Park Stołeczny, Józef Sowiński, 08.12.2018 r. o 12:39
Pora na politykę- pora na rozwój! Partia Rozwoju Hasselandu #2

6t7Ia2jx.png
W ostatnim artykule przybliżaliśmy Państwu koncepcję utworzenia Partii Rozwoju. Spotkało się to z pozytywno-negatywnym odzewem. Niektórzy mówili, iż partia skupiona wokół samorządu nie ma racji bytu, że taka partia szybko upadnie- niestety teraz nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie... Inni byli bardziej przyjaźnie nastawieni do nowej idei. Dzisiaj, po tym jak partia została już oficjalnie zarejestrowana, chcemy przybliżyć Wam jeszcze bardziej założenia Partii Rozwoju i zaprosić do zapisania się.

Kongres Założycielski Partii Rozwoju

F3NLV75j.png

Od dnia 2 grudnia trwał Kongres w Hrabstwie Luczeng. Wybór miejsca odbywania się kongresu nie był przypadkowy: to właśnie tutaj swoją karierę polityczną w Królestwie Hasselandu jako Mer Luczeng rozpoczynał obecnie prezes partii Józef Sowiński.
Celem spotkania było przedstawienie pomysłu na nową utworzoną partię. I-ego dnia kongresu inicjator partii przedstawił koncepcje związane z programem, strukturą i działalnością partii. Tuż po tym oddano głos przybyłym gościom wśród których nie zabrakło między innymi Prokrusta Zombiakowa- namiestnika Starosarmacji oraz Andrzeja Swarzewskiego, którego można nazwać ojcem dzisiejszej Republiki Bialeńskiej.
Dodatkowo Andrzej Swarzewski, który prawie w tym samym czasie jak Kongres stał się założycielem bialeńskiej partii Wspólna Przyszłość wyraził chęć nawiązania współpracy między partiami WP a PR.

Program polityczny PRH

Nie chcemy zmęczyć czytelnika ścianą tekstu i kopiować litery po literze założeń programowych dlatego też odsyłamy Państwa do pełnej wersji programu politycznego, a tutaj postaramy się w skrócie telegraficznym przybliżyć państwu aspekty, które zapewne będą Was najbardziej interesowały.

Jeśli chodzi o Hasseland to główne działania, które PRH będzie chciało podjąć to między innymi:
- utworzenie sprawnej Gwardii Hasselandzkiej
- ożywienie kultury i nauki poprzez aktywizacje KAN,
- stworzenie silnie działających organów władzy samorządowej,
- dążenie do posiadania przedstawicielstwa w Sejmie.
Nie będziemy się zagłębiać dalej w te cele, gdyż są one szerzej opisane w Programie politycznym. Wolimy teraz przedstawić Wam założenia ogólno-sarmackie partii.

Przede wszystkim partia nie ma zamiaru być skupiona tylko wokół jednego samorządu. Tak- Partia Rozwoju obecnie swoje działania skupia wokół Królestwa Hasselandu co nie oznacza wcale, iż nie mamy zamiaru rozszerzać swojej działalności. Jest to spowodowane m.in. brakami kadrowymi. Jednak PRH nikomu spoza Hasselandu nie zabrania, a wręcz zachęca do dołączenia.
Dzięki temu nie tylko partia zyska, lecz również nowy członek partii. Pytanie: co zyskuje członek partii?
- wsparcie logistyczne dla swoich inicjatyw od PRH,
- pomoc w realizacji swoich celów oraz uzyskaniu wysokich stanowisk państwowych,
- popularność powiązaną z byciem członkiem prężnie rozwijającej się partii oraz
- możliwość samorozwoju poprzez uczestnictwo w wielu potężnych inicjatywach PRH.
Dodatkowym atutem jest to, co mówiliśmy już wcześniej- możesz stać się przedstawicielem partii w swojej prowincji tworząc nową odnogę np. PRStarosarmacja, PRTeutenia itd.

Już teraz możesz zapisać się do partii tutaj.

Kolejne założenie programowe to dążenie do współpracy między samorządowej. Można to czynić odgórnie poprzez ustalenia władz samorządowych ale czy one na pewno chcą współpracować? Wielu z włodarzy nie ma czasu z powodu swoich obowiązków na aktywną współpracę dlatego to MY- obywatele Sarmacji- musimy sami o to zadbać. Jedną z form współpracy może być właśnie przystąpienie do partii nowych osób spoza KH i tworzenie przez nich oddziałów prowincjonalnych Naszej Partii Rozwoju. Będzie to na pewno dobry krok, a może stać się również podwalinami pod przyszłą współpracę na większą skalę.

Aktywna promocja świata mikronacyjnego- jest to zadanie dosyć ciężkie, a jednocześnie szalenie potrzebne. Temu też Partia Rozwoju nie bojąca się wyzwań będzie chcieć początkowo samodzielnie a w przyszłości również współpracując z innymi rozpocząć aktywną promocję. Nie będziemy czekać na żadne ustalenia nowych spotkań międzypaństwowych czy też innych kongresów. Z marszu ruszymy do zadania, by nie tracić czasu. O efektach naszej pracy będziemy oczywiście informować naszych sympatyków poprzez prasę a także na forum.
6epllJNk.png
Aby móc Was na bierząco informować o działaniach Partii chcemy utworzyć organ prasowy- gazetę Rozwój. Jednakże w związku z tym, iż nasza partia nie zarabia chcemy Was prosić o datki aby uzyskać prawo do publikowania artykułów. Pamiętajcie- każdy lt się liczy! Każdy darczyńca może liczyć na wdzięczność członków partii a także na pamiątkową cegiełkę przedstawioną niżej:
qo62bJSA.png

Oczywiście każdy może przystąpić do partii i przez to wspomóc rozwój aspektu dziennikarskiego poprzez np. złożenie podpisu pod wnioskiem o prawo publikacji.
kt7slf1y.png

Sarmaci! Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do przystąpienia do partii!

Xd741UVA.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 756,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Cudzoziemiec 1, Laurẽt Gedeon I, Andrzej Swarzewski.
Komentarze
Filip I Gryf
Cóż...partie samorządowe wdł.mnie też powinny powstawać i mam nadzieje, że ta partia będzie słiżyła dobrze i rozwijała się.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Osobiscie uwazam za na poziomie samorzadu wystarcza nieformalne stronnictwa w okreslonych sprawach. Nie trzeba programu partii - wystarczy manifest lidera. I tak tez na PR patrze. Moze forma partii ulatwia okreslenie struktury i daje punkt odniesienia. Ja wole styl wolny.
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
No więc tak... Partią określiliśmy się, gdyż chcemy wejść w świat polityki centralnej z odpowiednim i sprawdzonym zapleczem. Stowarzyszenie nieformalne? Nie, to nie jest wielki styl polityki.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Życzę powodzenia! Popieram Wasze postulaty i chętnie pomogę w ich realizacji, w miarę własnych możliwości.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.