodzianki. Wiemy już, że po czterech sezonach będziemy mieli nowego zdobywcę Pucharu. W grze pozostało już tylko czterech pretendentów.

Tempa nie zwalnia Lotos. Trizondalczycy, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali broniących trofeum Synów w ćwierćfinale wyeliminowali innego przedstawiciela Ekstraklasy - mocną kadrowo Grabarnią. O wyniku dwumeczu przesądziła jedna bramka z pierwszego meczu w Grodzisku. Tuż po przerwie z rzutu karnego gola dla Lotosu zdobył Stalbrand. W rewanżu bramki już nie padły. Trizondalczycy po raz drugi w historii klubu meldują się w półfinale Pucharu.

K9p0dYHx.jpg

Dużą niespodziankę sprawili także Hrabiowie, którzy po zaciętym dwumeczu wyeliminowali innego faworyta rozgrywek Rantiochskie Krasnoludy. Pierwszy mecz na Łące pod Wulkanem zakończył się remisem 1:1. Wynik spotkania już w 15. minucie otworzył pomocnik Hrabiów Kulseng. Remis dla gospodarzy pierwszego starcia uratował w 73. minucie Kauppila. W rewanżu w Ruhnhoff scenariusz zdarzeń był bardzo podobny. Najpierw w 32. minucie Hrabiów na prowadzenie wyprowadził Kulseng, a sześć minut po przerwie Krasnoludy wyrównały po trafieniu Malpasa. Po 180 minutach derbowego dwumeczu nie było rozstrzygnięcia i do wyłonienia półfinalisty niezbędna była dogrywka. Rantiochczycy przystępowali do niej osłabieni, bowiem w 88. minucie czerwoną kartką został ukarany strzelec gola Malpas. Hrabiowie wykorzystali grę w przewadze i w 13. minucie dogrywki Pinda strzelił gola decydującego o awansie do półfinałów. Drużyna Timana Demollariego po raz czwarty z rzędu melduje się w półfinale Pucharu. Czy tym razem uda sięgnąć się po trofeum? W poprzednich trzech sezonach Hrabiowie dwukrotnie opadali z Synami i raz z Krasnoludami. Teraz tych zespołów nie ma już w Pucharze.

Dużo emocji przyniosły dwumecze ekstraklasowych FC Czarnolas i Aniołów z grającymi poziom niżej Betonem Eldorat i Cocodrilos de Punta. Nieoczekiwanie reprezentanci Pierwszej Klasy postawili wysoko poprzeczkę. Beton Eldorat dwukrotnie przegrał 0:1 z aktualnymi mistrzami z Czarnolasu, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Po końcowym gwizdku rewanżowego meczu trener mistrzów Henryk von Thorn-Leszczyński czuł uczucie ulgi, że udało się awansować do półfinału. Jeszcze ciekawiej było w konfrontacji Aniołów z Krokodylami. Przez 180 minut dwumeczu nie padła ani jedna bramka. O losach awansu przesądziła dopiero dogrywka i gol Ljungvika. Anioły dość szczęśliwie awansowały do półfinału, a Cocodrilos z Punty pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

y97yJe64.jpg

W środę startują półfinały. Zagrają w nich trzy ekipy z Ekstraklasy oraz pierwszoklasowi Hrabiowie. Trzech z czterech obecnych półfnialistów (Hrabia, Anioły, FC Czarnolas) sezon temu także dotarło do tego etapu rozgrywek. O wskazanie faworyta jest ciężko, bowiem dla wszystkich drużyn Puchar pozostaje jedyną droga do zdobycia trofeum w tym sezonie. FC Czarnolas w lidze radzi sobie przeciętnie i ma małe szanse na obronę mistrzostwa, tracąc osiem punktów do lidera na siedem kolejek przed końcem sezonu. Anioły także nie mają większych szans na mistrzostwo, a w tabeli Ekstraklasy są punkt za FCC. Lotos dzielnie walczy o utrzymanie w Ekstraklasie, ale na chwilę obecną znajduje się dwa punkty pod kreską. Hrabiowie pewnie przewodzą tabeli Pierwszej Klasy, z przewagą sześciu punktów nad drugim FC Grodzisk i aż dwunastu nad czwartym Vienna FC. Klub z Ruhnhoff może więc rzucić wszystkie siły na Puchar.

Drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości)

7NLGaIwH.png
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Henryk Leszczyński, Timan Demollari.
Serduszka
14 000,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Henryk Leszczyński, Cudzoziemiec, Susanne Delfina Kierkeller, Krzysztof Czuguł-Chan, Juliette Alatriste, Paviel Gustolúpulo, Timan Demollari, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Michał Michaelus
Sarmacka Liga Piłkarska prowadzi nieustającą rekrutację na stanowiska menadżerów. W tej chwili cztery kluby pozostają bez aktywnych menadżerów:
  • Czarny Las Czarnolas (8. miejsce w Drugiej Klasie)
  • Smoggy Sangia (6. miejsce w Trzeciej Klasie)
  • FC Nowy Kotwicz (7. miejsce w Trzeciej Klasie)
  • Smoki z Gideny (10. miejsce w Trzeciej Klasie)

Osoby zainteresowane przejęciem sterów w tych klubach proszę o złożenie podania na stronie ligi w X11 oraz o kontakt ze mną (podanie mikroświatowych danych poprzez PW na stronie Sarmacji lub w X11).
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ach te półfinały ileż to potu i nerwów kibiców czeka...a wszystko to przez ten skórzany okrągły przedmiot :P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.