Podsumowanie 32. sezonu - Czarnolas z mistrzostwem
Seria wydawnicza: 32 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Szalony 32. sezon Ekstraklasy SLP już za nami. Losy mistrzostwa i spadków ważyły się do ostatniej minuty ostatniej kolejki. Ostatecznie po mistrzostwo po raz piąty w historii sięgnął FC Czarnolas. Z Ekstraklasą żegnają się Vienna FC, Grabarnia Grodzisk i Anioły Grodzisk.

Końcówka rozgrywek była niezwykle emocjonująca. Przed ostatnią serią spotkań w grze o mistrzostwo były wciąż trzy drużyny - RVT Hrabia Ruhnhoff, FC Czarnolas i broniący tytułu Synowie Wandy. W najlepszej sytuacji znajdowali Hrabiowie prowadzeni przez Timana Demollariego, którzy mieli na koncie 34 punkty. Tuż za nimi z identycznym dorobkiem punktowym i nieco gorszym bilansem bramkowym znajdował się FC Czarnolas dowodzony przez Henryka von Thorn-Leszczyńskiego. Na potknięcia obu ekip czekali Synowie Michała Michaelusa, którzy mimo najlepszego bilansu bramkowego w lidze tracili do prowadzącej dwójki jedno oczko. Tak więc po raz pierwszy od pamiętnego sezonu numer 28 losy tytułu mistrzowskiego miały rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce. Wtedy przed ostatnią kolejką Krasnoludy i Synowie mieli identyczny dorobek bramkowy, ale to ekipa z Ruhnhoff posiadała lepszy bilans bramkowy. W ostatnim meczu Synowie wygrali z FC Czarnolas, a Krasnoludy przegrały z Republikanami żegnając się z szansami na drugie mistrzostwo w historii.

sm9KbuzI.png

W ostatniej serii spotkań Hrabiom przyszło zmierzyć się właśnie z Republikanami Scholandia. Do przerwy drużyna z Ruhnhoff prowadziła po samobójczym trafieniu Beera i wydawało się, że Hrabiowie są coraz bliżej piątego tytułu mistrzowskiego (a pierwszego od 14. sezonu). Jednak po przerwie obrońcom Hrabiów urwał się Erhard Kaiser, w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza wyrównując stan meczu. Pomimo dogodnym sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i Hrabiowie musiemli nasłuchiwać nerwowo wyników z innych boisk.

6462wHNQ.jpg

W Sosnowcu na Centralnym kibice byli świadkami jak piłkarze Synów bezradnie zderzają się z murem defensorów Grabarni Grodzisk. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nikomu nic nie dał. Świeccy zostali definitywnie wyeliminowani z wyścigu o mistrzostwo, a Grabarnia nie wykorzystała szansy na utrzymanie rzutem na taśmę.

W Czarnolasie z kolei mierzył się miejscowy FC i grodziskie Anioły. Punkt w tym spotkaniu dawał gościom pewne utrzymanie, a porażka oznaczała nerwowe nasłuchiwanie wieści z innych aren. I aż do 80. minuty sensacja wisiała w powietrzu, bowiem na Arena auf Schwarzwald utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak informacja o remisie Hrabiów podziałała na miejscowych mobilizująco. W 80. minucie Steriech wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a po pięciu minutach kropkę na i postawił Behrmann. Czarnolas wygrał u siebie 2:0 i sięgnął po piąty tytuł mistrzowski w historii.

3TTTWQ1Q.jpg

Tymczasem Anioły czekały na meldunki z innych aren. Na Centralnym Grabarnia nie wygrała z Synami, jednak na Śliwowicy Bullace wygrało z FC Grodzisk 2:1 i stało się to co jeszcze parę kolejek temu wydawało się niemożliwe. Po ostatniej kolejce Bullace zrównało się punktami z Aniołami i jedną bramką wyprzedziło stołeczną ekipę w tabeli, utrzymując się ich kosztem w Ekstraklasie. A jeszcze po 14. kolejce losy walki o utrzymanie wydawały się rozstrzygnięte. Na cztery kolejki przed końcem sezonu Anioły wyprzedzały Bullace i Grabarnię aż o osiem punktów.

emHVTLkk.jpg

Tytuł mistrzowski po jednym sezonie przerwy wraca do Czarnolasu. Na drugim stopniu podium znajduje się rewelacyjny beniaminek z Ruhnhoff, dla którego z perspektywy sezonu to jednak wynik rozczarowujący. Na najniższym stopniu podium plasują się Synowie, którzy po raz pierwszy od ośmiu sezonów kończą sezon bez żadnego trofeum. Z Ekstraklasą żegnają się Vienna FC (po jednym sezonie), CKS Grabarnia Grodzisk (po 10 sezonach) i Anioły Grodzisk (po 7 sezonach). W ich miejsce z Pierwszej Klasy awansowały Cocodrilos de Punta (po raz 1. w historii) oraz Lotos Trizopolis i Powaga Czarnolas (obie po 1 sezonie przerwy). Puchar SLP wędruje do Rantiochskich Krasnoludów.

Końcowa tabela 32. sezonu Ekstraklasy SLP:

8HffIVpm.png

Teraz przed drużynami dwa weekendy przerwy międzysezonowej oraz wybory nowego Zarządu SLP. Oczywiście czekamy także na zgłoszenia nowych drużyn. W tej chwili liga dysponuje dwoma miejscami dla nowych ekip. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się w naszej lidze w systemie X11 oraz o potwierdzanie zgłoszeń (z podaniem mikroświatowych danych) u aktualnego Prezesa SLP.
Serduszka
30 685,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Paviel Gustolúpulo, Laurẽt Gedeon I, Albert Felimi-Liderski, Severin Verwaltung-Esteladio, Piotr III Łukasz, Przemek Przemek, Julian Fer at Atera, Ignacy Urban de Ruth, Cudzoziemiec, Król Patryk I Labacki, David de Hoenhaim, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Jakkolwiek Czarnolas ucieszyłby się z kolejnej drużyny, tak Grabarnia jest z Grodziska! ;) (pod drugim zdjęciem)

Pióro Jaśnie Oświeconego Redaktora to jedna ze składowych niesłabnącej popularności SLP. Jak piłki nożnej nie lubię, tak czytam z lubością każdą relację, no i prowadzę własną drużynę :P

ps. kiedy objawią się raporty zmian?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
errata - tytuł zdobyliśmy po raz piąty. w sobotę z emocji się machnęliśmy, a nie było już jak poprawić ;/
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Dziękuję za merytoryczne uwagi do tekstu. Już naniosłem poprawki.

Raport zmian zdaje się, że jutro.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Krokodyle po raz pierwszy w historii a to tylko dlatego, że poprzednia drużyna przepadła na zawsze... Ale jeszcze uda nam się osiągnąć sukcesy poprzedniczki.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gratulacje dla wszystkich :)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Gratuluję wszystkim (tym co odpadli też, za to chociażby że grali ;). Powodzenia w następnym sezonie.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Jak to zrobić, żeby pamiętac? Powinienem się bić na zapleczu, a będę w 3. klasie :c
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@ignac Bullace to dość mała mieścina, więc jakbym zapomniał ustawić zespół to tłum z widłami byłby nieuchronny. Może takiej presji Ci brakuje?
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
@ignac jak nie ustawię meczu, to mnie lewa pięta swędzi
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@Albert no ja w Altborju jestem szefem, moze to faktyczbie to :(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.