Żołnierz Sarmacki, Laurẽt Gedeon I, 15.09.2018 r. o 12:03
16 Święto KSZ - tuż przed uroczystością

qs04Vhk4.png

Szanowni Sarmaci!

W dniu uroczystych obchodów 16 rocznicy powstania Książęcych Sił Zbrojnych jeszcze raz w imieniu Hetmana Wielkiego, zołnierzy i swoim własnym chcę Was zaprosić na obchody tego święta, które nietypowo, bo po raz pierwszy odbędą się na platformie Discord w #sarmacja o godzinie 19.00.

Dodatkowo zachęcam do zakupu rocznicowego znaczka, którego emisja planowana jest w tym samym czasie. Autorem grafiki znaczka jest JO Zbyszko Gustolúpulo oraz do udziału w konkursie na MEM o KSZ.

Obecnie w Książęcych Siłach Zbrojnych trwają prace nad zmianą struktur głównych rodzajów sił zbrojnych, dyslokacja związków operacyjnych i taktycznych, a także mniejszych, ale ważnych z uwagi na swe przeznaczenie jednostek wojskowych KSZ. W czasie obrad prowadzonych w dowództwie wstępnie jednostkom określone zostały obszary odpowiedzialności za ochronę granic Księstwa Sarmacji, a w sejfach w zalakowanych kopertach złożone zostały plany związane uzyskaniem wyższych stanów gotowości dla jednostek oraz strategiczne obszary działania w kraju oraz poza jego granicami.

Planowane są również prace związane wypracowaniem wzorów sztandarów wojskowych. Poniżej prezentowany jest obecny wzór.
Ehe64zu6.png
W chwili obecnej jednostką, która otrzymała sztandar tego wzoru jest Dywizja Modułowa Sił Szybkiego Reagowania imienia Marszałka Magnuma von Graudenza, w skrócie zwana jako I Dywizja Modułowa Grodzisk (I.DMG). Dywizja została przeniesiona z Grodziska do Anheim i otrzymała niżej przedstawiony sztandar, którego symbolika nawiązuje do imienia patrona oraz miejsca jej utworzenia, a także ze względu na wchodzące w jej skład jednostki, które uczestniczyły w walkach o Awarę.
dpLKbxSm.png

Na wyposażenie KSZ sukcesywnie trafia też umundurowanie nowego wzoru, które prezentowane jest na powstającej odświeżonej stronie Książęcych Sił Zbrojnych. Dowództwo KSZ ze względu na występujące niedoskonałości będzie wdzięczna za wszelkie uwagi, które można kierować poprzez Pocztę Konną.

pR19HFP9.jpg

Poza tym w jednostkach KSZ w dniu wczorajszym już o godzinie 10.00 zakończone zostały zajęcia szkoleniowe, a żołnierze otrzymali polecenie odświeżenia umundurowania ze szczególnym naciskiem na stan obuwia, a w późnych godzinach popołudniowych odbyły się treningi musztry przygotowujące żołnierzy do uroczystej defilady.

1P726Ns8.jpg

Defilada to zespołowo wykonywane działanie, które jest sprawdzianem umiejętności synchronizacji żołnierzy w ramach defilującego pododdziału i dlatego w dniu dzisiejszym odbyła się próba generalna do wieczornych uroczystości.

P0USUWAc.jpg

(-) płk Laurencjusz MaHi at Atera
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Erik Otton von Hohenburg, Ludwik Tomović, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 122,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Ludwik Tomović, Łukasz Kwiatkowski, Julian Fer at Atera, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr III Łukasz, Jack von Horn.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak widać w KSZ się dzieje. Nasze problemy odzwierciedlają bolączki KS. Ale trudno sobie jedno bez długiego wyobrazić :D Vivat armia
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.