Podsumowanie 1. kolejki V-mundialu

UL194Q2e.png
XVIII V-mundial w Teutonii i Baridasie wystartował w minioną środę. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji w tabelach poszczególnych grup. Nie obyło się bez zaskakujących rezultatów!

Grupa A
Tropicana-Baridas (Estadio de Major Bravo {Ciuad de Bravo}) 1-1
Dreamland-Scholandia (Morski Grom {Almera}) 4-1

Już w pierwszym meczu grupy A doszło do solidnej niespodzianki. Debiutująca na mistrzostwach Tropicana zatrzymała obrońców tytułu dzięki pięknej bramce Arnoldo Yeste. Mistrzowie zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Andresa Obradora. Taki wynik pokazuje, że rywalizacja w tej grupie wcale nie musi być tak jednostronna jak się wydawało.

Zupełnie inny przebieg miał mecz między Dreamlandem a Scholandią. Gol van Nistelrooya w szóstej minucie od razu pokazał kto rządzi na boisku. Rzeczony napastnik wpisał się zresztą jeszcze raz na listę strzelców, podobnie jak jego koledzy Berger i Antranikyan. Bramkę pocieszenia dla Giallonerich strzelił Rybarczyk. Wysoka wygrana dała piłkarzom Michaelusa pierwsze miejsce w grupie.

7woSXI86.png


Grupa B

Sclavinia - Loardia (Stadion Altbork) 1-2
Elderland-Starosarmacja (Stadion Republiki {Cracoffia} 2-3

Najciekawiej było właśnie na stadionach grupy B. W meczu wicemistrzów Ligi Mikroświatowej Sclavinii z kolejnym debiutantem Loardią faworyt mógł być tylko jeden. Dość prędko, bo w 7 minucie, Ümit Gül dał Sclavinii prowadzenie pięknym strzałem z rzutu wolnego. I gdy już wydawało się, że Jednorożce dowiozą prowadzenie do końcowego gwizdka, Loardyjczycy uderzyli. Najpierw w 85 minucie Schemmel pokonał głową Kaliciaka, a chwilę później zamroczonych Sclavińczyków dobił Vanderhaeghe. Sensacja stała się faktem.

Przynajmniej równie interesujące było starcie postawionego na nogi tuż przed startem v-mundialu Elderlandu z reprezentacją Starosarmacji. Do przerwy mogło się wydawać, że będzie to rutynowe zwycięstwo Sarmatów, którzy w pierwszej połowie strzelili dwa gole za sprawą Delatorre i Caranguejo, ale po zmianie stron nominalni gospodarze ruszyli do ataku. Gwiazdą był legendarny Caminero - najpierw sam strzelił gola kontaktowego, a potem doskonale obsłużył zaledwie dwucegłowego (!) McLeana i było 2-2. Gdy zdawało się, że Elderland pójdzie za ciosem, kontuzji doznał ich bramkarz Eskil Thuresson. Sarmaci zwietrzyli szansę i nie kto inny jak Delatorre pokonał niedoświadczonego Quertę, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w meczu-horrorze.

mvD6O17O.png


Grupa C
Trizondal - Republika Suderlandu (Stadion im. Bohaterów Maja {Srebrny Róg}) 5-0
Bialenia - Hasseland (Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów {Złoty Gród}) 0-2

W grupie C niewiadoma jest tylko jedna - kto z dwójki Trizondal-Hasseland zajmie pierwsze miejsce. Minimalnie bliżej tego celu są na razie Trizondalczycy, którzy rozbili Suderland 5-0. Hat-trickiem popisał się w tym meczu napastnik Theodor Wirth.

Nieco więcej problemów napotkali Hasselandczycy, którzy stoczyli dość wyrównany bój z Bialenią. Decydująca okazała się forma znakomitego obrońcy Nialla Slatera, który strzelił dwie bramki z rzutów wolnych. Dobra forma tego zawodnika to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców akutalnych wicemistrzów v-świata.

2Yu3aB99.png

Grupa D
Wandystan-Teutonia (Arena Marduk {Margon}) 1-2
Slawonia-Brodria (Auterra Statastádion) 3-0

O meczu otwarcia zameldujemy szerzej w osobnym artykule, gdy tylko wytrzeźwieje nasz teutoński reporter. Tu zatem krótko - działo się! Faworytem był zawsze silny Wandystan, ale na korytarzach siedziby LWZPN szeptano z pewnymi obawami o meczu z gospodarzem. Jak się okazało - nie bez podstaw. Prowadzenie dla Wandejczyków zdobył zgodnie z planem Jarosław Tymbarski, ale po przerwie okazało się, że piłkarze Leszczyńskiego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ataki przyniosły skutek w końcówce meczu, bramki zmęczonym Wandejczykom strzelili Warman i González. Znakomity początek dla gospodarzy, falstart dla jednego z faworytów.

W meczu zaawansowanych wiekowo reprezentacji górą Slawonia i to całkowicie jednostronnym widowisku. Wynik był jasny już po 4 minutach, bo tylko tyle czasu potrzebowali Slawończycy by strzelić dwa gole (autorstwa Bishopa i Tomeiego). Po przerwie Thunman dorzucił kolejne trafienie, ale mimo wielu kolejnych sytuacji wynik nie uległ zmianie.

Lt1kTj6L.png
Serduszka
13 289,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Leszek Karakachanow Sr, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michał Michaelus, Eddard Noqtern, Adam Peterelli, Juliette Alatriste, Gniewosz Sforski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Henryk Leszczyński
a powiedzą koledzy selekcjonerzy, która grupa z którą gra w ćwierćfinałach? bo rozumiem, że układ jest lider vs wicelider?
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@leszcz sto razy już o tym pisałem w roznych miejscach :P Tak, pierwsze miejsce grają z drugimi, ale nie jest to proste 1A-2B - trzeba walczyc o jak najlepszy bilans, bo uklad jest taki: najlepsza druzyna z pierwszych miejsc (po punktach i bramkach) gra z najgorsza z druzyn z drugich miejsc, druga najlepsza z pierwszych gra z druga najgorsza z drugich itd.

I owszem, moze tak byc ze np. Teutonia bedzie trzecia najlepsza z pierwszych miejsc a Wandystan drugi najlepszy z drugich i zagracie w cwiercfinale powtórkę.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Jest to obiektywnie do dupy, ale nie da sie z tym nic zrobic, zadnego guzika czy opcji.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@demollari obiektywnie do dupy, ale przy tym trudniej cwaniaczyć w ostatnich kolejkach. czyli trzeba grać swoje.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Najlepsze byłoby losowanie po prostu, teraz troche cwaniaczyc jednak mozna.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Timan <3 Pisz sprawozdania częściej ! :)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Zibby bedziemy sie wymieniac z VAT-em.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Kto zrobi automatyczną tabelkę zbiorczą?
Permalink
Michał Michaelus
No to po 3. kolejce czas zacząć obserwację sytuacji w innych grupach. Wszystko póki co wskazuje, że rozstawienia (1) i (5) trafią do Grupy C, ale tu wszystko wyklaruje się po 4. kolejce i meczach głównych pretendentów do 1. miejsca.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Zawsze wiedziałem, że w takich rękach reprezentacja Baridasu to potęga :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.