Gazeta Hasselandzka, Eddard Noqtern, 04.06.2018 r. o 20:10
Święto Razuryjskiego Miesiąca Smoka

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W słonecznym Angemont dziś przez cały dzień Słońce grzało niemiłosiernie. Termometry wskazywały nawet 35 stopni! Nawet to nie zraziło jednak służb od przygotowań do najważniejszego dnia w Razuryjskim kalendarzu. Tak - to właśnie dziś pierwszy poniedziałek czerwca - Święto Razuryjskiego Miesiąca Smoka. Tuż przed siódmą ostatnie przygotowania dobiegły końca.

Angemoncka Starówka wyglądała wręcz olśniewająco. Widoczny z głównego planu Pałac Królewski emanował uroczystą atmosferą. Powiewające flagi Hasselandu i Sarmacji tym razem uświetnione były jeszcze przez czerwone proporce smoka. Doskonale wyczyszczony, wręcz błyszczący bruk na placu głównym, a na nim scena. Scena, na której już o 20 stanąć miał Manduraj Razuri, przedstawiciel i przywódca wszystkich Razuryjczyków mikroświata - Eddard Noqtern. Nad sceną powiewała zaś największa ze wszystkich flag - przedstawiająca razurysjkiego smoka - symbol Hasselandu.

0HJmjxd1.png

Powoli na Starówce zaczynał zbierać się niemały tłum. Ludzie zjeżdzali z całego miasta, okolic, a nawet z całego archipelagu. Niejedna rodzina z Zegiesa postanowiła odwiedzić swoich kuzynów w stolicy. Niejedna przebyła w tym celu długą drogę, płynąc przez morze i rzekę, aż do angemockiego portu.

Wreszcie zegar pałacowy wybił ósmą wieczorem. Na scenie pojawił się Manduraj Razuri Eddard Noqtern, aby wygłosić parę słów do zebranych Razuryjczyków i Hasselandczyków.
Cytuję:
Drodzy Rodacy,
Razuryjczycy, Hasselandczycy, Sarmaci,

Cieszę się niezwykle, że tak wielu z Was postanowiło tu przybyć, aby wspólnie świętować i podziękować tym niezwykłym stworzeniom za ochronę i opiekę nad naszym Królestwem. Smoki zamieszkiwały wyspy Razuri jeszcze tysiące lat przed nami. Smok jest symbolem Królestwa Hasselandu i już od prawie 17 lat wskazuje nam drogę, którą mamy kroczyć.

Teraz nasza w tym rola, aby Razuryjskiego Smoka naśladować. Musimy być silnym, nieustraszonym, groźnym dla wroga, ale pomocnym dla swych braci. Razuryjczycy! Musimy wzbijać się wysoko ku niebu jak smok i pamiętać, że "sky is no longer the limit".

W ten wyjątkowy dzień pragnę życzyć wszystkim nam, a także odwiedzającym nas dziś Drogim Gościom wszystkiego najlepszego. Niech ten miesiąc napełni nas siłą do działania na kolejny rok.

Zachęcam wszystkich obecnych do składania, zgodnie z tradycją, życzeń sobie wzajemnie [można do tego celu wykorzystać komentarze].

A teraz zapraszam do zabawy!

/-/ Eddard Noqtern,
Manduraj Razuri

6Wdu464z.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Serduszka
9 960,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr de Zaym, Cudzoziemiec, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Incisive, Albert Felimi-Liderski, Jean-François Leblanc, Albert Jan Maat von Hippogriff, Helwetyk Romański, Julian Fer at Atera, Elron Kazali, Bartłomiej Czapka, Cudzoziemiec 1, Erik Otton von Hohenburg.
Komentarze
Piotr de Zaym
Piękna to tradycja! Razuryjskie święta są prawdziwą ozdobą Hasselandu - zapraszamy turystów!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Życzę zatem wszystkim Hasselandczykom szczęścia, pomyślności i odnalezienia spokoju duchowego z okazji tego, święta ;)

Poza tym wspaniały artykuł, czekam na więcej spod pańskiego pióra :D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo interesujący event i sposób budowania wokół niego narracji, czekam na więcej ;)
Odpowiedz Permalink
Jean-François Leblanc
Wszystkiego najlepszego bracia razuryjczycy! Podobno na dziś wieczór zaplanowano pokazy fajerwerków w mieście Shimontsen, zapowiada się przednia zabawa!
Permalink
Julian Fer at Atera
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Rajzurczyków :)
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Dziękujemy za życzenia. Niech ogień smoka doda wam siły na najbliższy miesiąc.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Interesująca impreza
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.