Herold, Laurẽt Gedeon I, 23.10.2019 r. o 23:09
Exposé Króla Baridasu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
bar_krol_lau.png

Wasza Królewska Wysokość Wicekrólu,
Wasze Ekscelencje Dworzanie,
Drodzy Rodacy,


Wczoraj minęły dwa tygodnie od czasu gdy zostało opublikowane Obwieszczenie Interrexa Królestwa Baridasu ws. wyników elekcji królewskiej, a ja od wczorajszego wieczoru realizując w międzyczasie różne ważne sprawy próbuję dokończyć swoje exposé.

Na wstępie pragnę jeszcze raz oficjalnie podziękować wszystkim Obywatelom Baridasu za oddane głosy w czasie wyborów Króla Baridasu, bo frekwencja była wyższa niż się spodziewałem. Do głosowania uprawnionych było 19 obywateli, głosowało 15, a aż 12-stu z nich oddało głos za moją osobą. Pragnę również podziękować Interreksowi i obecnemu Wicekrólowi Januszkowi von Hippogriffowi-Pałaszowi za sprawne kierowanie Baridasem w czasie bezkrólewia oraz za wysiłek włożony w utrzymanie Rządu JKM gdy pełnił urząd Premiera.

Ogromnie cieszy mnie fakt bardzo, że wspólnie z Wicekrólem będziemy nadal wspólnie z pozostałymi urzędnikami, obywatelami i mieszkańcami naszego pięknego kraju pracować dla Królestwa Baridasu. Ostatnie lata nie były zbyt dobre dla Baridasu i dla jego obywateli, którzy mogą czuć się już zmęczeni różnego rodzaju zawirowaniami i niesnaskami, więc to jest czas by spróbować zmienić ten stan rzeczy oraz odbudować aktywność i chęci do wspólnego działania dla dobra naszego królestwa.

Moją myślą przewodnią na czas sprawowania władzy będzie dewiza Królestwa Baridasu, którą jest „Baridas sáno alta”, co w języku polskim oznacza „Baridas ponad wszystko”, bo umocnienie naszej tożsamości, tego naszego dorobku narodowego, to zobowiązanie wobec tych, którzy przez 17 lat pracą i krwią budowali nasz kraj. Ale to też nasz wielki obowiązek wobec przyszłych pokoleń, którym powinniśmy przekazać w spadku naszą historie. Unikalną baridajską tytulaturę, kulturę, wartości, naszą drogę rozwoju i porozumienia, nasze pragnienie wolności i pragnienie międzymikronacyjnej sprawiedliwości społecznej.

Nie możemy rezygnować z naszej wolności, tożsamości, historii, zwyczajów, które ukorzeniły się w nas przez długie lata i dlatego trzeba doprowadzić do końca proces, który został rozpoczęty przez abdykację Księcia Sarmacji i złożenie w baridajskie ręce władzy oraz jej insygniów.

Baridas to nasze dobro najwyższe, a Awara Południowa to przestrzeń bezcenna, z której nie wolno nam rezygnować. W związku z tym, że obecna sytuacja międzynarodowa w naszym regionie jest napięta, a umowa o wzajemnych stosunkach pomiędzy Dreamlandem i Sarmacją została przez Dreamland zerwana, nasz kraj może stanąć w obliczu wojny to każdy Baridajczyk moze zostać powołany do służby w Królewskiej Gwardii Baridasu w czasie ogłoszenia powszechnej mobilizacji.

Aktywność baridajczyków jest dźwignią rozwoju naszego państwa, więc jej zamierzam poświęcić swą szczególna uwagę. Nie mam takiego zamiaru, by dzielić Baridajczyków na złych i dobrych oraz utrudniać ich powrót do miejsc politycznej rywalizacji w naszym kraju gdy tylko będą aktywni, bo każdy Baridajczyk, nawet ten o odmiennych poglądach jest dla mnie ważnym ogniwem naszego społeczeństwa ludzi o "gorącej baridajskiej krwi".

Główne założenia mojej polityki to:
  • aktywizacja społeczeństwa baridajskiego;
  • renegocjacja Traktatu Unii z Sarmacją, bo skoro Książe przestał być Królem Baridasu to znaczy, że jednak wiele się zmieniło, a fakt ten wymaga ponownych obustronnych uzgodnień ( w tym w sferze wojskowej);
  • zawieranie sojuszy
  • wzmocnienie struktur, wyposażenia i roli Królewskiej Gwardii Barodasu jako siły zbrojnej i obrońcy Narodu we współdziałaniu z Książęcymi Siłami Zbrojnymi;
  • rozdział polityki zewnętrznej od wewnętrznej oraz dostosowanie i aktualizowanie wraz z Wicekrólem struktur państwowych do obecnej rzeczywistości;
  • pogłębianie wzajemnej współpracy z innymi członkami sarmackiej wspólnoty;
  • realizacja międzynarodowych przedsięwzięć w sferze politycznej i kulturalnej.

PS: Baridajczycy! Jeśli my sami sobie nie pomożemy to nikt inny nam nie pomoże w uporządkowaniu własnych spraw! Pomożecie?


Baridas sáno alta,

Laurẽt Gedeon I
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andronik, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera, ramael.
Serduszka
8 155,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Andronik, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Helwetyk Romański, Adam Jerzy Piastowski, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Julian Fer at Atera, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Baszar Svensson at Atera, Tomasz Liberi, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Pomożemy!
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Fare Aryon! Za plany z KGB całym sercem i ciałem i umysłem jestem ZA.
Odpowiedz Permalink
ramael
Oczywiście, że pomożemy. Baridas sáno alta!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@TadeuszBrus a za resztę nie ;) Baridas to nasza Ojczyzna i również mój dom, więc na dwie ręce za :D
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Fare Aryon i pomożemy! ;-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Pomożemy :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Powodzenia bo plany ambitne
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wielkie dzięki, bo ten wyraz poparcia byl mi chyba potrzrbny :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.