Ród Wężów, Helwetyk Romański, 18.10.2019 r. o 13:55
Helwetyk Romański: program wyborczy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
 
 
xr2445jg.png


Cel: jak najszybszy powrót Księstwa Sarmacji do stanu dotychczasowej aktywności. Co najmniej pięćdziesięciu aktywnych obywateli, co najmniej sto wypowiedzi w miejscach publicznych dziennie.

Zrozumiałe i skuteczne przepisy o zastępstwie. Zmiana konstytucyjnych przepisów o regencji — skrócenie terminów oraz doprecyzowanie pojęć — i zastępowaniu funkcjonariuszy publicznych.

Restrukturyzacja Forum Centralnego. Forum Centralne ma obecnie 279 ogólnodostępnych działów w ramach wielopoziomowych kategorii. Częściowe reformy nie mają sensu. Skutkiem ostatnich reform było zmniejszenie liczby działów o 85. Procentowo — znacznie, w praktyce — bez znaczenia. Głównym problemem nie jest dostęp do informacji dla tych, którzy pozostali obecni. Głównym problemem jest dostęp do informacji dla tych, którzy przestali do nas zaglądać. Najpierw wprowadzone zostaną radykalne zmiany, później dokonywane będą korekty.

Głosy ważone+. Oprócz wsi lennych na siłę głosu w wyborach do Sejmu i referendach wpływ będzie miała aktywność obywatela w priorytetowych miejscach publicznych — głównych działach Księstwa Sarmacji i samorządów — na przestrzeni trzech miesięcy poprzedzających głosowanie.

Nie mamy gospodarki, ale mamy politykę. Rząd otrzyma możliwość wynagradzania nie tylko libertami, ale także dodatkowymi głosami w najbliższych wyborach. Ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie oficjalnej mapy Księstwa Sarmacji i aktualizację poradników. Jeżeli w końcu doczekamy się takiej oficjalnej mapy — koniec z usypywaniem kolejnych wysp.

Pensja obywatelska. Program Pracy Społecznej zostanie zastąpiony codziennymi, automatycznymi wypłatami za aktywność w priorytetowych miejscach publicznych na wzór programów obowiązujących w Sclavinii i Starosarmacji. Premiowane będzie tworzenie nowych wątków.

Ograniczenie zbędnych procedur. Zmiana danych osobowych oraz rejestracja instytucji bez wniosku. Akty zmiany nazwiska będą publikowane automatycznie w Dzienniku Praw tak jak akty odzyskania obywatelstwa sarmackiego. Ustawa o finansach publicznych zostanie uproszczona do minimum. Opłaty za tworzenie instytucji z możliwością publikacji oraz umieszczenie artykułu w rotatorze zostaną radykalnie obniżone.

Uchylenie Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym. Co do zasady przywrócone zostaną podstawowe regulacje z roku 2014. Niepotrzebne procedury nie mogą zniechęcać obywateli do ubiegania się o sprawowanie funkcji publicznych.

Likwidacja odrębnego urzędu Prefekta Generalnego. Zadania urzędu przejmie jeden z członków Rady Ministrów.

Reaktywacja Poczty Baridajskiej. Natychmiast.

Łączę wyrazy szacunku,

LwuAS4fs.png

 
Serduszka
9 521,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr vel Bocian, Apolinary Montserrat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, ramael, Adam Jerzy Piastowski, Peter West, Młynek Kawowy, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Jan via Teutończyk.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Na dotacje jeszcze było mnie stać ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
To poczta Baridajska nie funkcjonuje?
Co do większości założeń programowych zgadzam się, aczkolwiek możliwe, że do niektórych części odniosę się w niewiele późniejszym czasie.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Łapy od poczty baridajskiej!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
WKW,

być może to sceptycznie zabrzmi, ale mam nadzieję, że gdy[ url=http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=317012#p317012] pomysł [/url] z "Podziałem funkcjonalnym, nie terytorialnym" nie wypali np. ze względu na granice państw i ich terytoruium. bo nie bardzo wiem co WKW ma na myśli to wszystko wróci do stanu poprzedniego.

Próbować zawsze warto, ale roztropnie i najlepiej zacząć od centrali. Nasze kraje wspólnoty nie powinny mieć ściśle narzuconych zasad. Tak myślę.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@AFvTD Ostatnia emisja miała miejsce ponad miesiąc temu. Dla mnie oznacza to brak funkcjonowania.

