Są wyniki badań grobowca w Hó!

l960Uap3.jpg
Szkielet człowieka z Hó

Naukowcy z Ośrodka Badań nad Genomem Ludzkim w Angemont, opublikowali wyniki wczorajszych badań szczątków człowieka pochowanego w Hó.

Odkryty pochówek człowieka z Hó, według opinii biegłych należał do około 30-letniego mężczyzny, o wzroscie równym 185 centymetrów i potężnej jak na owe czasy budowie ciała. Analiza szkieletu wykazała także liczne urazy spowodowane uderzeniem w głowe tępym i ciężkim narzędziem.

Badania genetyczne przeprowadzone przez OBGL wykazały, że człowiek ten pochodził zarówno od ludności pra-razuryjskiej, przybyłej w tym okresie z terenów Nordaty oraz ludności negroidalnej, zamieszkującej obszar dzisiejszego Hasselandu przed przybyciem Razuryjczyków na obszar archipelagu.

Człowiek ten miał grupę krwi 0 Rh+, charakterystyczną dla mieszkańców dzisiejszej Kugarii, Hu, a także południowej Brodrii. — mówi w wywiadzie dla Gazety Hasselandzkiej prof. Nacagijn Enchbajar z Muzeum Hasselandzkiego. — Jednocześnie rysy twarzy i analiza genotypu wykazują cechy charakterystyczne dla ludności z terenów sambanafrykańskich.

Według Archeologów pierwsi ludzie pojawili się na wyspach Razuryjskich około 8.000 lat temu, w wyniku napływu z terenów południowej Sambanafryki. Ludność czarnoskóra w krótkim czasie opanowała większość północnej Orientyki. W momencie przybycia na obszar dzisiejszego Hasselandu ludności razuryjskiej, żyło tam w tym czasie blisko 3500 osób.

Badania przeprowadzone przez instytucje mogą rzucić nowe światło na pochodzenie współczesnych Razuryjczyków.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 579,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Helwetyk Romański, Eddard Noqtern, Laurencjusz Ma Hi at Atera, David de Hoenhaim, Incisive, Piotr Paweł I, Stanisław Mostowicki, Albert Jan Maat von Hippogriff, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Kobieta, czy mężczyzna?
Odpowiedz Permalink
Stanisław Mostowicki
Czyli został zamordowany? Bo jeśli nie znajdzie się więcej celowo uszkodzonych szczątków w pobliżu, będzie to oznaczało, że już tak dawno ludzie zabijali się w imię czegokolwiek...
Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Jednocześnie rysy twarzy i analiza genotypu wykazują cechy charakterystyczne dla ludności z terenów sambanafrykańskich.

Te badania są jakieś lewe, zaprzeczam, na naszym kontynencie nie było żadnych uśmiechniętych truposzczaków, a tym bardziej "mało opalonych". To ściema dziennikarska.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.