Koresponedencja z v-mundialu: Margon
Seria wydawnicza: V-Mundial 2018

wvb31ApY.jpg

Korespondent Murawy i Walki Stefan Corega nie zaginął i dziś dla was, jeszcze z Margon, wraca do raportowania z jakże ciekawego v-mundialu. Wandystan trafił do teutońskiej połowy tabelki i to tam Wasz korespondent prowadził badania terenowe i rozmowy z piłkarzami oraz działaczami. Nie ukrywamy, Stefan Corega, blisko związany z Komisariatem Wsparcia Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej mocno przeżył niedopilnowanie selekcjonera Walterycza w związku z aferą młodzieżowo-transferową.

Stefan: Na szczęście drużyna prowadzona przez kapitana Syeda Japperi poradziła sobie w ostatnich meczach grupowych i awansowała do ćwierćfinału w drabince teutońskiej. Jako ciekawostkę warto odnotować, że jeden z ćwierćfinałów był rywalizacją dwóch kapitanów-bramkarzy: Vedei Teutończyka ze Starosarmatą Ebendje.

W ćwierćfinałach nie nastąpiła żadna powtórka z gier grupowych. Wielu uznało pojedynek Dreamlandu ze Sborną za przedwczesny finał. Emocjonujący mecz, określony przez red. Demollariego jako najciekawszy z półfinałów, zakończył się zwycięstwem Wanejczyków po golu Shkëlqima Durmishaja w dogrywce - jedyny ćwierćfinał z dogrywką, na razie żadnych karnych. Tow. Michaelus bardzo emocjonalnie zareagował na porażkę, życzymy dalszych sukcesów w karierze trenerskiej!

Jako że system nie przewiduje X11 dla fazy pucharowej, Murawa i Walka prezentuje krótkie zestawienie cegłujących:

Ra Ambroglio 19 (Dreamland) - Stewart Cusack 18 (Dreamland), Anastas Mikojan 16 (Wandystan), Enzo Furrante 16, Ionel Vâlciu 16 (Baridas) Fredrick Knapp 16 (Sclavinia) - Guillermo Stábile 17 (Baridas), Tibor Füst 17 (Trizondal) - John Hand 15 (Teutonia), Monaha Al-Hambrija 14 (Baridas), Chris Geddie 14 (Sclavinia).

Biorąc pod uwagę, że było jeszcze 6 15-cegłowych pomocników, widzimy, że trenerzy mocno stawiali na tym mundialu na obronę. W półfinałach spodziewam się co najmniej jednych karnych.

To już tyle dziś - czas zbierać się na półfinał do Zielnyboru wraz z grupą kibicowską Ludowej Straży Pożarnej, bo nie załapałem się na reprezentacyjny sterowiec.

Przedruk z Murawy i Walki
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Timan Demollari.
Serduszka
7 950,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Michał Michaelus, Henryk Leszczyński, Paviel Gustolúpulo, Laurẽt Gedeon I, Piotr III Łukasz, Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Michał Michaelus
Jak pech to pech.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.