Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 14.10.2018 r. o 12:43
Ekstraklasa SLP: Czterech pretendentów na finiszu
Seria wydawnicza: 32 sezon

n43KAfFo.png

W środę dwa piłkarskie święta: początek v-mundialu i rewanżowy mecz finału Pucharu Sarmacji (w Ruhnhoffie padł bezbramkowy remis między RVT a FKK), to już więc chyba ostatni dzwonek, żeby napisać parę słów o sytuacji w Ekstraklasie SLP, a zdecydowanie jest o czym. Zapraszam do lektury!


32. sezon jest sezonem dość niezwykłym, bo od dawna nie zdażyły się rozgrywki tak otwarte. Zazwyczaj mieliśmy kilku dominatorów i resztę, która albo desperacko próbowała doszusować do podium albo walczyła o utrzymanie, a tutaj na cztery kolejki przed końcem matematyczne szanse na mistrzostwo ma sześć drużyn, w praktyce jednak pretendentów jest czterech. Dodajmy do tego fakt, że aż siedmiokrotnie doszło do zmiany lidera (patrz grafika poniżej) i jest wysoce prawdopodobne, że na tym nie koniec.

16Rd4V7m.png
(oś pionowa - pozycja w lidze, oś pozioma - numer kolejki)
Jak widać, przez sporą część pierwszej rundy wyglądało na to, że Synowie Wandy zmierzają pewnie po obronę tytułu mistrzowskiego. Jednak straconego w siódmej kolejce prowadzenia nie udało im się odzyskać do dzisiaj. Od tamtej pory jest tylko ciekawiej! Rzućmy okiem w tabelę.

m5h2CRmq.png
Liderem sensacyjnie RVT Hrabia Ruhnhoff. Skazywani przed sezonem na walkę o utrzymanie zwycięzcy Pierwszej Klasy z zeszłego sezonu ani przez moment nie byli zagrożeni spadkiem. Mimo to po porażce na koniec rundy z FKK w Rantiochii i spadku na piąte miejsce trudno było upatrywać w nich kandydatów choćby do podium. Od tamtego czasu Telewizorki wygrały 5 meczów z rzędu i prawdopodobnie będą się liczyć w walce o tytuł do samego końca.

Na drugim miejscu potężny FC Czarnolas, który zaspał (znów?) na starcie. Cztery remisy z rzędu zwiastowały raczej powtórkę z kompletnie nieudanego (5. miejsce) poprzedniego sezonu. W końcu jednak maszyna ruszyła i zaczęła zbierać punkty seryjnie. Przez chwilę FCC zajmowało nawet pierwsze miejce, ale wtedy przytrafił się krótki kryzys w postaci porażki w Ruhnhoffie (jedynej dotąd w sezonie) i remisu z Grabarnią. Piłkarze von Thorn-Leszczyńskiego nie grają może najatrakcyjniej, ale regularnie punktują. Kto wie, może najwyższy bieg wrzucą właśnie na finiszu i po sezonie przerwy odzyskają tytuł mistrzowski?

6al33c5H.jpg
Starcie Timura Gołowaczewa (Synowie Wandy) z sędzią liniowym, po tym gdy ten dopatrzył się spalonego przy bramce w meczu ligowym z FKK

Z czterema punktami straty trzecie i czwarte miejsce zajmują dwaj pozostali kandydaci do tytułu - Synowie Wandy i FKK Rantiochskie Krasnoludy. Jedni i drudzy zasiadali na stolcu liderzym, ale zmarnowali swoje szanse, dziś muszą gonić. Sosnowiczanie zaliczyli świetny start (3 zwycięstwa z rzędu i remis wyjazdowy z FCC), ale potem zaczęli gubić punkty. Prawdziwy kryzys przypadł jednak na okres 25.08-22.09, gdy przez prawie miesiąc Synowie nie wygrali meczu. Po ostatnich 3 zwycięstwach z rzędu wydawało się, że Wanda znów sprzyja piłkarzom Michaelusa... ale kij w szprychy wsadziły im Krasnoludy, remisując 2-2. FKK z kolei prowadziło na półmetku, ale z czuba strąciła ich porażka z RVT. Potem jeszcze wrócili na chwilę na pierwsze miejsce, wykorzystując przegraną Czarnolasu, ale klęska z FC Grodzisk ponownie ostudziła ich zapał. Teraz zarówno Synowie, jak i Krasnoludy muszą wygrywać swoje mecze i liczyć na wpadki prowadzącej dwójki.

