Gazeta Hasselandzka, Eddard Noqtern, 07.06.2018 r. o 18:11
Spotkanie z Hasselandem cz 1: Gdzie jesteśmy?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
C
hciałbym serdecznie zaprosić wszystkich do lektury cyklu "Spotkanie z Hasselandem" wydawanego przez Gazetę Hasselandzką. Pierwsza część wydania, z którą już za chwilę będziecie mieli przyjemność się zapoznać porusza kwestie geograficzne. Na mapach pokażemy nasze położenie, a także przedstawimy i opiszemy każdy z regionów. A zatem zaczynajmy!

Hasseland podzielony jest na trzy integralne części: stanowiące rdzeń Ziemie Razurysjkie, nowoczesne Wiecekrólestwo Vienbien będące hasselandzką bramą do Orientyki, a także Wicekrólestwo Cyberii łączące nas Moreniką. Na poniższej mapie możecie zobaczyć, że poszczególne części nie są położone koło siebie.

v7ddk2k2.png
Pełnej wielkości rozmiar: MAPA HASSELANDU

N
a wschodzie znajdują się bowiem: Archieplag Razuri oraz Vienbien (oznaczone czerwonymi kółkami). Wyspy położone są na północ od centralnej Orienttyki. Graniczą z ziemiami niczyjimi, a najbliżej im do ZSKHIW, Elderlandu oraz Slawonii.

Natomiast daleko na zachodzie, tuż obok baridajskiej części Sarmacji znajduje się nasza nowa ziemia: Wicekrólestwo Cyberii zajęta przez nas po upadku Księstwa Solardii, które Cyberię okupowało.

Ponieważ obie części zlokalizowane są od siebie w znacznej odległości, każda z nich dysponuje pewną autonomią, a także samodzielnością. Komunikację między nimi zapewnia oczywiście transport lotniczy lub morski, aczkolwiek jest on jednak dosyć trudny.

18ZN28md.png
Pełnej wielkości rozmiar: MAPA RAZURI

R
dzeniem Królestwa Hasselandu pozostają wciąż Ziemie Razuryjskie (na mapie powyżej), skolonizowane przez Hasselandczyków w 2012 roku. Ziemi, które otrzymaliśmy w darze od naszych przyjaciół z Surmenii zamieszkiwane są przez rdzenny, orientycki lud Razuryjczyków stanowiących mniejszość narodową w Hasselandzie. Razuryjczycy cieszą się jednak u nas pełnią praw i obowiązków obywatelskich, a ich interesy reprezentuje Manduraj Razuri.

Archipelag Razuri składa się z 10 głównych wysp zgrupowanych w trzy główne obszary: centralną prowincję Razuri (wyspa Razuri oraz wyspa Khatari), prowincję Zegiesa (wyspa Zegiesa oraz 4 mniejsze wyspy) oraz wyspy Samuirskie zgrupowane na południu archipelagu. Na wyspie Razuri znajduje się stolica regionu oraz Królestwa Hasselandu - Angemont położony w centrum wyspy nad rzeką Errana, a także portowe, turystyczne Shimontsen. Na Zegiesie położone jest przemysłowe centrum wysp z miasteczkiem Luczeng na czele.

8PFDru14.png
Pełnej wielkości rozmiar: MAPA VIENBIEN

W
icekrólestwo Vienbien stanowi turystyczne, finansowe oraz naukowe centrum Królestwa Hasselandu. Wyspa położona tuż przy kontynencie Orientyki została skolonizowana przez nas zaledwie przed rokiem. Wciąz rozwijająca się stolica tego regionu: miasto Vienbien miało rozwiązać problemy przeludniających się
ziem razuryjskich.

Vienbien pod względem liczby mieszkańców może wkrótce przegonić Hasseland. Metropolia posiada wszystkie elementy miasta przyszłości: ekologiczne system zasilania, rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej oraz ogrody i parki zajmujące docelowo prawie 1/3 powierzchni miasta.

