Trzecia klasa po 12-tej kolejce
Seria wydawnicza: 31 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Siemanko sportowi maniacy
Dawno z mojej ręki nie było artykułu o sporcie. A niby zatrudniłem się w SLP 2 sezony temu do pilnowania oprawy trzeciej klasy. Zaniedbałem obowiązki, ale to nie znaczy, że o nich zapomniałem. No dobra, zapomniałem, a jak sobie przypomniałem, to już mi się nie chciało. Takie czasy. Ale może w końcu pora wspomnieć o tym, jak sobie radzą zawodnicy w trzeciej, tej najniższej lidze gdzie zaglądają zazwyczaj tylko niedobitki z drugiej ligi i ekstra-klasowicze, szukający worka treningowego w przerwie pomiędzy-sezonowej. No i oczywiście trenerzy tych słabiutkich drużyn. No, ale jednak w trzeciej klasie również są emocje - często większe niż w ekstraklasie - ba! nawet w lidze mikroświatowej czasem jest drętwiej niż w trzeciej klasie. To jest dopiero rozrywka na wysokim poziomie.

9ndMc9z4.jpg

Ale przejdźmy do sedna. Jak sobie radzą trenerzy drużyn w najniższej klasie naszych rozgrywek. Nie można powiedzieć, ze źle, nie można powiedzieć, że dobrze. Liderów mamy dwóch, są to FC Rotor z 32 punktami i Łowca Almera z wynikiem 31. Kolejne trzy lokaty również będą jeszcze ze sobą wojować, chociaż największa rywalizacja o punkty odbędzie się pomiędzy KS Immortials i Dyskobolią Czarnolas, których od siebie różni jedynie 1 punkt (pierwsza drużyna ma 23 punkty, druga 22). Wspomniałem również, że walczyć o miejsce będą kolejne trzy teamy. Tym ostatnim jest WM Wedla - mający 19 punktów. To mimo pozorów duża różnica, której nie będzie łatwo zbić. Pozostałe 5 lokat nie jest już tak pewnych. Na pozostałych miejscach, już bez jakichkolwiek szans na awans są: Smoggy Sangia z 12 punktami, dalej FC Nowy Kotwicz - 11 punktów. Kolejne drużyny można już nazywać porażką sezonu. Mam tu na myśli BP Almera z wynikiem 7 punktów, Riderów Almery z takim samym wynikiem oraz Smoki z Gideny, którzy mają jedynie 5 punktów. Najbardziej smuci spadek tak wartościowej i wysoko ocenianej drużyny Riderów, wcześniej ze wspaniałym trenerem, teraz już bez.

Poniżej tabela zmagań
7L5m85F4.png

Kolejnym ważnym aspektem do rozpatrzenia dzisiaj będzie bilans bramkowy. Wbrew pozorom, liderzy w tabeli wcale nie królują w ilości zdobytych bramek. Ale jak to mówią, lepiej wygrać niż nastrzelać. Obecnie zatem na najwyższym miejscu w ustrzelonych bramkach są Łowcy, którym udało się w tym sezonie wpakować do siatki aż ... 41 goli, przy czym jedynie 6 puścili, deklasując konkurencje. Świadczy to jedynie o niezwykłej skuteczności tego zespołu w porównaniu z FC Rotorem, którzy bramek strzelili prawie o połowę mniej (25) jednocześnie jednak puszczając jedynie 2. Można zatem mówić o dwóch najlepszych zespołach trzeciej klasy. Trudno powiedzieć jak sobie poradzą w drugiej klasie, ale na awans to chyba nie ma co liczyć. Utrzymać się jednak mają duże szanse. Kolejnym zespołem dobrze strzelającym jest Dyskobolia Czarnolas z wynikiem 20 do 15. Pokazuje to jedynie różnice, pomiędzy dwiema pierwszymi lokatami, a pozostałą częścią ligi. Dodatnie, saldo bramkowe ma jeszcze drużyna KS Immortials, jednak jest to tylko jeden punkt (18-17), natomiast WM Wedla ma tyle samo strzałów trafionych jak i straconych. Pozostałe drużyny mają więcej goli straconych niż zdobytych więc chyba je pominiemy. Wspomnę jeszcze tylko, że najmniej skuteczni w obronie są Riderzy Almery, którzy stracili aż ... 37 goli, natomiast najmniej skuteczni w ataku Smoki z Gideny - którzy zdobyli tylko 4 bramki w całym sezonie.

