Dzisiaj wyjątkowo od wieści regionalnych. Carmen Laurent-Asketil została wybrana przez Teutończyków na ich Królowę, wybierając sobie imię - Joanna Izabela. Czy to wyciągnie krainę z marazmu? Dowiemy się już niebawem, a teraz pozostaje nam życzyć wszystkiego dobrego!
W Sejmie trwa debata nad wyborem Kanclerza. Do walki stanął Peter West i dotychczasowy Kanclerz Erik Otton von Hohenburg. Pierwszy z nich w swoim programie ujął przeprowadzenie spisu powszechnego, który ma za zadanie najprawdopodobniej poznać lepiej Sarmatów; uporządkowanie spraw zagranicznych, które ma przejawić się głównie dodaniem obowiązków dla ambasadorów, które będą dotyczyć zdawania relacji z misji dyplomatycznych oraz informowanie społeczeństwa o tym co się dzieje w poszczególnych krajach; uporządkowanie forum; wydłużenie czasu zmian czy też wprowadzenie dyskusji prezydenckiej. Natomiast drugi kandydat w swoim programie proponuje aktywną politykę zagraniczną, która będzie dotyczyć nie tylko świata wirtualnego, ale i prawdopodobnie realnego. Planuje rozpocząć aktywną politykę reklamową i uciążliwe informowanie o wydarzeniach mikronacyjnych. Czy to przyniesie skutek?; dążenie do zatrzymania jak największej ilości nowych obywateli oraz zaaktywizowania nowych jak i starszych stażem Sarmatów. Przy okazji debaty pojawiło się nieco kontrowersji - sprzeczka pomiędzy Peterem Westem, a Księciem Seniorem Robertem Fryderykiem. Kto zostanie wybrany? Przekonamy się wkrótce.
W Sejmie przegłosowano ustawę o likwidacji ciszy wyborczej. Według Marszałka Sejmu Roberta Fryderyka, cisza wyborcza w obecnym stanie nic nie znaczyła, bo jak wiadomo nigdy nie została zarządzana.
W Sejmie trwa debata nad uniezależniem Prefektury Generalnej. Najważniejszym punktem ustawy jest wprowadzenie wyborów powszechnych Prefekta Generalnego. Pomysł ten wywołuje poruszenie wśród Sarmatów. A. F. von Tehen-Dżek zaznacza, że Sejm wybierany przez Sarmatów, jest dobrym miejscem do wyboru Prefekta, ponieważ Izba reprezentuje głos ludu, co już było zaznaczane podczas zmiany wyboru Kanclerza. Pomysłodawca projektu - Marszałek Sejmu Robert Fryderyk odpowiedział na wątpliwości, wskazując na to, że wybierane Prefekta Generalnego powinno być jak najmniej polityczne.
Socjalistyczna Partia Sarmacji, Partia Wielorefleksyjna, Partia Rozwoju Hasselnadu i Wspólna Przyszłość Swarzewskiego. Ostatnie dni są wręcz podłożem dla budowania nowych idei politycznych. Czy każda z nich ma szansę dotrzeć do Sarmatów i zdobyć miejsca w Sejmie w kolejnych wyborach? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że trzeba bacznie obserwować posunięcia partii, a w kolejnych numerach należałoby każdą zwięźle omówić.
Kurs mikronacyjnej filozofii modernizmu. Czy to nie brzmi odjechanie? Aris Kostas zdecydował się na coś, co ostatnio nie znajdowało ochotników - napisanie książki w odcinkach. Jak pogodzić się z ostatnim świtem w mikronacji. Autor zaznacza, że jego utwór jest pisany w związku z tym, że mikronacje przeżywają ostatnio kryzys i zamiast walczyć ze sobą w v-czołgach, powinni rywalizować na polu twórczym, co nie ukrywam jest dość dobrym i ambitnym założeniem (Oszukani jeszcze wrócą). Nie będę Państwu spoilerować. Proszę kliknąć w
link i przeczytać.
Kuryer Koronny, Szpilką w tyłek, a może Puls News. Ostatnio w Sarmacji można zauważyć powrót gazet w oparciu o wszelkiego rodzaju wiadomości. Czy to znaczy, że Sarmacja zaczyna wychodzić z otchłani aktywności i wydobędzie się z niej niczym Atlandyta w przyszłości? Zobaczymy wkrótce!
Na dziś to już tyle! Ubogi numer, bo dopiero budzimy się do życia. Kolejny powinien być już w poniedziałek. Zapraszam serdecznie do oczekiwania na niego!
Śmieszy mnie tylko sprzeczka pomiędzy panem Peterem Westem a Marszałkiem Sejmu Robertem Fryderykiem zakończona oddaniem głosu na pana Petera.
O dwóch pierwszych wymienionych partiach z chęcią opowiem
A nieoficjalnie świetna robota, liczę na kontunuację! :)