@JulianF Mam na myśli dokładnie tyle, że obecna struktura forum jest nagromadzonym przez lata szaleństwem. Dalsze jej utrzymywanie można różnie określać, ale na pewno nie mianem rozsądku. Na 279 (dwieście siedemdziesiąt dziewięć) działów, o których piszę, 160 (sto sześćdziesiąt) stanowią działy samorządowe. W kontekście tych liczb reformowanie wyłącznie działów ogólnopaństwowych jest stratą czasu. Czasu, którego w obecnym stanie zapaści nie mamy.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Takie podejście do głosów ważonych już bardziej do mnie przemawia. Stan wsi lennych zmienia się przeciętnie raz na rok, a w ciągu roku przeciętny mieszkaniec może zaliczyć i kilka fal wzrostów i spadków aktywności. Rok to zbyt długi okres oczekiwania na jakieś drobne nagrody...Tyle że z kolei wchodzi tu kwestia sprawności skryptów zliczających, a widzę po Baridasie że zliczają jakoś wybiórczo
Odpowiedz Permalink
Aleksander Novak
Na to czekałem!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wasza Książęca Wysokość,
jak widać to nad nowym podziałem działów trzeba się mocno zastanowić i ich podział jakoś wspólnie zaplanować, bo ich ilość jest powalająca.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cytuję:
Ostatnia emisja miała miejsce ponad miesiąc temu. Dla mnie oznacza to brak funkcjonowania.

Większość znaczków emitowana jest z okazji rocznic oraz świąt - często poruszany był problem inflacji znaczków ;) Nie uważam, aby problemem był brak emisji przez miesiąc - tym bardziej, że czasami nie było znaczka przez 3 i nikt na to nie narzekał
Cytuję:
Program Pracy Społecznej zostanie zastąpiony codziennymi, automatycznymi wypłatami za aktywność w priorytetowych miejscach publicznych na wzór programów obowiązujących w Sclavinii i Starosarmacji. Premiowane będzie tworzenie nowych wątków.

Tak samo jak stary system pracy oparty na już sam nie pamiętam czym, jak i obecny system PPS to systemy, które się sprawdzają w taki sam sposób jak i system, który miał miejsce w Sclavinii i Starosarmacji. Tylko, że... Spróbujmy podejść do tego w sposób ekonomiczny. Starego systemu pracy nie uwzględnię, bo sam już pamiętam go tylko jak przez mgłę i nie jestem w stanie stwierdzić, ile pieniędzy był w stanie wygenerować w skali tygodnia.

Przyjmując natomiast w PPS maksymalny możliwy zarobek - wynosi on 4350 libertów (5000 jeżeli dobrze pamiętam wynosił na samym początku). Mogę się założyć, że codzienna praca oparta jedynie na jednym poście dziennie jest w stanie wygenerować taką ilość pracy, aby odebrać maksymalne wynagrodzenie (w ostateczności również serce pod postem i ćwirkiem/artykułem). Daje to 7 postów tygodniowo.

Jeżeli pójdziemy torem identycznym do toru Sclavinii/Starosarmacji (100 lt za jeden post, 1000 lt jednego dnia maksymalnie) - daje to 7000 lt tygodniowo, przy założeniu, że każdy napisze 10 postów dziennie. Daje to 100 postów tygodniowo. Jednocześnie daje możliwość zarobienia 150% (mniej więcej) obecnej tygodniowej pensji obywatelskiej.

Płace w PPS zostały obniżone na wzgląd niewyrabiania się budżetu RM. Więc chociaż aktywność teoretycznie powinna podskoczyć - czy budżet państwa to wytrzyma. Już raz mieliśmy sytuację, w której pewna osoba zrujnowała budżet RM sercując wszystko co popadnie, więc wcale nie jest on taki stabilny, jak się wszystkim może wydawać.

Z resztą planu zgadzam się i jeżeli zasiądę w ławach sejmowych będę wspierał. Poza radykalną restrukturyzacją forum, bo chociaż problem jest poważny, to jednak nie sposób jest wszystko wyrzucić - sposób to uporządkować to w logiczny sposób. Uważam też, że powinno to leżeć głównie w interesie samorządowym, nie centralnym.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@MaHi Nauczony doświadczeniem, pozwolę sobie podzielić się wizją takich negocjacji: najpierw powoła się komisję, następnie poświęci się kilka tygodni na dyskusję, w najlepszym razie skończymy na kompromisie polegającym na tym, że z dwustu siedemdziesięciu dziewięciu działów pozostanie, niech będzie, że sto. Nasze forum nadal nie będzie przystępne, podstawowy cel nie zostanie zrealizowany, za to wszyscy bez wyjątku (by być ścisłym, garstka pozostałych) będą niezadowoleni.

