Puls News 5/19 [Rząd powołany, Konrad Jakub królem RON, Regencja]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
rqea5p7S.png

Sarmatki, Sarmaci!
Od ubiegłego wtorku minął ponad tydzień. Oczywiście Puls News będzie wydawany co czwartek, jednak z powodu realnego powrotu, musiałam przesunąć termin obecnego wydania na sobotę. Przez ostatni tydzień w Sarmacji wbrew pozorom trochę się wydarzyło. Powołany został nowy rząd, odwołani zostali asesorowie, a obecny Kanclerz został Królem w innym kraju. Nie nudząc Was wstępem zapraszam do czytania!
pc5mMJKy.png

Mamy Regenta! Piotr III Łukasz udał się na urlop, który będzie trwać do 17 lutego 2019 roku. W tym czasie Sarmacją będzie władać Seweryn Santeci.

Tuż po ostatnim wydaniu, w Dzienniku Praw pojawiła się informacja o składzie Rady Ministrów. W jej skład weszli: Kristian Arped jako Podkanclerzy i Minister Szacunku, Andrzej Swarzewski jako Podkanclerzy i Minister Wsparcia, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser jako Minister Pokoju, Arsacjusz Arped jako Minister Prawdy, Prokrust Zombiakov jako Minister Obfitości, Otto von Spee-Asketil jako Minister Miłości oraz Erik Otton von Hohenburg jako Minister Harmonii. Rada Ministrów jak widać jest dość spora, składająca się z 8 osób łącznie z Kanclerzem. Czy to spowoduje, że będzie sprawnie działać? Okaże się w trakcie jej działania. Na dzisiaj nie należy oceniać efektów.

Nastąpiły zmiany w zakresie naliczania aktywności Sarmatów. Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o obywatelstwie, która wprowadza następujące zmiany:
  • docenia artykuły, które uzyskały tytuł “artykułu na medal” - taki artykuł będzie mieć wagę 5, a artykuły bez tytuły będą miały dotychczasową wagę 3.
  • docenia komentarze i posty, które zyskały 3 i więcej serc. Takie komentarze i posty będą mieć wagę 2. Pozostałe, normalnie jak dotychczas będą mieć wagę 1.
  • wprowadza wagę ¼ za dowolną, niezerową ilość wypowiedzi na kanałach publicznych Księstwa Sarmacji na serwerze Discord,
  • likwiduje zapis o odebraniu obywatelstwa za niegłosowanie w wyborach.
Jak widać zmiany są jak najbardziej na korzyść i powinny skłonić Sarmatów do pisania jak najbardziej wartościowych artykułów, komentarzy i postów.

Konrad Jakub oraz Vanderlei Bouboulin-à-la-Triste zrezygnowali z funkcji asesora w Trybunale Koronnym. Marszałek Sejmu Andrzej Fryderyk poinformował, że trwa nabór na dwa stanowiska w Trybunale. Dotychczas zgłosił się Januszek von Hipogriff-Pałasz. Rozpoczęło się wysłuchanie kandydata. Alfred Fabian von Tehen-Dżek zadał dość istotne pytania odnośnie podejmowania wielu zajęć przez zainteresowanego i wpływie tejże pracy na wykonywanie obowiązków w Trybunale oraz aktywnego działania w Partii Rozwoju, co może być przez niektóre źle widziane. Kandydat odpowiadając na pytania, stwierdził, że nie będzie miał problemu z pogodzeniem tychże obowiązków oraz, że nie będzie rezygnować z działalności politycznej. Zobaczymy co będzie dalej - odpowiedź kandydata odnośnie aktywnego uczestnictwa w Partii Rozwoju może doprowadzić do dość burzliwej dyskusji w Sejmie.

Sejm przyjął ustawę o dyplomacji, której głównym założeniem jest przekazanie polityki zagranicznej pod skrzydła Rady Ministrów. Korpus Dyplomatyczny, którym dotychczas zarządzał Książę, również przeszedł pod Radę Ministrów. Projekt nie wzbudził kontrowersji i został przyjęty jednogłośnie.
file.php?avatar=2873_1541528113.jpg
Konrad Jakub - Król RON
Konrad Jakub został Królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Warto podkreślić, że został wybrany jednogłośnie i był jedynym kandydatem podczas elekcji. Podczas swojego przemówienia zaznaczył, że będzie próbował zbliżyć fabularnie Baridas i Rzeczypospolitą oraz Sarmację i Rzeczypospolitą. Pojawiły się już pytania o to czy Konrad Jakub nie powinien zrezygnować z funkcji posła w Księstwie Sarmacji. Jednak co warto wspomnieć - Kanclerz nie obejmuje takiej funkcji. My mamy jedynie nadzieję, że objęcie tronu w Rzeczypospolitej przyczyni się do zacieśnienia więzów z Sarmacjów

Gala rozdania Złotych Wędek odbędzie się 16 lutego o godzinie 19. Uroczystość poprowadzi niezawodny Heweliusz Popow-Chojnacki.

