Puls News 1/18 [Joanna Izabela nową Królową Teutonii, wybór Kanclerza]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5JdBhwNy.png

Drogie Sarmatki!
Drodzy Sarmaci!


Minęły dwa lata od ostatniego wydania Pulsu News. I co ciekawe - wówczas powołany został Sejm Wielki, a Kanclerz zaczął być wybierany w wyborach powszechnych. Wybrany został wówczas Robert Janusz von Thorn, dzisiaj znany jako Książę Senior - Robert Fryderyk. Do dnia dzisiejszego wiele się zmieniło. Sejm Wielki nie przetrwał, zniesiono wybory powszechne na Kanclerza. Do Sarmacji przyłączył się Hasseland i Bialenia. Sarmacja mimo, że trwa jest obecnie zupełnie inna - bardziej różnorodna i pełna nowych twarzy. Zapraszam do czytania wydania, który ma być jedynie przedsmakiem, tego co będzie się działo w kolejnych tygodniach.

602e70bW.png

Dzisiaj wyjątkowo od wieści regionalnych. Carmen Laurent-Asketil została wybrana przez Teutończyków na ich Królowę, wybierając sobie imię - Joanna Izabela. Czy to wyciągnie krainę z marazmu? Dowiemy się już niebawem, a teraz pozostaje nam życzyć wszystkiego dobrego!

W Sejmie trwa debata nad wyborem Kanclerza. Do walki stanął Peter West i dotychczasowy Kanclerz Erik Otton von Hohenburg. Pierwszy z nich w swoim programie ujął przeprowadzenie spisu powszechnego, który ma za zadanie najprawdopodobniej poznać lepiej Sarmatów; uporządkowanie spraw zagranicznych, które ma przejawić się głównie dodaniem obowiązków dla ambasadorów, które będą dotyczyć zdawania relacji z misji dyplomatycznych oraz informowanie społeczeństwa o tym co się dzieje w poszczególnych krajach; uporządkowanie forum; wydłużenie czasu zmian czy też wprowadzenie dyskusji prezydenckiej. Natomiast drugi kandydat w swoim programie proponuje aktywną politykę zagraniczną, która będzie dotyczyć nie tylko świata wirtualnego, ale i prawdopodobnie realnego. Planuje rozpocząć aktywną politykę reklamową i uciążliwe informowanie o wydarzeniach mikronacyjnych. Czy to przyniesie skutek?; dążenie do zatrzymania jak największej ilości nowych obywateli oraz zaaktywizowania nowych jak i starszych stażem Sarmatów. Przy okazji debaty pojawiło się nieco kontrowersji - sprzeczka pomiędzy Peterem Westem, a Księciem Seniorem Robertem Fryderykiem. Kto zostanie wybrany? Przekonamy się wkrótce.

W Sejmie przegłosowano ustawę o likwidacji ciszy wyborczej. Według Marszałka Sejmu Roberta Fryderyka, cisza wyborcza w obecnym stanie nic nie znaczyła, bo jak wiadomo nigdy nie została zarządzana.

W Sejmie trwa debata nad uniezależniem Prefektury Generalnej. Najważniejszym punktem ustawy jest wprowadzenie wyborów powszechnych Prefekta Generalnego. Pomysł ten wywołuje poruszenie wśród Sarmatów. A. F. von Tehen-Dżek zaznacza, że Sejm wybierany przez Sarmatów, jest dobrym miejscem do wyboru Prefekta, ponieważ Izba reprezentuje głos ludu, co już było zaznaczane podczas zmiany wyboru Kanclerza. Pomysłodawca projektu - Marszałek Sejmu Robert Fryderyk odpowiedział na wątpliwości, wskazując na to, że wybierane Prefekta Generalnego powinno być jak najmniej polityczne.

Socjalistyczna Partia Sarmacji, Partia Wielorefleksyjna, Partia Rozwoju Hasselnadu i Wspólna Przyszłość Swarzewskiego. Ostatnie dni są wręcz podłożem dla budowania nowych idei politycznych. Czy każda z nich ma szansę dotrzeć do Sarmatów i zdobyć miejsca w Sejmie w kolejnych wyborach? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że trzeba bacznie obserwować posunięcia partii, a w kolejnych numerach należałoby każdą zwięźle omówić.

Kurs mikronacyjnej filozofii modernizmu. Czy to nie brzmi odjechanie? Aris Kostas zdecydował się na coś, co ostatnio nie znajdowało ochotników - napisanie książki w odcinkach. Jak pogodzić się z ostatnim świtem w mikronacji. Autor zaznacza, że jego utwór jest pisany w związku z tym, że mikronacje przeżywają ostatnio kryzys i zamiast walczyć ze sobą w v-czołgach, powinni rywalizować na polu twórczym, co nie ukrywam jest dość dobrym i ambitnym założeniem (Oszukani jeszcze wrócą). Nie będę Państwu spoilerować. Proszę kliknąć w link i przeczytać.

Kuryer Koronny, Szpilką w tyłek, a może Puls News. Ostatnio w Sarmacji można zauważyć powrót gazet w oparciu o wszelkiego rodzaju wiadomości. Czy to znaczy, że Sarmacja zaczyna wychodzić z otchłani aktywności i wydobędzie się z niej niczym Atlandyta w przyszłości? Zobaczymy wkrótce!

Na dziś to już tyle! Ubogi numer, bo dopiero budzimy się do życia. Kolejny powinien być już w poniedziałek. Zapraszam serdecznie do oczekiwania na niego!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
12 792,00 lt
Ten artykuł lubią: Kristian Arped, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Swarzewski, Thomas von Lisendorff, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Jakub Norbert Führlitz, Tutmozis Grenlandzki, Józef Sowiński, Cudzoziemiec, Adam Jerzy Piastowski, Antoni Kacper Burbon-Conti, Joanna Izabela, Michelangelo Piccolomini, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Apolinary Montserrat, Cudzoziemiec 1, Henryk Leszczyński.
Komentarze
Kristian Arped
Trzymam kciuki za powrót. Takiej prasy nam potrzeba w Księstwie! ;)
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Świetne wydanie. Oczekuję kolejnych.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Dobrze streszczone informacje. Nagłówki zbytnio w stylu prasy brukowej. Gazeta, którą z chęcią czytałbym częściej. 8/10
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@AlbertJanMaat a nawet 9.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dla mnie nie ubogi ;-) A nawet gdyby to dobrze się czyta, ważne informacje w prosty sposób przedstawiony.

Śmieszy mnie tylko sprzeczka pomiędzy panem Peterem Westem a Marszałkiem Sejmu Robertem Fryderykiem zakończona oddaniem głosu na pana Petera.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
A poza tym i tak już Pan Peter West wygra. Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Alex Joe
Świetne wydanie, gratulacje!
O dwóch pierwszych wymienionych partiach z chęcią opowiem
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Ciekawe wydanie. Czekam na następne!
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Serdecznie dziękuję Wam za te słowa! :)
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
Chciałbym zwrócić uwagę na jedną drobnostkę: jeśli mówimy o Partii Rozwoju w danej prowincji (np. w Królestwie Hasselandu) to wówczas jest to PRHasseland, jeśli w znaczeniu ogólnym to po prostu Partia Rozwoju. Ot tylko tego mogę się przyczepić.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
No nareszcie znany tytuł na dobrym poziomie! Brawo Ty.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Brak informacji o krytycznej sytuacji na Tropicanie uważamy za skandaliczny!
A nieoficjalnie świetna robota, liczę na kontunuację! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.