Dwór Książęcy, Piotr III Łukasz, 19.10.2019 r. o 22:31
Ogłoszenie alarmu bojowego KSZ
Seria wydawnicza: Orędzia Księcia Sarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W związku z jednostronnym wypowiedzeniem przez Dreamland jednego z najstarszych aktów prawnych, to jest "Traktatu o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji" ratyfikowanego Dekretem Księcia Sarmacji nr 17, z dnia 13 lipca 2002 roku oraz bezprecedensową, budzącą odrazę i oburzenie akcją quasi-militarną Dreamlandu, jako Naczelny Dowódca Książęcych Sił Zbrojnych, ogłaszam alarm bojowy KSZ i pełną gotowość bojową, w szczególności:

1. Siły powietrzne winny trwać w gotowości bojowej, zdolne do akcji w ciągu 15 minut od wydania rozkazu,
2. Pozostałe siły bojowe winny być gotowe do działania w ciągu 3 godzin od wydania rozkazu.

TO NIE SĄ ĆWICZENIA


Ks8700N2.jpg

KSZ jest przygotowane do akcji militarnej na pełną skalę. W tej chwili na Awarę zmierzają jednostki Marynarki, rozpoczęło się też patrolowanie granic powietrznych Księstwa Sarmacji przez wzmocnione siły. Nie mogę, z oczywistych względów, mówić o szczegółach.

Zakończyliśmy już akcję Orion.

H159EsI6.jpg

Dreamland zaprezentował barbarzyński i rzadko spotykany zwyczaj sekowania dyplomatów. Dając godzinę na opuszczenie ambasady, de facto pozbawiał pracowników możliwości zniszczenia maszyn szyfrujących, tajnych dokumentów jak i przygotowania budynku od oddania. W związku z tym, zadecydowałem o rozpoczęciu akcji Orion. Czas wyznaczony przez szantażystów dreamlandzkich mijał o godzinie 16. O godzinie 15:30 KSZ zrzucił desant na ambasadę, obsadził punkty oporu, odparł kilkukrotne, nieudolne ataki sił zbrojnych Dreamlandu i ewakuował pracowników ambasady wraz z wyposażeniem. W akcji wzięły udział 2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej, 6 "Gallońska" Brygada Desantowo-Sztutowa, 42 "Czarnoleski" Pułk Komandosów oraz 4 Brygada Lotnictwa Wsparcia Sił Specjalnych.

Siły KSZ nie poniosły żadnych strat osobowych, nie są znane straty strony dreamlandzkiej, jako nieistotne.

U8pxvKbB.jpg

Jednocześnie informuję - każda próba podniesienia ręki na Księstwo, zostanie uznana za wypowiedzenie wojny. Czas tzw. negocjacji się skończył. Dreamland żądał od nas uznania swoich pomysłów, nawet nie próbując oferować niczego w zamian. Nie próbował negocjować. Szantażystom mówimy nie. Nie boimy się wojny. Cywili oszczędzimy. Jeńców brać nie będziemy.
Serduszka
10 669,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Andronik, Apolinary Montserrat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Santiago Vilarte von Hippogriff, Filip I Gryf, Piotr de Zaym, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Baszar Svensson at Atera, Severin Verwaltung-Esteladio, Piotr vel Bocian, Bartosz von Thorn-Janiczek, Jack von Horn, Jakub Sadlowski, Arsacjusz Walidacki.
Komentarze
Andronik
Zgadzam się w zupełności, że zagrożenie dreamlandzkie musi zostać zduszone w zarodku. Zaimponował mi WKM prędką i zdecydowaną akcją. Oddziały Waffen-OK są gotowe do kooperacji z KSZ.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Szybka, zdecydowana reakcja. To lubię.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wasza Książęca Mość!
Szafy pancerne zostały otwarte i w chwili obecnej trwa planowanie operacyjne, które doprowadzi do uzyskania wymaganej gotowości bojowej jednostek KSZ. Ponadto rozważana jest sprawa dotycząca ewentualnego wprowadzenia powszechnej mobilizacji i powołania rezerwistów.
(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana - Dowódca Wojsk Bojowych
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
WKMość,

Flotylla Hasselandzka jest co prawda jednostką szkolno-reprezentacyjną. Jednak posiada wysoką zdolność bojową w związku ze znakomitym przygotowaniem oficerów, podoficerów i marynarzy. Wszystkie Okręty Królestwa Hasselandu zostały postawione w stan gotowości.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
WKM, I Dywizja Modułowa Sił Szybkiego Reagowania jest podjęła już stosowne działania, a informację o nich przekażę za chwilę.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zapewniam obywateli, że KSZ- są gotowe do odparcia; wszelkich prób pogwałcenia naszej suwerenności.
Permalink
Tomasz Liberi
Zgadzam się z Hetmanem. Moi ludzie też są gotowi.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Cóż... Jako porucznik w stanie spoczynku również melduję się, wedle ewentualnych potrzeb kadrowych.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
*rezerwy, nie spoczynku, tfu.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@piotr3lukasz Test.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@piotr3lukasz Test numer 2
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@piotr3lukasz Test numer 3
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Test numer 4 @piotr3lukasz @Seweryn
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Działa, działa :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.