Puls News 2/18 [Koronacja Księcia, Wybory do Sejmu]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5JdBhwNy.png

Drogie Sarmatki!
Drodzy Sarmaci!


Przed Wami drugi numer Pulsu News w tym roku! Co prawda koniec roku, ale jednocześnie początek. Chciałam jeszcze zaznaczyć, że oprócz ostatnich regionów, które dołączyły do Sarmacji, to jeszcze ostatnimi czasy do Konsulatu Sclavinii dołączyła Federacja Slawonii.
A co w dzisiejszym numerze?
- koronacja Piotra III Łukasza,
- rozwiązanie Sejmu przez Księcia Piotra III Łukasza,
- wybory na Prefekta Generalnego i do Sejmu,
i wiele innych smaczków.

602e70bW.png

Ostatni tydzień przyniósł małe zamieszanie w Sejmie. Do pewnej chwili wydawało się pewne, że Kanclerzem zostanie Peter West. Jednak po czasie okazało się, że stanowisko nie będzie dla niego. Podczas głosowania sejmowego wstrzymał się, co spowodowało, że wybór należał do Księcia. Książę wybrał Petera Westa, który potrzebował wotum zaufania w Sejmie, który jednak mu go nie przyznał, co dla niektórych pewnie było zaskoczeniem. W efekcie tych działań Książę rozwiązał Sejm i zarządził wybory do Sejmu, które odbędą się 4 stycznia. Patrząc na to, że na scenie politycznej pojawiło się kilka nowych stronnictw, to można spodziewać się zaciętej walki o aż 7 miejsc w Sejmie.

Dwór Książęcy opublikował informację o koronacji. Wiemy już, że koronacja odbędzie się 28 grudnia o godzinie 20, na discordzkim kanale. Na uroczystość są zaproszeni oczywiście wszyscy. Z tej okazji został ogłoszony konkurs na znaczek koronacyjny z terminem na 23 grudnia. Nagroda za I miejsce to 25 000 libertów, za II 15 tysięcy, natomiast trzecie to 5 000 libertów. Dwór Książęcy przewiduje kilka nagród za III miejsce, jeśli zgłoszeń będzie odpowiednio wiele.

Ostatnio pisaliśmy o zmianie ustawy o prefekturze, która wprowadza powszechny wybór Prefekta Generalnego. Ustawa została przyjęta, a wybory już rozpisane. Termin na nie wypada wtedy, kiedy odbywają się wybory do Sejmu, a zatem 4 stycznia.

Kanclerz nie otrzymał wotum zaufania, w związku z tym w kancelarii rządowej gromadzą się sprawy do zrealizowania. Kiedy to będzie zrealizowane? Pani Jadzia z biura podawczego powiedziała, że ją to nie obchodzi i jest tylko od przybijania pieczątek. My za to czujemy, że Sarmaci jeszcze poczekają.

Jaśnie Oświecona Karolina von Lichtenstein dołączyła do Diuków Kościoła. Głosowanie wręcz już było przesądzone, ponieważ przy niej działy się liczne cuda i czyny o których wspominała Komisja Diukifikacyjna, a są wśród nich nadzwyczajna aktywność i pozytywna służba na rzecz Księstwa.

6TNffxxo.png

Do Baridasu powrócił Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste, którego dawno nie było w Sarmacji. Przyrzeka poprawę i powrót do aktywności. Zapewne to mu uda się, co widać już po jego aktywności. Powrót zalicza również Daniel Szkeres. Czy to szansa na powrót do dawnej aktywności? Dowiemy się wkrótce. Należy jedynie pamiętać o tym, że święta to czas cudów.

Z Baridasu lecimy pośpiesznym do Sclavinii. Do aktywności wraca Konsul Sclavinii, która obiecuje (obiecuję!) nadrobienie wielu spraw. W dniu dzisiejszym Federacja Slawonii otrzymała dotację w wysokości 100 000 libertów na rozwój. 50 000 wpłacił Konsulat, natomiast drugą część Książę Piotr III Łukasz.
Marceli de Bordeaux-Ossoliński oczekuje natomiast na wyznaczenie p.o. Rektora Akademii Sclavińskiej, ponieważ nie udało się znaleźć Rektora w terminie.
W Sclavinii również został przyjęty Dekret Konsula z mocą ustawy o rządzie Konsulatu Sclavinii, który zakłada scalenie niektórych urzędów.

Starosarmacja natomiast wnioskami stoi! Wniosek o dotację na Tramwaje Sarmackie złożył Alex Joe - na firmę , która ma docelowo zajmować się przewozem Sarmatów. Co ciekawe, składa wniosek o aż 100 000 libertów. Jesteśmy ciekawi czy ten wniosek przejdzie. Natomiast Prokrust Zombiakov złożył wniosek do Urzędu Architektury o zmodyfikowanie sekcji Przodownik Aktywności na Przodownicy Aktywności i wyświetlanie dwóch osób. Zmiana dekretu polegała na tym żeby nagroda 10.000 libertów nie przysługiwała namiestnikowmi.
Starosarmacki komitet wyborczy stanie się faktem? Jaśnie Oświecony Prokrust Zombiakov chce utworzyć komitet, które stanie na czele odbudowy monarchii w Księstwie. Czy znajdzie sprzymierzeńców? Okaże się wkrótce.

