Korespondecja z v-mudnialu: Zielnybor
Seria wydawnicza: V-Mundial 2018

MgjvKwBg.jpg

Wasz pogrążony w smutku korespondent Stefan Corega spisuje notatki na zielnyborskich pachnących serwetkach skropionych łzami i antyalkoholem.

Po drużynach półfinalistów było widać zmęczenie intensywnym a szybkim turniejem - średnia ocena spadła pewnie o jedną gwiazdkę. Przewidywałem karne - zakończyło się na dwóch dogrywkach. Najrówniej wypadł Baridas, gdzie 6 graczy zagrało na 14 cegieł a Seamus McNally na 15. W dogrywce udało im się przebić przez konsekwentnie wybijającą piłkę obronę Teutończyków (jedynie 41% posiadania), co dało im finał.

W meczu Wandystanu z Trizondalem faworytem byli ci pierwsi. "Nasza pomoc miała, też w wyniku zawirowań turniejeowych, dużo gorszy dzień. W rezultacie gramy o 3 miejsce" krótko skomentował selekcjoner Helmut Walterycz. Świetnie spisująca się wandejska obrona i żelazny bramkarz Syed Japperi (9 obronionych strzałów) puściła dwa gole, co w rezultacie skutkuje najgorszym miejscem Sbornej od dawna.

Z drugiej strony należy przyznać, że fenomenalny mecz rozgerała turkmeńska obrona, która nie dała dojść do słowa ludowym gwiazdom. Widać to w zestawionej przez Murawę i Walkę jedenastce kolejki:

Syed Japperi 16 (Wandystan) - Mathéus Galisteu 15 (Teutonia) Saud Yuniasti 15 (Trizondal), Anastas Mikojan 15, Emil Gool 15 (Wandystan) - Erik Radelic 15, Tetsuhiro Bunya 15, Cao Ho 15 (Trizondal), Guillermo Stábile 14 (Baridas), Felix Lombardini 14 (Wandystan) - Jarosław Tymbarski 16 (Wandystan).

W środę wisienka na torcie czyli finał i mecz o trzecie miejsce.

Na zdjęciu agencji Wand-TASS wandejscy kibice z Ludowego Wandejskiego Związku Agrarystów i Racjonalizatorów Upraw wracają smutni po meczu.

Przedruk z Murawy i Walki
Serduszka
11 866,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Timan Demollari, Henryk Leszczyński, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Piotr III Łukasz, Zbyszko Gustolúpulo, Michaś Elżbieta II, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Smutek widoczny na zdjęciu to chwilowe kłopoty, które szybko miną :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
jak mawiał prof. modrzew, bez smutku nie ma rewolucji.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Łkam i płaczę :(((
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.