Hippogriffie Pióro, Filip I Gryf, 16.10.2019 r. o 19:02
Wybory do Sejmu LXII kadencji [Januszek von Hippogriff-Pałasz]
Seria wydawnicza: Wybory - programy wyborcze

Wasza Książęca Mość Piotrze III Łukaszu,
Wasza Książęca Mość Regencie,
Szanowni kandydaci na Posłów,
Obywatele i obywatelki Księstwa Sarmacji!


W okresie kryzysu aktywnościowego, w tle Stanu Wyjątkowego, przyszło nam wybierać Posłów na Sejm LXII kadencji. Budujący jest fakt, że wraz z wyborem nowego Kanclerza Sarmacji Stan Wyjątkowy wygaśnie. Jednak w pierwszej kolejności trzeba wybrać 5 Sarmatów, którzy na tą kadencję będą się tytułować "Posłami na Sejm". Mam nadzieję, że aktywność poselska będzie duża i nie skończy się na samym tytułowaniu. ;-)

Kończąc ten nietypowy wstęp pragnę przedstawić pewną wizję, pewien plan na moją kadencję poselską. Jeszcze nie byłem posłem sarmackim, ale mam nadzieję na Państwa głosy w nadchodzących wyborach.

Nie będąc jednak w Sejmie udało mi się już pełnić funkcje publiczne. Wpierw będąc asesorem Trybunału Koronnego, przez połowę mandatu ATK będąc Marszałkiem Trybunału Koronnego. Po szczęśliwie zakończonym mandacie zostałem włączony w skład obecnej Rady Ministrów, gdzie dumnie figuruje moja osoba jako Podkanclerzy oraz Minister Spraw Zagranicznych. Po co o tym mówię? Poniekąd nadchodzącą kadencję chciałbym przeznaczyć na dokończenie spraw otwartych za obecnej kadencji Sejmu i Rady Ministrów. Przyznam, że okres 4 miesięcy jest długi, a zarazem krótki w kontekście wypełniania obowiązków i realizacji planów.

Jednak żeby nie była to czcza gadanina postaram się przedstawić w skrócie co do tej pory zrobiłem, co chcę dokończyć i co chcę na nowo zrobić jako Poseł i jeśli wybory pozwolą jako członek Rady Ministrów.
Co udało się zrobić?

1. Rozmowy na temat wysłania przedstawicieli misji dyplomatycznej do takich państw jak Dreamland, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Bialenia, PK Rotria, Republika Suderlandu (przed zamachem), Federacja Nordacka. Ostatecznie udało się wysłać 2 ambasadorów do Dreamlandu i do RON-u. Na chwilę obecną następuje wymiana ambasadorów z Federacją Nordacką (stety czy nie, ale koledzy z Federacji wysłali pierwsi :-D ).

2. Podpisałem Umowę pomiędzy Sarmacją a Federacją Nordacką.

3. Udało się przywrócić wzajemne uznawanie z Republiką Bialenii.

4. Aktywizacja Rady Ministrów (wypełnianie wniosków, rozmowy na Kancelarii itp.)

5. Wstępne wycofanie uznawania mikronacji upadłych/niespełniających wymogów, które figurowały w rejestrach i uznanie nowych mikronacji.
Co mam w planach zrobić?

1. Dokończyć sprawę m. in. Bialenii tzn. instytucje bialeńskie w DSG, porozumienie w sprawie Paktu Gellońskiego i nie-wiadomo-czy-obowiązującej Umowy pomiędzy naszymi państwami.

2. Nawiązując do p. 5 z tego, co do tej pory udało mi się zrobić dokonać pelnego przeglądu mikronacji uznawanych oraz przegląd nowych mikronacji w celu uznania i wycofania uznań w celu rzeczywistego zobrazowania aktywności mikronacyjnej.

3. Nowy traktat z Baridasem. Oczywiście przy współpracy z JKM Laurĕtem Gedeonem I(szczegóły póżniej).

4. Integracja na polu cetralno-samorządowym. Nagłaśnianie inicjatyw samorządowych, kooperacja między władzami centralnymi a samorządowymi. Ponadto inicjatywy odgórne wraz ze wspieraniem oddolnych działań. Opcją jest też rewizja nagród/dotacji itp. na różne inicjatywy nie tylko sportowe. ;-)

5. Powrót Prefektury pod skrzydła Rady Ministrów. Jest to spowodowane prostą sprawą. Wraz z wyborem Rady Ministrów wybierze się również Prefektura. Poza tym zmniejszy się liczba procedur wyłaniania władz.

6. Podwójne obywatelstwo. Chodzi o przyzwolenie na mienie podwójnego obywatelstwa. Jak wiemy są wśród Sarmatów są osoby działające nie tylko w Sarmacji, mające nie tylko obywatelstwo Sarmackie. Chciałbym wprowadzić przepisy pozwalające na bycie funkcjonariuszem publicznym bez przeszkody związanej z mieniem obywatelstwa poza sarmackiego.

7. Aktywność na urzędzie. Czynny udział w debatach, głosowaniach i w życiu Sarmacji gwaranowane!

8. (Myślę, że w ciągu liku dni, jak i w czasie kadencji przyjdzie wiele więcej pomysłów).


Na koniec pragnę prosić o okazanie zaufania i za oddanie głosu na moją osobę w najbliższych wyborach. Niech Sarmacja wyjdzie z kryzysu aktywności i okryje się na nowo płaszczem pomysłów, Sarmatów, którzy będą w zgodzie działali na rzecz wielkości Księstwa i każdego z jego samorządów.

Kłaniam się nisko.

(-) Januszek baron von Hippogriff-Pałasz
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 553,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Helwetyk Romański, Eustachy Playstation, Piotr vel Bocian, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Wszystkiego najlepszego i powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@MaHi dziękuje WKM! ;-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@TomaszLiberi dziękuje ;-)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Życzę powodzenia.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@joahimvonribertrop dziękuje serdecznie! :-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Jedno pytanie.
Cytuję:
Chodzi o przyzwolenie na mienie podwójnego obywatelstwa. Jak wiemy są wśród Sarmatów są osoby działające nie tylko w Sarmacji, mające nie tylko obywatelstwo Sarmackie. Chciałbym wprowadzić przepisy pozwalające na bycie funkcjonariuszem publicznym bez przeszkody związanej z mieniem obywatelstwa poza sarmackiego.

Co z wzajemnością dotyczącą tej zmiany?
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@AFvTD mam nadzieję, że uda się również uzyskać zgodę władz innych mikronacji na takie rozwiązanie. ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.