Sarmackie szachy - co za nami, co przed nami

W
zakończonym w poniedziałek turnieju szachowym, zorganizowanym na inaugurację działania klubu Olimpia-Unia Grodzisk, zwyciężył Santiago Vilarte, zdobywając komplet 4 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Ivan von Lichtenstein, a na trzecim Alfred Fabian von Tehen-Dżek. Obaj zgromadzili po 2 pkt. i zdecydowała partia bezpośrednia między nimi. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody pieniężne.

7yTy9e8T.jpg
W trakcie rozgrywki

Przede wszystkim, trzeba ocenić na plus, że rozgrywki szachowe w Sarmacji zostały reaktywowane, po okresie marazmu, spowodowanym brakiem aktywności BLS. Organizacyjnie, wydaje się, że formuła turnieju „każdy z każdym”, jak i pozostawienie graczom swobody wyboru platformy do gry były dobrym pomysłem. O wiele większym wyzwaniem byłoby zorganizowanie turnieju na żywo.
Czy jest szansa na stworzenie regularnych rozgrywek krajowych? Chciałbym w to wierzyć. Rozegranie 10 partii turniejowych zajęło mniej więcej 2 tygodnie. Gra systemem „mecz i rewanż” lub mecze grane np. do 3 wygranych partii mogą zająć niewiele więcej. Ewentualnie, gdyby udało się namówić do gry graczy z innych krajów, można zorganizować rozgrywki w formacie pucharowym.
I to jest właśnie następny krok: mecz międzykrajowy lub turniej indywidualny między wieloma nacjami. Jak wiadomo, relacje KS z Dreamlandem są dość chłodne, także z powodu sprawy Scholandii, ale biorąc pod uwagę ogólną aktywność i wielkość poszczególnych v-nacji, to tam najprędzej znajdziemy chętnych do rozgrywek. Wokół meczów można stworzyć ciekawą narrację w postaci relacji dziennikarskich, wywiadów z zawodnikami „na gorąco” po partii itp.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 705,00 lt
Ten artykuł lubią: Andronik, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Król Patryk I Labacki, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Ignacy Urban de Ruth, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Januš Allan von Hippogriff.
Komentarze
Andronik
Swego czasu uczestniczyłem w turniejach szachowych i gry w warcaby, a i teraz chętnie bym się połasił na trochę gry. Pewnie nie już tak sprawnej, bo się zestarzałem, ale zawsze to człowiekowi przyjemniej. Cieszę się, że mamy takie inicjatywy i gratuluję zwycięskiemu autorowi!
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Vann
Im więcej graczy tym lepiej ;) Z sześcioma aktywnymi można już zmontować całkiem fajną ligę, jak i reprezentację. W wolnej chwili zapraszam też na pw na partyjkę lub dwie
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
W szachy nie umiem ale w warcaby bym pograł :)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@LudwikTommo

w takim razie zapraszam do zapisu do Olimpii-Unii Grodzisk, gdzie mamy sekcję warcabów (aczkolwiek na razie teoretycznie, bo nie ma ona jeszcze członków). W razie czego, na pw u mnie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.