@AFvTD Jestem gotów z przyjemnością rozwiązywać problem deficytu w następstwie nadmiernego wzrostu aktywności. Jeżeli chodzi o forum, zdecydowanie leży ono w interesie nas wszystkich. Niczego nie planuję wyrzucać — nie po to straciłem kilka godzin na odzyskiwanie niezbyt cennych wiadomości usuniętych parę miesięcy temu przez burmistrza Grodziska, żeby teraz kasować choćby przecinek. Planuję przenieść całe obecne forum tam, gdzie jego zasłużone miejsce — do ogólnodostępnego archiwum, ustawiając od zera całą strukturę działów i uprawnień oraz przenosząc z powrotem aktywne wątki.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Helwetyk WKW, moja wizja jest jednak trochę inna. jeśli trzeba to wszystko przebudować to budowniczy:

1. Przedstawia swoją wizję tj. na przykład standardowy szablon dla wszystkich krajów naszej wspólnoty. Pod tym pojęciem rozumiem jakiś przykład drzewa strukturalnego identycznego dla wszystkich krajów wspólnoty, a każdy kraj sam decyduje jak ma poszczególne działy nazwać. Liczę, że oryginalne logotypy zostaną zachowane.

2. Narzuci swoją wizję bez żadnych konsultacji z nikim i podzieli sobie wszystko po swojemu.

Którą wizję WKW wybiera, bo ja pierwszą? Poza tym nie komisje tylko Namiestnicy powinni się określić jak WKW przedstawi jakąś propozycję, bo cała akcja z marszu i bez żadnych konsultacji wypacza sens naszego istnienia. Nie róbmy nic na siłę :)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@MaHi Zgadzam się z punktem pierwszym w tym znaczeniu, że w tej kampanii wyborczej przedstawiam, ufam, że wystarczająco namacalnie, swoją koncepcję. Jeżeli demokratycznie wybrana większość sejmowa przychyli się do tej koncepcji, słowa o „narzuceniu” byłyby w moim odczuciu cokolwiek niezgodne ze słownikową definicją tego słowa.

Niestety, zupełnie nie wierzę w naszą zdolność do przeprowadzenia wystarczająco daleko idących zmian w drodze dalej posuniętego konsensusu. Nie uważam też, aby był on w pierwszej kolejności konieczny w świetle tego, jak łatwo tworzy się nowe kategorie i działy. Mamy tego zbyt dobry przykład pod postacią obecnego forum: kilkaset działów nie założono od razu, dodawano je po kolei, tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu. Jakakolwiek reforma, która nie będzie radykalna, mogłaby się równie dobrze nie odbyć. Powyżej pewnej liczby minut bez powietrza umiera się niezależnie od tego, czy było to kilka minut, czy godzina. (Tak, wiem, to zdecydowanie zbyt mocne porównanie, ale nie mogłem się powstrzymać. ;-))

Oczywiście, zakładam pozostawienie zarówno herbów, jak i szablonów (też po coś je robiłem…), jak i uprawnień do zarządzania działami. I, co jakby umyka, o wiele lepszą widoczność działów samorządowych. Ale — to nie jest reforma, z której można wybierać poszczególne punkty. Nie można mieć jednocześnie ruchu lewo- i prawostronnego.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Helwetyk Wasza Książęca Mość,
widzę juz jakąś nić porozumienia. Do ilości ustalonej odgórnie można się dostosować i trzymać jakiś limit, ale każdy kraj musi od nowa sobie wszystko poukładać i tego będę się trzymał, no bo chyba WKW nie chce nam wszystko poukładać, a jakąś wizję trzeba wypracować, a potem dać czas by każdy z krajów przemyślał jak ma się dostosować do tego drzewa. OK :)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@MaHi Zacząłbym od tego, że chcę na tyle, na ile to możliwe, wykorzenić to nieszczęsne drzewo. Dotarcie do jakiejkolwiek informacji z poziomu strony głównej wymaga cierpliwości i zaangażowania, którego nie mamy prawa oczekiwać od większości użytkowników forum (tu myśli kieruję w szczególności do potężnej liczby nieobecnych, a zaglądających: moje osobiste granice cierpliwości to forum Kultura na forum Slawonii na forum regionów Sclavinii na forum przestrzeni publicznej Sclavinii na forum Sclavinii na forum samorządów, czyli, chyba, całkiem nieźle…). Jeżeli chodzi o limity: moja propozycja zakłada podział funkcjonalny. Nie wszystkie samorządy mają aktywne uczelnie, formacje paramilitarne czy związki wyznaniowe. To nie jest argument za tym, żeby „pozostałe” działy wykorzystywać na zbędne komplikacje. Nas jest dwudziestka.

