Ród Wężów, Helwetyk Romański, 06.05.2019 r. o 07:28
Ankieta dotycząca tożsamości: 38,5% Starosarmatów w Starosarmacji

 
xr2445jg.png


Szanowne Panie, Szanowni Panowie,
Szanowni Państwo!

Przedstawiam kolejną odsłonę wyników przeprowadzonej w gronie obywateli sarmackich ankiety dotyczącej tożsamości w Księstwie Sarmacji. Ankietowani zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytanie „Wskaż tożsamość lub tożsamości, z którymi się identyfikujesz”.

Jest to piąta odsłona, poświęcona odpowiedziom udzielonym przez obywateli sarmackich zamieszkałych w Starosarmacji. Było ich trzynastu, co stanowiło 23,64% ogółu ankietowanych.

1. Liczba tożsamości ankietowanych mieszkańców Starosarmacji

3KmMdr6V.png
Najczęstszymi wskazaniami były jedna i trzy tożsamości (pięciu ankietowanych). Dwóch ankietowanych poczuwało się do dwóch tożsamości.

2. Tożsamości w gronie ankietowanych mieszkańców Starosarmacji

1Ug6O3in.png
Za Sarmatę (Sarmatkę) uważa się 84,6% obywateli sarmackich zamieszkałych w Starosarmacji. Kolejne wskazania to Starosarmata (Starosarmatka) — 38,5%, Gellończyk (Gellonka) — 23,1% i Tropicańczyk (Tropicanka) — 15,4%. Pozostałe tożsamości otrzymały po jednym wskazaniu, to jest 7,7%.

Kolejne wyniki zostaną opublikowane w najbliższych dniach. Wyniki poprzedniego podsumowania, dotyczącego Sclavinii, są dostępne w tym miejscu.

Dziękując wszystkim za udział,
łączę wyrazy szacunku,

LwuAS4fs.png

(—) Helwetyk książę Romański.
 
 
1qnaRM5S.png
 
 
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 525,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Peter West, Henryk Leszczyński, Januš Allan von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Ale mniejszość teutońska w Starosarmacji?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Jedyny przypadek, owszem.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Hmmm. Kim jest "Starosarmata"? Chyba po prostu Sarmatą? To trochę tak, jakby w Polsce wprowadzić nowy podział administracyjny i utworzyć Ziemię Staropolską. Czy mieszkaniec takiej ziemi były Staropolakiem? Bo Wielkopolska to kraina geograficzna i historyczna; Mazowsze również - choć nie jestem do końca przekonany, czy są jacyś ludzie uważający się za Mazowszan (choć ja czasami dochodzę do wniosku, że przydałby się Ruch Autonomii Mazowsza...).
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@up co.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Piotr Paweł - władze Starosarmacji niezmiennie pozostają przy opinii, że narodowość starosarmacka nie istnieje. Jednak w ankiecie było pytanie o tożsamość, a więc nie jest to aż tak dziwne. Pozostając przy realnych porównaniach, uznawanie siebie za członka narodu polskiego raczej nie przeszkadza jednoczesnemu utożsamianiu się z Wielkopolską jako "małą ojczyzną" ;)

Mnie bardziej fascynuje skąd się wziął w STS Rzymianin :o
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Podziwiam samozaparcie, w tym temacie. Trzeba mieć siłę woli, i techniczne zaparcie by tworzyć takie ankiety :)
Permalink
Helwetyk Romański
@Gotfryd: na szczęście, wkrótce ostatnia… ;-)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Ja wiem, czy szczęście, uwielbiam statystyki :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.