Podsumowanie 3. kolejki V-mundialu

UL194Q2e.png
Faza grupowa XVIII V-mundialu w Teutonii i Baridasie już na półmetku. Przyspieszamy zatem tempo ukazywania się meczowych relacji i zapraszmy już dziś na sprawozdania z wczorajszej 3. kolejki spotkań!

Grupa A
Scholandia-Tropicana 1-3 Morski Grom, Almera
Dreamland-Baridas 0-1 Stadion Królewski, Almera

Po remisie i porażce z grubymi rybami Tropicańczycy zmierzyli się z rywalem ze swojej półki. Scholandczycy nie okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem dla gangu świeżaków Gustolúpulo. Mimo to, długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, dopiero w 60 minucie Redero przełamał desperacką obronę Międzysieciowa. Gwiazdą spotkania był jednak przystojny napastnik Słoneczka Playa Santi Torrealba, który zdobył dwie bramki. Scholandczyków stać było tylko na honorowego gola, którego zdobył Águeda.

W drugim meczu grupy A spotkali się ze sobą faworyci V-mundialu. Rację mieli ci, którzy spodziewali się zaciętego spotkania. Gospodarze prowadzili grę, ale widoczna była ich obawa o dreamlandzkie kontrataki. Mecz nabrał rumieńców w drugiej połowie - najpierw znakomitą okazję na gola dla Dreamlandu, trafiając w poprzeczkę zmarnował Achmatow, a chwilę później strzał Obradora świetnie obronił dreamlandzki bramkarz. Błękitni poszli jednak za ciosem, przy strzale Alhadeffa Ambrogio był już bez szans.

l369aqO5.png

Grupa B
Starosarmacja-Sclavinia 3-2 Stadion Republiki, Cracoffia
Elderland-Loardia 4-1 Estadio de Chorizo-Cracovia, Kalisz

Szalona grupa B to jak dotąd najlepsza wizytówka V-mundialu. Mecze tej kolejki mogły tylko utwierdzić kibiców w tym przekonaniu. W Cracoffi prestiżowe wewnątrzsarmackie starcie znakomicie rozpoczęli liderzy grupy. W 24 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Hanberger, pokonując Peikaniego z najbliższej odległości. W 30 minucie fantastycznym strzałem z przewrotki na 2-0 podwyższył Rankine. Gdy trzy minuty później Holton wykorzystał rzut karny za faul Azizamiego zdawało się, że jest już po meczu. Przed przerwą nadzieję Sclavińczykom celnym strzałem głową dał Nordh. Tuż po zmiane stron niezawodny weteran Ümit Gül pokonał Ebendje. Napór Jednorożców rósł z każdą minutą, w końcu po akcji Toftegaarda i faulu Gritta sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i... nie trafił w bramkę. Starosarmatom udało się dowieźć kolejne jednobramkowe zwycięstwo do końca i są już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu z pierwszego miejsca.

Szansy na pierwsze zwycięstwo nie zmarnował nieźle prezentujący się na mistrzostwach Elderland. Hat-trick Deano Hossmana i bramka Malmströma pogrążyły Loardyjczyków, którzy od sensacyjnej wygranej ze Sclavinią znacznie obniżyli loty. Gola na otarcie łez strzelił Schemmel.

G03f2V52.png

Grupa C
Hasseland-Trizondal 1-5 Ritterstadion, Ruhnhoff
Bialenia-Suderland 4-0 Stadion Bohaterów Maja, Srebrny Róg

W najmniej ciekawej z grup przynajmniej nie brakuje goli. Wczoraj kibice mogli zobaczyć aż 10 trafień. Niespodziewanie łatwo przyszło Trizondalczykom zwycięstwo nad Hasselandem. Strzelanie rozpoczął Tetsuhiro Bunya w 15 minucie, ale Hasselandczycy zdołali odpowiedzieć w drugiej połowie za sprawą Winthera. Na więcej jednak nominalnych gospodarzy nie było stać, podczas gdy piłkarze Dąbskiego-Hansa dopiero się rozkręcali. Na 2-1 strzelił Füst, a gdy parę minut później z boiska wyleciał obrońca Hasselandu Yuan Mui Trizondalczycy jeszcze dokręcili śrubę. W ostatnich 10 minutach strzelili aż 3 gole za sprawą Bunyi, Alqasraniego i Zimmermanna.

Pierwszą wygraną odnieśli Bialeńczycy, bez litości rozbijając outsiderów z Suderlandu 4-0. Niecodziennym wyczynem popisał się bialeński napastnik Dermott Lowe, który zdobył wszystkie cztery bramki (w tym klasycznego hat-tricka).

nNIMy7qI.png

Grupa D
Brodria-Wandystan 0-6 Arena Marduk, Margon
Slawonia-Teutonia 0-0 Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów, Złoty Gród

Wielkich emocji zabrakło za to w meczach grupy D. Wandystan podniósł się po falstarcie i odprawił z kwitkiem kolejnego rywala. Pogrążeni w letargu Brodryjczycy już do przerwy przegrywali 5-0 (trzy gole Durmishaja i dwa Lombardiniego). W drugiej połowie Sborna spuściła już z tonu, oszczędzając siły na ważniejsze mecze. Szóste trafienie dorzucił Tymbarski.

Bliska sprawienia niespodzianki w spotkaniu z gospodarzami V-mundialu Teutonią była Slawonia. Slawończycy zdominowali spotkanie, ale nie udało im się znaleźć drogi do teutońskiej bramki. Trenera Teutończyków zmartwiła kontuzja pomocnika Viljali, którego prawdopodobnie zabranknie w rewanżu.

J0k7y8h0.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Julian Fer at Atera, Ludwik Tomović.
Serduszka
7 474,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr III Łukasz, Zbyszko Gustolúpulo, Adam Peterelli, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Julian Fer at Atera, Konrad Jakub Arped-Friedman, Paviel Gustolúpulo, Michał Michaelus.
Komentarze
Timan Demollari
Na dzisśpary 1/4 wyglądałyby tak:
Trizondal-Elderland
Starosarmacja-Dreamland
Baridas-Hasseland
Teutonia-Wandystan
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Brawo Selekcjonerze. Już na pierwszy rzut oka widać, że wynik jest świetny ;)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
oj, więcej rzeczy mnie martwi :(
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@leszcz Niepokój to naturalny stan trenera.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.