Autentycznie chciałbym, aby ktoś mi wyjaśnił bez zacięcia, co jest złego w — moim zdaniem i zdroworozsądkowym, i jedynym wykonalnym — rozwiązaniu polegającym na tym, że najpierw ustali się działy odgórnie, za to według spójnej koncepcji, a po paru tygodniach dokona się ewaluacji i albo wprowadzi korekty, albo wybierze na odpowiedni urząd kogoś, kto przywróci w stu procentach to, co było wcześniej/mamy obecnie.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wasza Książęca Wysokość,

powiem tylko tyle, że jestem skłonny poprzeć to działanie, o którym WKW pisze, a ja zacytuje pod kilkoma warunkami:
Cytuję:
Autentycznie chciałbym, aby ktoś mi wyjaśnił bez zacięcia, co jest złego w — moim zdaniem i zdroworozsądkowym, i jedynym wykonalnym — rozwiązaniu polegającym na tym, że najpierw ustali się działy odgórnie, za to według spójnej koncepcji, a po paru tygodniach dokona się ewaluacji i albo wprowadzi korekty, albo wybierze na odpowiedni urząd kogoś, kto przywróci w stu procentach to, co było wcześniej/mamy obecnie.
Spróbować zawsze można, ale:
1. Czy ten proces da się w razie czego odwrócić i przywrócić stan obecny?
3. O ilu działach i podpiętych do nich poddziałach WKW myśli?
2. Czy nasze kraje będą miały przynajmniej 3 dni, żeby można było to przetrawić tj. w ramach przyznanego limitu jakoś sobie swój kraj umeblować zgodnie z bieżącymi potrzebami, ale w ramach limitu?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
1. Oczywiście, że tak. Dlatego zdecydowane protesty są dla mnie, zwyczajnie, niezrozumiałe.

2. Na początek — po jednym dziale głównym na samorząd (za czym, moim zdaniem, przemawia wyjątkowo przygnębiająca sytuacja demograficzna), z intensywnym wykorzystywaniem istniejących narzędzi moderatorskich (przyklejanie wątków), i po jednym dziale na aktywne fora samorządowych instytucji; w każdym przypadku działy wyciągnięte na stronę główną forum tak, aby dostęp do nich był bezpośredni.

Staram się z całą stanowczością unikać założenia, że jakiś dział „może się przydać”, bo jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to się go, po prostu, przywróci. (Zaznaczam, że w tym miejscu nie krzyczę, tylko podkreślam swój tok rozumowania ;-)). Założenie jest takie, aby w każdym dziale coś się działo. Nie w ciągu ostatniego roku, w ciągu ostatnich tygodni. W nie mniejszym stopniu dotyczy to, oczywiście, działów ogólnosarmackich.

3. Co prawda nie sądzę, aby była to wybitnie gorzka pigułka do przełknięcia — to jak z nowym interfejsem w aplikacji bankowej, bardziej trzeba się przyzwyczaić i zmienić nawyki klikania — ale tak, w przypadku uzyskania niezbędnego mandatu, sporządziłbym najpierw (oczywiście, automatyczny) przegląd wszystkich forów, z uwzględnieniem liczby wątków, ostatniej aktywności i liczby osób, którym fora faktycznie służą oraz konkretną propozycję nowego podziału i polityki obowiązującej w przyszłości. Z zasadą, że od strony głównej do działu z docelową informacją użytkownika dzielą nie więcej niż dwa kliknięcia.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Program mi się podoba - tylko te zmiany w Forum są dla mnie niejasne, a na pewno będę przeciw jakimkolwiek zmianom w Hasselandzie.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Cytuję:
Uchylenie Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym. Co do zasady przywrócone zostaną podstawowe regulacje z roku 2014. Niepotrzebne procedury nie mogą zniechęcać obywateli do ubiegania się o sprawowanie funkcji publicznych.

O mój Wando, tak! Precz z dreamlandzką myślą legislacyjną. A nawet jabec dreamlandzką myśl legislacyjną. Protestowałem już wówczas.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Kawowy Kogo moje stare oczy widzą!
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
@Helwetyk A, witajcie, witajcie! Zdziwienie jest obopólne :)
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Może zwyczajnie formuła mikronacji się wyczerpuje? Wydaje mi się że ludzie bardziej szukają gry gdzie wystarczy "klikać" a nie pisać i myśleć - bo tego wymaga aktywność w Sarmacji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.