N0FzcsZY.png

O
statnim, ale nie mniej ważnym regionem Hasselandu jest Wicekrólestwo Cyberii. Nasze rodowite ziemie zostały wreszcie przez nas odzyskane jeszcze w tym roku. Kilkukrotnie próbowaliśmy odzyskać je w przeciągu minionych lat ze względu na tragiczny stan Solardii. Jednakże uznając okupanta za państwo upadłe postanowiliśmy o inkorporacji i odzyskaniu Cyberii.

Stolicą wyspy, położone na kontynencie Morenice, tuż obok Baridasu pozostaje Valtaria uchodząca za byłą stolicę Królestwa. Pozostałymi, wciąż wymagającymi rozwoju i odbudowy po latach zaniedbań miastami są Cymeria i Libertania.


C
hciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o którymś z regionów? Zainteresowało Cię jedno z hasselandzkich miast? Zapraszam do odwiedzenia #5Prowincji i zobaczenia nas na własne oczy.
Dotacje
2 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Helwetyk Romański.
Serduszka
15 386,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Laurẽt Gedeon I, Incisive, Albert Jan Maat von Hippogriff, Helwetyk Romański, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Stanisław Mostowicki, Bartłomiej Czapka, Konrad Jakub Arped-Friedman, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Bajtuś Bajtuś, David de Hoenhaim, Erik Otton von Hohenburg, Jean-François Leblanc, Cudzoziemiec 1.
Komentarze
Cudzoziemiec
Oooooj super!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Świetne tylko dlaczego w Parku Stołecznym, a nie Gazecie Hasselandzkiej ;)
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@AFvTD Przez pomyłkę. :P Jeśli to możliwe chciałbym to jakoś przenieść.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Enoq Trzeba się zgłosić do NIA w referacie ds obsługi sarmatów. O ile pamiętam, przenoszenie artykułów z Parku Stołecznego jest zwolnione z opłaty
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie jest ;-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@RCA @Enoq a, faktycznie. Musi spełniać oba warunki łącznie, a nie jeden wybrany :D moje niedopatrzenie :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Zapłacimy. Z bólem, ale zapłacimy... ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Mogę pomóc i tak nie mam na co za bardzo libertów wydawać, a dochód mam dosyć spory (w dwa tygodnie zarobiłem ok 50 tysięcy, a jeszcze czekam na pewne wypłaty :D). Zresztą, przeniesienie artykułu to tylko 5000(?)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To 1000.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Tak to jest, jak się pisze coś bez uprzedniego upewnienia się :D. A niedawno przenosiłem chyba z 9 artykułów :D.

Dobrze, że WKM stoi na straży porządku i prawdy :D @RCA
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Kiedy wy tą Cyberię zajęliście?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Kto jest autorem map Razuri?
Odpowiedz Permalink
Stanisław Mostowicki
Bardzo ładne i czytelne mapki zarówno całej Sarmacji i otoczenia jak i prowincji Hasselandu, nie było chyba wcześniej tak dobrze zrobionych. Będę używał, dobra robota!
Permalink
Eddard Noqtern
@DanielKrak
Wydawało mi się, że doszło do tego jeszcze w tym roku, ale jak ten czas szybko leci... Do aneksji doszło praktycznie rok temu. Trzeba to będzie 12 czerwca jakoś uczcić! :D
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@Helwetyk
Rzeczywiście nie wspomniałem o autorach map:

