Herold, Julian Fer at Atera, 19.08.2018 r. o 13:01
Co słychać w Baridasie II

ZKbL039U.png


Almera, 19 sierpnia 2018 r.

Szanowni Sarmaci!
Dumne Baridajki i Baridajczycy!


Na łamach prasy już od dłuższego czasu nie ukazują się bieżące informacje z Królestwa Baridasu, co nie znaczy, że w naszym kraju nic się nie dzieje.

13 lipca br. zgodnie z decyzją obywateli Baridasu Przewodniczący Rady Królestwa Wielmożny Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman w podanej informacji podsumował wybory wicekróla. Baridajczycy 7 głosami przy wybrali Laurencjusza diuka MaHi at Aterę na Wicekróla Baridasu, a JKM Robert Fryderyk w dniu 16 lipca br. potwierdził ten fakt w wydanym Postanowienie Króla Baridasu w sprawie powołania Wicekróla. W związku z tym, że czasy są ciężkie, a w Baridasie nie ma jeszcze zbyt wielu powodów do świętowania to po powołaniu wicekróla odbyła się krótka konferencja prasowa w terenie, a dalsze rozmowy o losach kraju oraz metodach walki z kryzysem zostały przeniesione w mniej oficjalne miejsce.

Mae3O162.jpg

Czy Baridas zostanie przyłączony do Systemu Ewidencji Gruntów? Zapytanie do społeczeństwa naszego kraju w dniu 23 lipca br. wystosował Laurencjusz diuk MaHi at Atera. W chwili obecnej w sprawie SEG-u wypowiedziało się trzech mieszkańców naszego kraju. Najprawdopodobniej do sprawy wrócimy już niedługo.
M7eWBEF7.png
Po przeprowadzonej debacie w Kongregacji Panów Lennych oraz w wydanym na podstawie przywileju Postanowieniu Wicekróla zostało mi nadane w dniu 22 lipca br. lenno Melena, o które wystąpiłem w dniu 28 czerwca br.

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. Król Baridasu JKM Robert Fryderyk wydając niniejszy komunikat zakończył swe panowanie w Kraju Korony, a potwierdzenie tej doniosłej chwili zostało usankcjonowane w dniu 1 sierpnia br. w Proklamacji Wicekróla w sprawie abdykacji Jego Królewskiej Mości.

dQpYIaH3.jpg

W dniu 5 sierpnia br. po wielu tygodniach dyskusji Rada Królestwa Baridasu przyjęła uniwersał o wyborze króla, a Wicekról Laurencjusz diuk MaHi at Atera go podpisał i opublikował uniwersał wraz z Przewodniczącym Rady Królestwa Wielmożnym Konradem Jakubem wicehrabią Arpedem-Friedmanem.

W związku z napiętą sytuacją w sprawie uznania Księstwa Monderii , na linii Sarmacja – Deramland doszło do spięcia, którego efektem najprawdopodobniej będzie zawieszenie z dniem 7 sierpnia br. prac nad mapą, która obejmować miała również terytorium Królestwa Baridasu.

9 sierpnia br. do Namiestnika Baridasu od Sławetnego Petera baroneta Westa Burmistrza Miasta Harz wpłynęło zaproszenie na uroczystości odsłonięcia Pomnika Pokoju w mieście Harz. Społeczeństwo baridajskie liczy, że na pomniku znajdzie się też sentencja w naszym ojczystym języku.

7NSV79Sx.png

Obecnie obywatele naszego królestwa uczestniczą w tajnym głosowaniu związanym z wyborem króla, który pochodzi z tej naszej baridajskiej ziemi. Głosowanie rozpoczęte zostało przez powołaną przez wicekróla w wydanym w dniu 7 sierpnia br. postanowieniu Królewską Komisję Wyborczą (KKW). Zarządzone wybory rozpoczęły się 17 sierpnia i trwać będą do 19 sierpnia do godziny 21.00, a jedynym kandydatem do baridajskiego trony jest Wielmożny Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman. Książęca Komisja Wyborcza opracowała kartę do głosowania:
4kboZIqr.png

Zgodnie z bieżącą frekwencją w wyborach głosowało 8 obywateli, a pozostały jeszcze cztery osoby, które nie oddały swych głosów.

PS: Na koniec konkurs niespodzianka, który dedykowany jest wszystkim chętnym i znudzonym. Pierwsze dwie osoby, które odgadną personalia osób, których wizerunek (niekoniecznie obecny) przedstawiony jest na wyżej prezentowanej kuli otrzyma nagrody niespodzianki plus premię w libertach, wiec kto chce sobie trochę dorobić proszony jest do udzielenia odpowiedzi w komentarzach.


(-) Julian markiz Fer at Atera
Marszałek Baridasu


footer.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ludwik Tomović.
Serduszka
7 429,00 lt
Ten artykuł lubią: Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Konrad Jakub Arped-Friedman, Tomasz Ivo Hugo, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Bartłomiej Czapka, Eustachy Playstation, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
No to powymieniam trochę.
Jest Juliette Alatriste, Henryk Wespucci, Andrzej Fryderyk. Widziałem Konrada Jakuba Arped-Friedmana. Na kuli zobaczyć mozna JKW Laurencjusza oraz JKW Tomasza Ivo Hugona w stroju, chyba koronacyjnym. Jesteś tam ty Julianie, widzialem rownież Timana Demollariego. O ile mnie wzrok nie wodzi, to jest jeszcze Fryderyk von Hohenzollern, a takze Eradl Markus Pius da Firenza i Mikołaj Torped. Jest jeszcze Godryk Slavik de Ruth. No i dwie osoby ktorych nie piznaję :D razem 12/14, mozliwe ze kogos nie dopatrzyłem :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
1. Tomasz Ivo Hugo
2. Andrzej Fryderyk
3. Laurencjusz MaHi at Atera
4. Julian Fer at Atera
5. Henryk Wespucci
6. Gotfryd Slavik de Ruth
7. Konrad Jakub Arped-Friedman
8. Fryderyk von Hohenzollern
9. Kristian Arped
10. Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
11. Timan Demollari
12. Juliette Alatriste
13. Yennefer von Witcher
14. Mikołaj Torped

Chyba wszyscy
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
A... Jakim cudem przegapiłem Yennefer? :'D Przecież ja widziałem
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Jeszcze Tytus! Tytus Aureliusz-Chojnacki :D Wiedziałem, że skądś kojarzę tą twarz :'D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wygląda na to, że pełna lista nadal nie kompletna, więc nadal można wygrać :)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
1. Tomasz Ivo Hugo
2. Andrzej Fryderyk
3. Laurencjusz MaHi at Atera
4. Julian Fer at Atera
5. Henryk Wespucci
6. Gotfryd Slavik de Ruth
7. Konrad Jakub Arped-Friedman
8. Fryderyk von Hohenzollern
9. Kristian Arped
10. Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
11. Timan Demollari
12. Juliette Alatriste
13. Yennefer von Witcher
14. Mikołaj Torped
15. Tytus Aureliusz - Chojnacki
16. Tomasz Mancini (?)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Myślałem, że z fotobudki wyszło 15 zdjęć, ale jak widzę to chyba muszę sprawdzić kliszę :)

PS: Nagrody są przewidziane dla 2 osób. Śmiało ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
W związku z tym, że czas leci to i nagrodę trzeba też w końcu wypłacić. Informuję, że ej chwili konkurs uznaję za zakończony, a prawidłową (pełną odpowiedź) podał Wicehrabia Ludwik Tomović, któremu nagroda została przekazana.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.