Żołnierz Sarmacki, Laurẽt Gedeon I, 25.11.2018 r. o 23:13
Wieloetapowe ćwiczenie "JESIENNA MGŁA-2018"

q3q33CTF.png


Za oknem szaro, zimno i nieźle trąci wilgocią. To znak, że już niedługo nadejdzie zima. Sezon jesienny w Książęcych Siłach został rozpoczęty ćwiczeniem pk „Daleki Most”, po którym przeprowadzone zostało kolejne ćwiczenie dowódczo-sztabowe pod kryptonimem "Jesienna Rosa-2018".To ćwiczenie było ćwiczeniem wstępnym do corocznie realizowanego ćwiczenia pk. "Jesienna Mgła-2018", a wszystkie działania zmierzały dwutorowo w celu osiągnięcia:

1. Zgrywania KSZ z dawną Królewska Armią Hasselandu oraz Armią Republiki Bialeni. Był to pierwszy tak poważny, sprawdzian dla naszych sił zbrojnych, w nowych realiach, które w dniach 5-7 listopada 2018 roku prowadził Hetman Wielki gen. kor. Gotfryd Slavik de Ruth, w ramach synchronizacji wspólnych działań pk. "Daleki Most".

2. Wzmocnienia systemu ostrzegania oraz przygotowanie procesy zmiany dyslokacji wybranych jednostek wojskowych oraz reorganizacji Książęcych Sił Zbrojnych.
2XmcWmQt.jpg
Idealna pogoda dla zwiadowców

Ćwiczenie "Jesienna Rosa-2018" realizowane w terminie 15-21 listopada 2018 r., w ramach którego wstępny proces planistyczny oraz kierunki dalszego rozwoju KSZ przedstawione przez zespół oficerów sztabu Generalnego KSZ zostały skonfrontowane z realnymi zadaniami stawianymi dla konkretnych związków taktycznych i operacyjnych i ich ponownym rozmieszczeniem związanym z nawiązaną współpracą cywilno-wojskową z Republiką Bialeńską i Królestwem Hasselandd.

Ponadto w ramach ćwiczenia wypracowany został schemat rozmieszczenia stacji wczesnego ostrzegania i alarmowania wojsk.

Realizowane w dniach 23-30 listopada 2018 r. ćwiczenie "Jesienna Mgła-2018" realizowane jest tym razem jako ćwiczenie wieloetapowe:

I etap - rozmieszczenie oraz testowanie systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania.
II etap - realizacja przepraw wodnych przez wybrane jednostki wojskowe KSZ.
III etap - epizod wojsk specjalnych w ramach realizacji treningu związanego z reakcją na ewentualne zamieszki na tle politycznym, religijnym lub społecznym związanym z ewentualnym zdarzeniem kryzysowym.

Wytyczone miejsca i dobrane odległości, w których dokonano pomiarów w zdecydowanej większości gwarantują zachowanie odpowiedniej propagacji fal radiowych nawet z niezbyt sprzyjających warunkach. jedynie w trzech objętych tajemnicą obiektach konieczne będzie wsparcie poprzez dodanie modułowych mobilnych stacji pośrednich.

Podczas przeprowadzenia testów systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania wykorzystywano sprzęt mobilny, który w części z planowanych lokalizacji zostanie zastąpiony stacjonarną infrastrukturą dostosowaną do potrzeb efektywnej eksploatacji montowanego w niej sprzętu radiowego i radarów.

8uGn11OX.jpg
Polowy system radarowy

Żołnierze z Bazy Wojsk Specjalnych w Anheim dostali w ramach ćwiczeń specyficzne zadanie, więc zaraz po przeprowadzeniu gry bojowej w terenie leśnym przystąpili do realizacji "specjalistycznych czynności niekonwencjonalnych".

8tv1dvc3.jpg
Zwiadowcy z Anheim w terenie


Dalsze informacje z przebiegu ćwiczenia "Jesienna Mgła-2018" już wkrótce.

Poza tym w Książęcych Siłach Zbrojnych trwają działania zmierzające do rozbudowy baz morskich, które należy dostosować obecnej sytuacji geopolitycznej, w której znalazła się obecnie Sarmacja oraz działań związanych z budową kolejnych okrętów dla Książęcej Marynarki Wojennej.

PS:
1. Przetransportowany do Port Arthuberg w miejsce stacjonowania Sojuszniczego Dywizjonu Marynarki Wojennej (SDMW) 27 batalion strzelców, z składu 15 „Hasselandzkiej” Brygady Piechoty Morskiej w dniu dzisiejszym otrzymał dodatkowe dostawy sprzętu bojowego, paliwo i zaopatrzenie logistyczne.

2. Rebelia na Tropicanie ze zwykłych zamieszek, które miały być szybko stłumione powoli przybiera skalę wojny bratobójczej. Separatystyczne oddziały Wandejczyków i juniorystów po okrążeniu Purpurowego Wichru wybiły do nogi dwie broniące miasta brygady Los Soldados Verdes. Przetransportowane w rejon konfliktu jednostki wojsk specjalnych z rozkazem ukrycia się w wyznaczonych rejonach oczekują na dalsze rozkazy. Czyżby "noc długich noży" miała by się powtórzyć?


(-) gen. bryg. Laurencjusz MaHi at Atera
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
7 501,00 lt
Ten artykuł lubią: Ludwik Tomović, Filip I Gryf, Cudzoziemiec 1, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Gotfryd Slavik de Ruth, Guedes de Lima, Piotr III Łukasz, Antoni Kacper Burbon-Conti, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Hewret von Thorn
Problem w tym, że nie ma Armii Republiki Bialeni. :(
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
@Hewret
Ależ oczywiście że jest, tak samo jak istnieję Republika.

Generale jak zawsze dobrze napisane,widać że ostatni czas dla KSZ- to wyjątkowo aktywny okres szkoleniowy.
Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Hewret miał na myśli, iż nasza armia nosi nazwę Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Antoni zwroty ogólne są ogólnie stosowane. Jak by ktoś pisał o Armii Dreamlandu gdyby chodziło o tą konkretną siłę zbjojną to tak samo było by to oczywiste jak gdyby ktoś zamiast Książęcych Sił Zbrojnych napisać Armia Sarmacji :)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@MaHi Jak już się czepiać szczegółów (co absolutnie niczego nie ma na celu), to oczywiście armia Sarmacji i wojsko Bialenii są całkowicie poprawne, jednak pisane z małych liter. Duże litery już sugerują, iż jest to nazwa własna. Nawet jeżeli pominiemy ten błąd, to i tak pojawi się następny w postaci Republiki Bialenii (koniecznie przez podwójne i)- na horyzoncie jest tylko i wyłącznie Republika Bialeńska - to błąd powtarzany od lat, w niektórych kręgach nawet taka nazwa się przyjęła, ale to nadal błąd. :)
Jednak nazwy i tak nie są tak istotne jak sam fakt, iż pierwszy raz mogliśmy się wykazać wspólnymi działaniami!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
@Antoni
Jednak nazwy i tak nie są tak istotne jak sam fakt, iż pierwszy raz mogliśmy się wykazać wspólnymi działaniami!

To zdanie to NAJLEPSZY komentarz, do całego artykułu.
Permalink
Julian Fer at Atera
Wojska specjalne w pełnej gotowości.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.