W ostatnim tygodniu obywatelstwo stracili: Elżbieta Kaczmarek, Michał Wolferine, Daniel Chojnacki, Krzysztof von Thorn-Macak oraz Paviel Gustolúpulo. Natomiast obywatelstwo odzyskał Mustafa Owski - życzymy mu wytrwałości!
sPbN0Frl.png

Z wiadomości centralnych przechodzimy do wiadomości lokalnych. Pierwszym regionem, który odwiedzamy jest Bialenia. Franz Langer zrezygnował z urzędu Prezydenta. Na to stanowisko został powołany Antoni Kacper Burbon-Conti. Posłem natomiast w wyniku tych zawirowań został Thomas von Lisendorff. I zdaje się, że nie na długo bo obecnie trwa głosowanie nad skróceniem kadencji Parlamentu.
Thomas von Lisendorff przedstawił projekt ustawy zmiany konstytucji, który zakłada, że kadencja Parlamentu będzie trwać 16 tygodni, prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych, a odwołać go będzie można po 7 dniach nieobecności.
Obecny Prezydent Burbon-Conti zmienił termin ogólnokrajowego referendum, którego motywem jest przełamanie weta prezydenta wobec Ustawy Parlamentu Republiki Bialeńskiej o absencji Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Obecny termin jest od 8 lutego do 10 lutego, zatem obecnie ono trwa.

Teutonia żyje swoim wolnym trybem. Przez ostatnie 9 dni dodano zaledwie 5 postów. Podkreślam 5 postów. Dotyczyły one wizyty edukacyjnej Daniela Szkeresa, wykreślenia z listy studentów nieaktywnych studentów oraz tych którzy zrezygnowali przez Królową Joannę Izabelę.
Kolejnym regionem, który odwiedzamy to Hasseland. Lord Protektor Piotr Paweł I poinformował o tym, że nie będzie mało aktywny do 14 lutego z powodu realnego wyjazdu zagranicznego. Życzymy mu miłej wyprawy. Przed swoim wyjazdem zaprosił wszystkich do zwiedzania budynków Senatu, które wyglądają majestatycznie.Erik Otton von Hohenburg w ramach rozruszania miasta Angemont proponuje utworzenie nowej dzielnicy.
Inland_Empire_Provincial_Capitol.jpg
Siedziba Senatu
W tym celu zwołuje Hasselandczyków, którzy byliby chętni realizować ten pomysł razem z nim. Podczas próby przejścia do głosowania nad ustawą o Wicekrólestwie Vienben pojawił się problem z listą senatorów Królestwa Hasselandu, której jak się okazało nie ma. Głosowanie na chwilę obecną zostało wstrzymane.

Kolejną krainą, którą postanowiliśmy zwiedzić jest Baridas. Hucznie zapowiedziana wizyta Królowej Teutonii Joanny Izabeli, podobnie jak i Teutonia utonęły w pewnego rodzaju maraźmie. Pomimo pięknego powitania przez Króla Baridasu - Konrada Jakuba, jak i Komendanta Gwardii Paulusa Buddusa dalsze części uroczystości zostały nierozstrzygnięte. Pozostaje nadzieja, że z Królową jest wszystko w porządku.
Przewodniczącym Rady Królestwa w wyniku głosowania został Arsacjusz Arped.

Następnym przystankiem jest Sclavinia w której pomimo spadku aktywności, nadal coś się dzieje. Powołano nowego Marszałka Senatu. Został nim Seweryn Santecki, który od razu przystąpił do pracy. Zarządził wybory na Konsula. Do tej pory zgłosił się Otto von Spee-Asketil oraz Rihanna Aureliuš-Sedrovski. Kandydatka została również powołania na Wicemarszałka Senatu.
Marszałek Senatu Santecki rozpoczął debatę nad przyszłością Konsulatu i nad tym jaką ścieżkę powinien wybrać. Zobaczymy jak to będzie przebiegać przez kolejne dni, bo debata jednotygodniowa zapewne nie będzie.

Ostatnim regionem, który odwiedzamy to Starosarmacja. Obywatele tegoż regionu nadal pilnie pracują nad konstytucją. Jednak tego nie zauważył najwidoczniej Peter West, który zaproponował m.in. aby przedstawić założenia funkcjonowania Starosarmacji. Delegaci upomnieli go, że to już miało miejsce. Peter West dodatkowo naraził się delegatom zarządzając debatę nad swoją uchwałą dotyczącą nadania orderów i odznaczeń , gdzie wnioskodawca nie jest nawet Marszałkiem. Obecnie trwa głosowanie nad tą uchwałą i ciężko stwierdzić jaki będzie wynik. Poinformujemy o nim w kolejnym wydaniu.