Królestwo Teutonii jak już wspominałam, ostatnio wybrało nową Królową, którą została Joanna Izabela. Alex Joe jako dość nowy mieszkaniec próbuje ożywić krainę - przedstawił pomysł wydawania Agencji Prasowej. Vladimir ik Lihtenštán jako doświadczony mieszkaniec wskazał Informator Teutoński, jako inicjatywę godną reaktywowania. Okaże się niebawem czy zapał nowego mieszkańca, wzbudzi ducha rozwoju w Teutonii.

Start do Sejmu ze swoją partią zapowiedziało Królestwo Hasselandu. Obecnie trwa głosowanie nad programem, który można podsumować planem rozwoju dla Księstwa Sarmacji.Jest za utrzymaniem monarchii w Księstwie, dobrą polityką promocyjną, narracyjną i wspieraniem inicjatyw Sarmatów. Na dodatek partia chce stworzyć własne czasopismo “Gazeta Rozwój”. Patrząc na to, że w Starosarmacji też prawdopodbnie wystartuje komitet wyborczy, to walka poświąteczna wydaje się dość poważna.
Został ogłoszony termin na zgłoszenia kandydatów na urząd Lorda Protectora. Jest to 1-3 stycznia. Kto nim będzie okaże się już wkrótce.

W Bialenii natomiast trwa debata nad ustawą o udziale obywatel w sprawowaniu władzy, która jest odpowiedzią na referendum dotyczące Ordynacji wyborczej. Ustawa reguluje kwestię referendów.

Dku9V965.png

List Katolikosa Andrzeja o v-reinkarnacji już dostępny tutaj. Serdecznie zapraszam do czytania jeśli jesteście ciekawi jak wygląda kwestia v-reinkarnacji w Kościele Diuczej Wiary.

Lista Przebojów “Puls” wkracza do akcji. Zapraszam serdecznie do zgłaszania swoich propozycji w tym wątku. Można zgłaszać maksymalnie 3 utwory. Jeśli dany utwór znajdzie się na 3 miejscu, w wyniku głosowania, otrzymają Państwo 500 libertów, jeśli na 2 miejscu 1 000 libertów, natomiast 1 miejsce to już 2 000 libertów. Zapraszam mocno!

Puls Sarmatów postanowił objąć patronat medialny nad TOPSlavonija - listą przebojów, która przywędrowała do Sarmacji razem z Fedracją Slavonii. W tym wątku można zapoznać się ze szczegółami listy.

Tym sposobem dotarliśmy do końca dzisiejszego numeru. Serdecznie dziękuję za ostatnie 20 serc, które dały mi siłę na kolejny numer. W przyszłym tygodniu numer spodziewany jest w Wigilię nad ranem, bądź w drugi dzień świąt. Wszystko zależy od tego jak realne terminy mi pozwolą. Do zobaczenia!

PS. w kolejnym numerze jest przewidziana oprawa graficzna, w formie zdjęć.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz, Apolinary Montserrat.
Serduszka
10 224,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Albert Felimi-Liderski, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Thomas von Lisendorff, Cudzoziemiec, Cudzoziemiec 1, Józef Sowiński, Andrzej Swarzewski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Apolinary Montserrat, Albert Jan Maat von Hippogriff, GdL, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Jan Sapieha.
Komentarze
Ludwik Tomović
Cytuję:
Fedracją Słavonii

Kuhde, gdzie w nazwie widzisz "Ł" ? :P
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@LudwikTommo moje ł. Kurna bo ja mówię r zamiast ł i jest wszędzie.poprawiam!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Świetne podsumowanie, życzę najcenniejszego - wytrwałości ;-)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
2 dobry artykuł. Czekam na więcej.☺
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Dla mnie bomba.
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
Kościół Mazdaistyczny to nie jest Kościół Diuczej Wiary. Takim porównaniem powinienem czuć się urażony. :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Piccolomini
Może kiedyś się tak stanie. Przepowiednia, znak Diuka. ☺
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Diuczessa wie co się dzieje!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dokładnie.
Odpowiedz Permalink
GdL
Słavonja! Słavonja! Słavonja!
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
Jedna kwestia:
Cytuję:
Start do Sejmu ze swoją partią zapowiedziało Królestwo Hasselandu.

Tak, Partia Rozwoju ma swoje początki w oddziale partii PRHasseland. Nie jest to jednak partia stricte Hasselandzka a ogólnosarmacka. Na dowód tego pokazać chce przykład oddziału Starosarmackiego- autonomicznego i nie podległego w żaden sposób PRH.

Partię Rozwoju tworzą różni Sarmaci z różnych stron Księstwa. Proszę zwrócić na to uwagę.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.