Przed 32. sezonem Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 32 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Już w sobotę o 19:30 początek 32. sezonu rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Czeka nas kolejne 18 tygodni pełne emocji. Kto zostanie mistrzem? Czy Synowie obronią tytuł? Który z beniaminków zawojuje Ekstraklasę? Z odpowiedzią na te pytania musimy poczekać na 10 listopada i koniec rozgrywek. Jednak już teraz możemy spróbować przewidzieć co będzie się działo w nadchodzącym sezonie.

Synowie Wandy
trener: Michał Michaelus
poprzedni sezon: mistrzostwo
sukcesy: 5x mistrzostwo SLP, 4x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: Leigh Mosley (34 l.), Grzegorz Pżepżechowicz (31 l.) - po 16 belek
wartość drużyny: 83,5 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o podium

Po dwóch sezonach przerwy Świeccy wrócili na mistrzowski tron. Jednak dobra passa Synów trwa dłużej. W ostatnich siedmiu sezonach sięgali po przynajmniej jedno trofeum - mistrzostwo lub puchar. I w tym sezonie wydaje się, że są w stanie powalczyć o najwyższe cele. Choć bohaterowie z każdym sezonem stają się coraz bardziej wiekowi, to jednak nie tracą swoich umiejętności. Kadra wygląda na ustabilizowaną. Przed sezonem na emeryturę udał się tylko doświadczony Marcelino Armenta. Jedyną młodą twarzą jest młody obrońca Ranko Mamić. Największym problemem doświadczonej kadry może być utrzymanie formy przez cały sezon. Jednak Synów w obecnej formie stać na walkę o medale

00AKkV5v.jpg

Republikanie Scholandia
trener: Gauleiter Kakulski
poprzedni sezon: wicemistrzostwo
sukcesy: 2x mistrzostwo SLP, 2x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: Petrisor Turcas (31 l.), Narry Morrison (31 l.) - po 15 belek
wartość drużyny: 63,8 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o podium

Postawa Scholandczyków to jedno z bardziej pozytywnych zaskoczeń minionego sezonu. Pomimo odważnego stawiania na młodzież byli w stanie zająć drugie miejsce. W przerwie międzysezonowej w kadrze Republikanów nie doszło do żadnych roszad. W tym sezonie scholandzka młodzież jest lepsza i bardziej doświadczona niż poprzednim sezonie i z pewnością będzie walczyć co najmniej o powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu.

3JXtZ79Z.jpg

KS Anioły Grodzisk
trener: Robert Fryderyk
poprzedni sezon: 3. miejsce
sukcesy: 2x wicemistrzostwo SLP, 1x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: pięciu z 14 belkami
wartość drużyny: 62,1 mln lt
prognoza na 32. sezon: środek tabeli

Stołeczni w ostatnich trzech sezonach regularnie meldują się na podium. Do tego w minionym sezonie Anioły dorzuciły pierwsze trofeum w najnowszej historii klubu - Puchar SLP. Przed rozpoczęciem sezonu menadżer postanowił rozstać z trzema doświadczonymi zawodnikami - Rogerem Faglefeltem, Lasse Laitilą i Knutem Hjelmesetem. W ich miejsce przyszedł młodszy i nie gorszy Tytus Bartczak oraz młody bramkarz Macio Di Palma. W Grodzisku stawiają zatem na odmłodzenie kadry, jednak bez rewolucji. Trzon zespołu nie przeszedł większych zmian, więc Anioły stać z pewnością na pewne miejsce w środku stawki.

4D803WrB.jpg

FKK Rantiochskie Krasnoludy
trener: Helmut Walterycz
poprzedni sezon: 4. miejsce
sukcesy: 1x mistrzostwo SLP, 2x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: Eerik Kauppila - 16 belek
wartość drużyny: 90,3 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o podium

Miejsce poza podium z pewnością nie zachwyciło nikogo w Rantiochii. Jednak był to po części wynik zmian w nastawieniu taktycznym i wzmocnieniu ataku kosztem środka pola. W zderzeniu ze stawiającą na defensywę większością ligi okazało się nie przynosić spodziewanych korzyści. Tym razem z kadrą Krasnoludów nie pożegnał się żaden z ważniejszych zawodników, a wzmocniło ją dwoje obiecujących pomocników. Doświadczenia z poprzedniego sezonu powinny zaprocentować i Rantiochczycy będą jednym z kandydatów do medali.

Bix74227.jpg

FC Czarnolas
trener: Henryk von Thorn-Leszczyński
poprzedni sezon: 5. miejsce
sukcesy: 4x mistrzostwo SLP, 2x finał Pucharu SLP
najlepszy zawodnik: Frankie Bailey, Jarosław Babiński - po 15 belek
wartość drużyny: 109,6 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o podium

Po dwóch mistrzostwach z rzędu piąta lokata musiała zostać uznana w Czarnolesie za porażkę. Najdroższy zespół ligi nie był w stanie powalczyć ani w lidze ani w pucharze. Pod koniec sezonu z FCC pożegnał się Tijmen van As, jednak w przerwie międzysezonowej zasilił napastnik o porównywalnych umiejętnościach - Carmindo Escobar. Poza tym nie doszło do innych transferów. Czarnolesianie to wciąż najdroższy zespół ligi, z bardzo wyrównaną kadrą, co niemal z urzędu stawia ich w gronie faworytów do mistrzostwa lub co najmniej medali.