7OgU7QwK.png

Z samorządów pora przejść do kultury i sportu. Ruszył sarmacki kanał w Minecrafcie. Zainteresowanych zapraszam pod ten link.

Kościół Diuczej Wiary opublikował słowo śpiewane na niedzielę. Zaprasza do wielbienia Powagi w różny sposób. Od dysput, wspólnej i samodzielnej kontemplacji Pism Proroka lub Kościoła, modlitwy, pracy na rzecz społeczeństwa po śpiew. I wbrew pozorom śpiew może mieć głęboki przekaz. Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem pod tym linkiem.

Oszukani wracają! Już w poniedziałek 11 lutego nowy odcinek. A w nim między innymi związki Paralaksy z Paczenką czy Sclavinii z tajemniczymi postaciami. Przekonacie się już niedługo.
4p6GSIRG.jpg
Peter West wydawał się niewinny
Specjalne wydanie Prześwietlonych już dzisiaj dla Was. Jeśli będziecie chętni na więcej, to możemy ten cykl wprowadzić na stałe. Dzisiaj prześwietlony jest nie kto inny, a Peter West. Skąd się wzięła jego chęć władania wszystkimi? Dowiecie się już teraz.
Peter West nie od dziś ma skłonności do rządzenia. Już w wieku przedszkolnym próbował ustanowić własny rząd wśród przedszkolaków. Jednak nie było tam byle jakich stanowisk - kat, minister, premier czy prezydent. Zastanowiło Was zapewne stanowisko kata. Była to zmora przedszkolanek, które musiały ratować dzieci spod rąk okrutnego Petera, który próbował odgryźć palce swoim przedszkolnym przeciwnikom, którzy zostali skazani przez ustawiony rząd.
Niestety już w późniejszych czasach Peter miał problemy z akceptacją otoczenia. Częste bijatyki kończyły się źle dla niego, dlatego na pewien czas zrezygnował z szaleństw i udał się na nauki do tajemniczych osób. One go postanowiły utwierdzić, że będzie zbawcą mikroświata, połączy wszystkie mikronacje i będzie nimi rządził na wieki. Czy tak będzie? Któż to wie - jego próba objęcia władzy, może na to wskazywać.

Dziękuję Wam za dotrwanie do końca Pulsu News. Jeśli chcecie aby dodatek Prześwietleni znajdował się w wydaniu, skomentujcie artykuł wyrażając swoją aprobatę.
A3q8XeQy.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
12 006,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Apolinary Montserrat, Adam Jerzy Piastowski, Severin Verwaltung-Esteladio, Antoni Kacper Burbon-Conti, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Erik Otton von Hohenburg, Albert Jan Maat von Hippogriff, Prokrustes, Januš Allan von Hippogriff, Konrad Jakub Arped-Friedman, Thomas von Lisendorff, Łukasz Kwiatkowski, Paulus Buddus, Mateusz Quadina, Henryk Leszczyński, Król Patryk I Labacki, Michaś Elżbieta II.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
W Baridasie wcale nie jest tak smętnie :D Królowa jest cała i zdrowa (chyba) bo odkąd weszła do zamku Królewskiego, tak jeszcze nie widziałem, aby wychodziła :D
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Miód malina.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
5 postów to nie dramat - Teutończycy zawsze byli oszczędni w słowach.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Dotacja za prześwietlenie xD Jak najbardziej żądam, by było ich więcej!

W części kulturalnej lub samorządowej zabrakło informacji o szykowanej sesji RPG. Przydałby się jeszcze jeden uczestnik, może "Pulsem" udałoby się kogoś złapać ;)
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Wszystko ładnie napisane, świetny artykuł :)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Trochę ciężko zrezygnować z funkcji posła jak się nim nie jest
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Jak zwykle, cud artykuł
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Lubie tego typu, podsumowania- zawsze w jednym miejscu. Jest wszytko; to sobie można, poczytać co tam się dzieje w każdym regionie.
Permalink
Michaś Elżbieta II
Wiele lat czekałem na objęcie przez Sarmatę funkcji Króla Polski. Wreszcie to nastąpiło. Czy teraz pora na objęcie urzędu Kanclerza KS przez Andrzeja Dudę?
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@defloriusz ja to może jeszcze nie, ale moim rodzice jakby usłyszeli że mówią o Arpedach że to Sarmaci, to by im chyba żyłka pękła.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.