Na piątym miejscu Republikanie Scholandia. Scholandczykom w dużej mierze szyki pokrzyżowała kontuzja, 19 dni przerwy jedynego bramkarza w klubie Turcasa sprawiło, że porażki z Delfinami i Synami trzeba było po prostu wziąć na klatę. Można jednak spokojnie założyć, że piłkarze Kakulskiego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa - 7 pkt straty do pierwszego miejsca to już raczej zbyt wiele, ale podium ciągle jest w zasięgu.

ghEz6KxH.jpg
Benigno Gomes (FKK) w dryblingu między zawodnikami Aniołów
Drugi z beniaminków FC Grodzisk zajmuje już praktycznie bezpieczne szóste miejsce z 20 oczkami. Utrzymanie jest sporym sukcesem, zwłaszcza, że trenerowi TIH-owi udało się odwrócić fatalną passę 5 meczów ligowych bez zwycięstwa. Cenne wygrane z tuzami takimi jak Synowie i Krasnoludy, czy udane mecze derbowe to z pewnością powód do dumy dla kibiców Delfinów. Co więcej, wśród końcowych rywali FCG są wszyscy przyszli spadkowicze, więc jest jeszcze szansa na poprawę ligowej pozycji.

Ostatnim bezpiecznym w tej chwili zespołem są KS Anioły Grodzisk. Co tu dużo mówić, apetyty w Grodzisku były zdecydowanie większe, ale realioza byłego już księcia Roberta Fryderyka zebrała swoje żniwo w kiepskich wynikach. Pozostaje mieć nadzieję, że Nieloty wrócą do gry ponad stan, do której nas przecież przyzwyczaiły już w kolejnym sezonie.

f3h6C7i4.jpg
Rozczarowani gracze FC Bullace po remisie w meczu ostatniej szansy z Vienną FC
Trzech przyszłych spadkowiczów opiszemy krótko, gdyż ich historia jest dość podobna. Powszechnie chwalone FC Bullace, nie zdało testu drugiego sezonu. Śliwki grały nieźle, o czym przekonali się np. Synowie Wandy (dwa remisy), ale nie przełożyło się to na wygrane. Zaledwie jedno zwycięstwo w czternastu meczach to wynik nie pozwalający nawet marzyć o pozostaniu w elicie. Felimi-Liderski będzie miał teraz sezon na przygotowanie skuteczniejszego planu podboju Ekstraklasy.

Kryska przyszła też w końcu na CKS Grabarnię. Zbyt rzadkie okresy przebudzenia trenera Zombiakowa były gwoździem do trumny (he he) Grabarzy. Być może spadek będzie impulsem, którego stołeczny klub potrzebował. Czas na przebudowę.

Wiele dobrego nie można powiedzieć też o Vienna FC. Wiktor Maretzky również znikał na długie tygodnie, a to dla ostatniego z beniaminków było pocałunkiem śmierci. Pierwszy pobyt drużyny z CK Monarchii w Ekstraklasie trwał zaledwie sezon.


Co dalej? Kto będzie mistrzem? Wpisujcie miasta swoje typy. Na koniec w formie ciekawostki pierwsza czwórka, gdyby powtórzyły się dokładnie wyniki z pierwszej rundy. W nawiasach rywale każdej z drużyny w ostatnich czterech kolejkach(D - mecz domowy, W - mecz wyjazdowy).

1. RVT Hrabia Ruhnhoff 37 pkt (Bullace D, FCG W, Synowie D, Republikanie W)
2. Synowie Wandy 36 pkt (FCC D, Vienna W, RVT W, Grabarnia D)
3. FC Czarnolas 31 pkt (Synowie W, Republikanie D, Krasnoludy W, Anioły D)
4. FKK Rantiochskie Krasnoludy 30 pkt (Republikanie D, Anioły D, FCC D, Vienna W)
Dotacje
10 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Krzysztof Czuguł-Chan, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
17 805,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Piotr III Łukasz, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Felimi-Liderski, Laurẽt Gedeon I, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Timan Demollari
Komentarze tak, dotacje nie!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Jak zwykle cieszą sukcesy trenera Leszczyńskiego. No i nieuchronny spadek Śliweczek! :D

Tak na marginesie, bo mi się przypomniało jak zobaczyłem wykresik ze zmianami miejsc. Jestem zaskoczony, że http://nia.sarmacja.org/slp nadal działa i zbiera wyniki :P
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@piwniczak oo, nie znałem tego!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@piwniczak et tu Diuku contra me?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@demollari no, już 3 sezon zbiera wyniki meczów ligowych. Mam jeszcze nadzieję ogarnąć puchar, ale to póki co czeka na okno czasowe :P
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@demollari komentarz będzie jak Piraci doczołgają się do Ekstraklasy i będę mógł wychwalać swój zespół ;P
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i git przynajmniej coś się dzieje GJ!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Zdażyły, lol
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Walczymy dopóki jest Nadzieja!
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Świetne zestawienie, gratulacje!
Tutaj przynajmniej są emocje, u nas, w drugiej... chyba że dla kogoś jest zaszczytem awans do pierwszej ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zobaczymy czy w tym sezonie to w Runhoff będziemy fetować z Pucharem :) to by było coś ekstra...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.