Herold, Filip I Gryf, 05.05.2019 r. o 20:35
Exposé Premiera Rządu JKM Konrada Jakuba

Wasza Królewska Mość Konradzie Jakubie
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu Ma Hi at Atera
Drodzy BaridajczycypC8v4fdX.pngTrochę spóźnione, ale przy realnych sprawach expose zeszło na kolejne miejsce w kolejce do zrobienia. Jednak już jestem i przed państwem moje expose.

Na samym początku pragnę serdecznie podziękować JKM Konradowi Jakubowi za desygnowanie mojej osoby na Premiera Rządu JKM. To dla mnie wielki zaszczyt i kolejna motywacja do dalszych działań. Po drugie pragnę podziękować wszystkim Baridajczykom, szczególnie tym, którzy wzięli udział w głosowaniu. To dla mnie kredyt zaufania i mam nadzieję, że go wam spłacę.

Jako Premier będę wypełniał zadania powierzone przez prawo. Tak więc: (na podstawie Ordonansu Króla o Rządzie JKM art.3)

1. Kierować bieżącą administracją Królestwa w zakresie niezastrzeżonym innym organom władzy i zapewnia należyte funkcjonowanie miejsc publicznych.
2. Pilnować praworządności i stać na straży ładu społecznego.
3. W imieniu Króla nadawać i odbiera obywatelstwo baridajskie.
4. Prowadzić rejestr obywateli i władz w systemie informatycznym.
5. Odpowiada przed Królem za pracę i politykę Rządu.

Jednak nie chcę zajmować się tylko papierkami i popaść w rutynę. Dlatego...

Moim głównym celem będzie rozwój narracyjny Królestwa jak i aktywizacja mieszkańców. Będę starał się utrzymywać Rząd w składzie stosunkowo aktywnym oraz pomysłowym. Mam pomysły na imprezy i projekty, więcej przybędzie zapewne, ale na razie przedstawię kilka z nich.

Poprzez osobę JKM Konrada Jakuba panuje pomiędzy Baridasem a Rzeczpospolitą Obojga Narodów unia personalna, dlatego w niedalekiej przyszłości nawiążemy do tego i przeprowadzimy imprezę razem z szlachcicami z RON-u.

Również cel bliski, mam nadzieję do spełnienia, związany z osobą JKM Konrada Jakuba będzie uroczysta koronacja. Wiele osób podejmowało się tego zadania, jednak koronacja się nie odbyła. Mam zamiar dołożyć trud i pracę pod koronację JKM.

Każde święto, mam nadzieję, będzie naszykowane w sposób ciekawy i taki, by obywatele mogli poczuć się dobrze, w końcu Baridas to nasz dom.

Jako Premier mam również wpływ na zarządy Królewskich Kolei Baridajskich oraz Baridajsko-Sclavińskiej Ligi Szachowej. Mam zamiar przenieść działalność obu instytucji na obszar całej Sarmacji a nawet mikronacji. Pierwsze działania już się zaczęły i mam nadzieję, że na tym się nie zatrzyma.

Ważnym celem dla mnie będzie również nawiązywanie współpracy między Baridasem a innymi samorządami. Najbardziej mam na myśli narracyjnej, kulturalnej, sportowej. Prowadząc narrację na tle samorządów i całej Sarmacji zacieśniamy relacje bardziej i kruszymy mury niechęci.

Mam również plany odnośnie legislacji. Nie jest wiele, ale myślę, że ułatwią pracę Rządu i innych organów Królestwa. Tak więc:

1. Zniesienie kworum.
Na statystycznie 16-20 obywateli baridajskich kworum (1/3) wynosi 5-7 głosów oddanych. To jest dużo, a przy zaniku aktywności projekty mogą zostać nieprzyjęte przez nie osiągnięcie wymaganej liczby głosów.

2. Odwołać Premiera można tylko przez uchwałę Rady Królestwa.
Obecnie tylko wymagana jest akceptacja Rady na powołanie Premiera, a odwołać można zawsze. Nie będę się co do tego punktu dużo upierał, ale na pewno dałoby gwarancje, że nie zostanie się usuniętym ot tak.

3. Powoływać i odwoływać członków Rządu może Premier.
Punkt odnosi się do tego, żeby Premier mógł powoływać i odwoływać członków Rządu bez akceptacji Króla. Jest to zamierzenie raczej drugorzędne, ponieważ współpraca pomiędzy mną a JKM Konradem Jakubem układa się dobrze, więc nie ma palącej potrzeby na tę zmianę.

W planach jest również założenie instytucji Rządu JKM w DSG. Pomoże to w rozdziale organów podporządkowanych pod Rząd.

Nie mogę nie wspomnieć o pensjach urzędników i dotacjach, nagrodach na konkursy itd. Po konsultacji z Królem zostaną zmienione pensje urzędników Królestwa (pewnie wzrosną :-D ). Pieniądze obecnie się gromadzą na koncie prowincji, a za dobrą pracę należy wynagradzać.

Ostatnim z zadań, które krążyły w mojej głowie to promocja Królestwa na arenie sarmackiej jak i mikronacyjnej. W dobie zaniku aktywności brakuje osób, które są w stanie podnieść innych i zachęcić ich do działania.

W tym expose przedstawiłem ogólny zarys działalności. Zawsze jestem otwarty na pańskie rady i propozycje. Jestem do waszej dyspozycji przez PK, Discorda. Zazwyczaj krążę między Almerą a Angemontem, więc można mnie również złapać po drodze. :-D

Kłaniam się nisko.
Fare Aryon!


(-) Januszek kawaler von Hippogriff-Pałasz
Premier Rządu JKM Konrada Jakuba
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 736,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Helwetyk Romański, Severin Verwaltung-Esteladio, Januš Allan von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Teodozjusz Azoramath-Arped, Piotr III Łukasz, Julian Fer at Atera, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem z doświadczenia, że są to ważne i istotne zmiany. Które na pewno,pomogą zaktywizować wasz samorząd.
Permalink
Filip I Gryf
To mam nadzieje, że uda się to wykonać jak najlepiej. :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.