Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 23.07.2018 r. o 00:39
Nowy Dzień 2/2018: Sprostowanie do poprzedniego numeru
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

C5t6t1K4.jpg
Wydanie 23 (2/2018) z 23 lipca 2018 r.

Od redakcji: Na dobry początek

Pora na kolejne tym razem specjalne wydanie "Nowego Dnia" zawierające tym razem tylko pewne sprostowanie artykułu z poprzedniego numeru.
Kraj: Sprostowanie do poprzedniego numeru

W związku z wnioskiem Kierownictwa Partido Tropicano del Dictatore Más Grande y Sabio kierowanego przez Remigiusza Lwowskiego von Hochenhaüsera napisanym 22.07.2018 r. o 23:51:22 w komentarzu do artykułu "Nowego Dnia" 1/2018 z tego samego dnia jednoosobowa redakcja pisma prostuje informacje.
Po szerszym doczytaniu programu partii uważam że wypowiedziane słowa były nieco za mocne. Przede wszystkim nadanie niepodległości Tropicanie ma być przez władze Księstwa Sarmacji. Nie jest to zatem ruch separastyczny bo niby skąd by startował do Sejmu.


Odpowiadając na pytania partii uważam że jej przewodniczący zwany El Dictatore jest szaleńcem gdyż wymyślił odważny moim zdaniem plan który w zamyśle jest nieco kontrowersyjny i wręcz rewolucyjny przez co stosunek wyborców do niego może być różny. Na nacjonalizm w naszym przekonaniu może wskazywać rewolucyjna proponowana forma państwa czyli republika z jednym silnym, wręcz dyktatorskim przywódcą. Nowa partia jednak nie jest partią separastyczną choć oderwanie Tropicany od Księstwa Sarmacji może być kontrowersje nawet za przyzwolenem władz księstwa. Złamałaby bowiem ona sama swoje prawo a mianowicie Art. 40 pkt. 1 i 2 Kodeksu Sprawiedliwości który mówi:
Cytuję:
1. Zabronione pod groźbą kary więzienia do sześciu miesięcy lub banicji jest:

1. podejmowanie działań mających na celu pozbawienie Księstwo Sarmacji niepodległości, oderwanie od niego części obszaru lub zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji,
2. podejmowanie działań zmierzających bezpośrednio do bezprawnego usunięcia konstytucyjnego organu Księstwa Sarmacji,
To właśnie te prawo mieliśmy na myśli w swoim artykule. Oznacza to że jeżeli ewentualny plan partii by się powiódł konieczne byłoby uważanie na zacytowany powyźszy przepis prawny, który to może powodować ostre kary za jego nie wykonanie.
Mimo wszystko życzę partii z Tropicany powodzenia w nadchodzących wyborach do Sejmu.

(-) Krzysztof Hans van der Ice
Od redakcji: Kilka słów na koniec...

Tym akcentem kończę to skromne, nieplanowane nadzwyczajne wydanie "Nowego Dnia" zapraszając do czytania przyszłych wydań tej gazety.

Krzysztof Jan Hans - mówi jak jest.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
666,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Odpowiadając na pytania partii uważam że jej przewodniczący zwany El Dictatore jest szaleńcem gdyż wymyślił odważny moim zdaniem plan który w zamyśle jest nieco kontrowersyjny i wręcz rewolucyjny przez co stosunek wyborców do niego może być różny.
Czy wymyślanie odważnych i kontrowersyjnych planów jest świadectwem szaleństwa? Jeśli będzie Pan dalej publicznie i bezpodstawnie oskarżał mnie o niezrównoważenie psychiczne, obawiam się, że będę musiał złożyć pozew do Trybunału. Kampania wyborcza kampanią wyborczą, a pewnych granic się po prostu nie przekracza.
Cytuję:
i wręcz rewolucyjny
Jak już to KONTRrewolucyjny!
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Prosiłbym o używanie interpunkcji, bo to bardzo zmienia sens zdania. :)
Cytuję:
[...]1. podejmowanie działań mających na celu pozbawienie Księstwo Sarmacji niepodległości, oderwanie od niego części obszaru lub zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji,[...]

Raczej zgoda Parlamentu i Księcia jest ważniejsza niż Kodeks Sprawiedliwości. To nie jest podejmowanie działań mających na celu oderwanie od Księstwa części obszaru. To decyzja, w której Książę zezwala na prowadzenie autonomii lub odrębnego państwa (częściej autonomii). Proszę nie siać bzdur i paniki.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@RemigiuszL To co pan mówił jest świadectwem szaleństwa - tego pozytywnego, gdyż idzie się pod prąd. Poza tym spokojnie - obrażania nie będzie.
@MichaelWolferine Autonomia byłaby dobra to co się planuje w programie na potem raczej nie, gdyż dobrze jest jak jest.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Jeżeli ktoś chce i ma przyszłość na autonomię w Sarmacji, to ja bym mu pozwolił. Ale najpierw bym dał na próbę. Niestety, nie jestem Księciem.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Książę sam z siebie i tak autonomii dać nie może... ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.