4cz970G0.jpg

CKS Grabarnia Grodzisk
trener: Prokrust Zombiakow
poprzedni sezon: 6. miejsce
sukcesy: 1x mistrzostwo, 1x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: Czesław Lesiak - 17 belek
wartość drużyny: 62,8 mln lt
prognoza na 32. sezon: środek tabeli

Zombiaki od kilku sezonów regularnie zajmują czołowe miejsca w kategorii największe rozczarowanie sezonu. A przecież gra tu najlepszy zawodnik ligi i zdobywca 4 MVP w ostatnich 5 sezonach Czesław Lesiak i niemałe grono zawodników z 15 i 14 belkami. A jednak cały czas czegoś tu brakuje, a Grabarnii w tabeli bliżej do miejsc spadkowych niż do liderów. Karierę skończył Taras Poplau, w jego miejsce kupiono 20-letniego Matiasa Inacio. Poza tym w kadrze bez zmian. Może to będzie przełomowy sezon dla Zombiaków. Jednak dotychczasowe osiągnięcia sugerują raczej miejsce w dolnej połowie tabeli.

35oQjTpo.jpg

FC Bullace
trener: Albert Felimi-Liderski
poprzedni sezon: 7. miejsce
sukcesy: 7. miejsce w Ekstraklasie, ćwierćfinał Pucharu SLP
najlepszy zawodnik: Maurice Potter - 14 belek
wartość drużyny: 89,6 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o utrzymanie

Najlepszy z beniaminków poprzedniego sezonu wkracza w swój drugi sezon na najwyższym szczeblu rozgrywek. I nie będzie on łatwiejszy od poprzedniego. Śliwki dysponują kadrą o dużej wartości, acz cały czas perspektywicznej. Tylko jeden zawodnik ma więcej niż 30 lat. W perspektywie 2-3 sezonów ekipa Bullace jest skazana na walkę o medale. Jednak najpierw trzeba się utrzymać, transferów na "teraz" póki co nie było.

41DbwkT7.png

RVT Hrabia Ruhnhoff
trener: Timan Demollari
poprzedni sezon: 1. miejsce w Pierwszej Klasie
sukcesy: 4x mistrzostwo SLP, 2x Puchar SLP
najlpepszy zawodnik: Sylvain Gallou - 14 belek
wartość drużyny: 58,4 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o utrzymanie

Hrabiowie po jednym sezonie na zapleczu w wielkim stylu wracają do Ekstraklasy. Dorobek 14 zwycięstw, 4 remisów i brak porażek muszą robić wrażenie. Z drugiej strony mogą też świadczyć o rosnącej przepaści między najwyższą klasą rozgrywkową a jej zapleczem. Poprzedni mistrz Pierwszej Klasy Lotos Trizopolis w podobnym stylu wygrał rozgrywki, a najbliższy sezon ponownie rozpocznie na zapleczu. O tym, że w Ruhnhoff szykuje się ciężki sezon świadczą transfery, w szczególności zakup bramkarza Sylvaina Gallou, który jest teraz najlepszym zawodnikiem RVT i jednym z czołowych golkiperów ligi.

dg0M7qCC.jpg

FC Grodzisk
trener: Tomasz Ivo Hugo
poprzedni sezon: 2. miejsce w Pierwszej Klasie
sukcesy: 2x 4. miejsce w Ekstraklasie, 1x Puchar SLP
najlepszy zawodnik: Anatol Małkiewicz - 14 belek
wartość drużyny: 44,1 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o utrzymanie

Książęcy wracają do Ekstraklasy po dwóch sezonach w Pierwszej Klasie. Z awansem nie mieli większych problemów, wyprzedzając czwartą ekipę o siedem punktów. Jednak gra na najwyższym szczeblu będzie większym wyzwaniem. Jedynym poważniejszym wzmocnieniem jest Per-Arne Randal, który zastąpił odchodzącego na emeryturę Franciszka Iwana. Jednak 10-cegłowy pomocnik większego wrażenia na rywalach raczej nie wywrze. Na pewno plusem FCG jest wyrównana kadra. Tylko to może nie wystarczyć.

R8XbxVuV.jpg

Vienna FC
trener: Wiktor Maretzky
poprzedni sezon: 3. miejsce w Pierwszej Klasie
sukcesy: 3. miejsce w Pierwszej Klasie
najlepszy zawodnik: Alasdair McEwan - 14 belek
wartość drużyny: 41,0 mln lt
prognoza na 32. sezon: walka o utrzymanie

Wiedeńczycy to absolutny debiutant na najwyższym szczeblu rozgrywek. W poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczyli o awans, wyprzedzając na finiszu Beton Eldorat o jeden punkt. Teraz jednak przed klubem z Hohe Warte Stadion poważniejsze zadanie utrzymania się w Ekstraklasie. Poprzednie sezony pokazały, że beniaminkowie walczący o promocję do ostatniej kolejki często spisują się lepiej od dominatorów Pierwszej Klasy. Brak ruchów transferowych u Wiedeńczyków może okazać się ich dużym atutem.

54Z5EIU3.jpg
Serduszka
21 059,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Albert Felimi-Liderski, Laurẽt Gedeon I, Piotr III Łukasz, Henryk Leszczyński, Zbyszko Gustolúpulo, Cudzoziemiec 1, Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo, Krzysztof Czuguł-Chan, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Helwetyk Romański.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo ciekawa prezentacja składów :)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Zapraszamy!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@LukaszN Ja już od jakiegoś czasu miernie gram w SLP, a do tej klasy mi jeszcze daleko ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo ładne opracowanie. Mam nadzieję, że i tym razem utrzymamy się w Ekstraklasie, a w następnym sezonie przystąpimy do rywalizacji z wyższymi celami ;) Powodzenia wszystkim!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Powodzenia i dziękujemy. Zaczynamy bal.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Ja pisząc zapraszamy też miałem na myśli ogólnie SLP, do Ekstraklasy to i mnie daleko!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.