Mapka nr 1 - opracowanie własne na podstawie mapy KIK,
Mapka nr 2 i 3 - autorem map jest Ronon Dex, wykonane na zlecenie rządu KH,
Mapka nr 4 - autor nieznany.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Enoq Kimkolwiek jest Ronon Dex, zatrudniałbym go. ;-)
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@Helwetyk Ronon Dex to były obywatel Bialenii i Hasselandu. Obecnie na przerwie od mikroświata. ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Będę próbował namówić Ronona by do nas wrócił...
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Z jakiej racji Cyberia? W dupie byliscie gówno widzieliście! Cyberia wciąż należy do Solardii!
Dopóki istnieje strona solardia.org oraz cyberia.solardia.org możecie się w dupe pocałować hasselandzkie skur******!
A dlaczego nikt nie reaguje na wasze jakiekolwiek działania w mikroświecie? Bo jesteście ch*** warci i nikt na was nie zwraca uwagi!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@albert proszę o reakcję na powyższy komentarz.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@Hoenheim Nie chciałbym wyciągać z miejsca kodeksowych konsekwencji, rozumiem emocje, aczkolwiek proponuję zmienić ton na bardziej sprzyjający miejscu publicznemu. Będę monitorował. Pozdrawiam.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Piękna kraina, mam zamiar tam zamieszkać i działać.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@Hoenhaim
Widzę, że pełni Pan funkcję sierżanta KSZ. Cyberia stanowi od kilku tygodni integralne terytorium Księstwa Sarmacji, a Pan jako żołnierz w służbie u Ksieca powinien je ze wszystkich sił bronić. Pana wypowiedź zakrawa o zdradę stanu...
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@HochErik
Cieszę się, że podoba się Panu Królestwo Hasselandu - zapraszmy do zamieszkania! :D
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@Enoq już u was jestem :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Enoq Jestem również Księciem Cyberii i pomimo, iż strony Księstwa Solardii jak i Cyberii działają bez zarzutu- Nie było żadnych prób kontaktu żadnymi dostępnymi kanałami (e-mail, gg, fb) ani ze mną ani także z JKM Morfeuszem I Tylerem! Wobec tego jak napisałem powyżej Cyberia jest krainą Wielkiego Księstwa Solardii, jak mniemam wiele osób wie o tym iż jestem Księciem Cyberii.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Nie ma obecnie takiego stanowiska jak Książę Cyberii. Na Cyberią pieczę sprawuje Jego Książęca Mość Robert Fryderyk.

To, że stoi sobie jakaś strona z 1 postem rocznie nie jest oznaką istnienia mikronacji, a zgliszczy.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Enoq Standardy uznawania mikronacji zeszly tak bardzo na psy ze nie mozna sobie roscic prawa do definiowania tejze definicji swoim domyslem. Jest strona jest terytorium, jest post to pisze go czlowiek, jest czlowiek ktory zgodnie z prawem sie tytuluje wladca Księstwa Cyberii to tak jest.
Nawet jesli są to zgliszcza to w gruncie rzeczy musieliście nam nie trafić, a skoro jestem ja- Książę Cyberii to nie oznacza to, że mogliście sobie jak w 2015 roku- zrobić rozpoznanie i uznać że zgliszcza i nie ma nic, przejmujemy. Tym bardziej że wszystko zrobiliście cichaczem, z nikim się nie kontaktowaliście.
Aha i przypominam:

Wypowiedzenie traktatu z Królestwem Hasselandu [2015/03/16 23:57]

Zgodnie z notami dyplomatycznymi w dniu 13.03.2015r Wielkie Księstwo Solardii wypowiedziało TRAKTAT O WZAJEMNYM UZNANIU I NAWIĄZANIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH pomiędzy Królestwem Hasselandu a Wielkim Księstwem Solardii z dnia 19 marca 2013 roku.

Zgodnie z postanowieniami traktatu, traktat powyższy przestaje
obowiązywać 16.03.2015r.

Wielki Książę Morfeusz Lucjusz Tyler
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Czy ktokolwiek uznaje niepodległość Cyberii? (pytam z ciekawości)
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@HochErik Nikt o zdrowych zmysłach. ;)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Enoq Takie rzeczy które dzieją się teraz są możliwe tylko i wyłącznie z proimigranckim Księciem. A wy właśnie jesteście tacy imigranci z pseudonacji, która przez długie lata była ignorowana na arenie międzynarodowej v-świata. Księstwo Cyberii nalezy do Wielkiego Księstwa Solardii, posiada swoją autonomię. Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć waszego nędznego przejęcia Cyberii o którym mówicie. wiedzieliście że istniejemy bez względu na jakikolwiek stan Cyberii czy Solardii bo już nieźle cwaniakowaliście w 2015 roku.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.