86s0SvW2.jpg
Przyjrzyjmy się również zawodnikom. Najlepszym piłkarzem jest Arne Ewerlöf z drużyny Łowców. Drugie miejsce egzekwo zajmują Leif Kongsvang (Łowcy Almera) i Jean Nicolai (Dyskobolia Czarnolas). Ostatnie miejsce na podium zajmują Gilberto Soares z drużyny FC Rotor oraz Antoni Maria Dzięcioł - WM Wedla.
js9Eg9W1.jpg

Wśród królów strzelców sezonu znaleźć można Leif Kongsvang - 8 goli Gilberto Soares - 8 goli oraz Randall Himsworth - 7 goli. Wśród strzelców sezonu jest aż 6 Łowców, co pokazuje potęgę tej drużyny.

Wśród asystujących najlepszą skuteczność ma zawodnik Dyskobolii. 6 asyst zdobył Jean Nicolai.

Na koniec przejdźmy do zbliżających się meczy.

WM Wedla vs Smoki z Gideny
Zdecydowanie stawiamy w lepszym świetle zawodników drużyny zajmującej wyższą lokatę, jednak nigdy nic nie wiadomo. Chociaż biorąc również pod uwagę fakt, że trener Smoków jest na urlopie, raczej nie będą sprawiać problemów.

KS Immortials vs Smoggy Sangia
Tutaj również stawiamy na pierwszą drużynę. Poza faktem, że jedynie KS Immortials są wyżej w tabeli i mają większe szanse dzięki posiadaniu aktywnego trenera.

Dyskobolia Czarnolas vs Łowca Almera
To będzie jeden z najbardziej ekscytujących meczy. Zwycięstwo będzie ważniejsze dla Dyskobolii, ponieważ jest to walka o awans, jednakże Łowcy łatwo zwycięstwa nie oddadzą. Nadal mają duże szanse w walce o pierwszą lokatę. Oczywiście, stawiamy na Łowców, chociaż o ich zwycięstwie mogą zadecydować sekundy.

Riderzy Almery vs FC Rotor
Łatwe 3 punkty dla silnego Rotoru. Jedynie cud sprawiłby, że Riderzy zwyciężyliby i mieli jakiekolwiek szanse na awans ze "strefy spadkowej", której mimo wszystko w trzeciej klasie nie ma. Największe nadzieje na zwycięstwo Riderów mają Łowcy Almery, którzy walczą z Rotorem o pierwsze miejsce w tabeli.

FC Nowy Kotwicz vs BP Almera
Derby dwóch drużyn z niższej partii tabeli. Te rozgrywki będą równie ekscytujące jak pojedynek na szczycie tabeli. Jednakże większe szanse na zwycięstwo ma BP Almera, posiadająca - co najmniej systemowo - aktywnego trenera. Takiego niestety nie ma FC Nowy Kotwicz. Dlatego BP Almera prawdopodobnie będzie walczyć o dodatkowe punkty.

A teraz jak w wojsku. Spocznij czytelniku!

BtTl274O.jpg
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Mikołaj Muhammad bin Sa'al - Sueud , Timan Demollari.
Serduszka
11 960,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, Albert Felimi-Liderski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Zbyszko Gustolúpulo, Mikołaj Muhammad bin Sa'al - Sueud , Cudzoziemiec, Bartłomiej Czapka, Tomasz Ivo Hugo, Michał Michaelus, Jack von Horn, Esteladio, Timan Demollari.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Dobrze chociaż, że piłka się kula po boiskach :D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Fajne podsumowanie, cieszę się, że promujemy także niższe klasy rozgrywkowe ;)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Rozgrywki na najniższym szczeblu także bardzo ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Esteladio
Bardzo przyjemny i poczytny artykuł o sporcie. Warto publikować informacje o drużynach z najniższych lig!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Staram się jak tylko mogę z moją drużyną :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.