Astronom #1
Seria wydawnicza: Astronom

Witam wszystkich Sarmatów w pierwszym numerze ,,miesięcznika" Astronom! Będzie to magazyn o v-kosmosie i misjach Sarmackiego Instytutu Astronomicznego! Zapraszam do lektury!
Początek budowy kosmodromu
Dnia 28 października 2019 roku w pobliżu stolicy Konsulatu Sclavinii, Eldoratu rozpoczęto budowę pierwszego kosmodromu SIA. Dla nie wiedzących- z kosmodromu wysyłane są rakiety. Kosmodrom otrzymał nazwę ,,Sclavinia". Zgodnie z planem powinien zostać zbudowany do końca tego roku. Fundamenty zbuduje zaufana firma z Eldoratu, ale zarząd SIA planuje przetarg na resztę budowy. Przetarg powinien zostać zorganizowany w listopadzie. Oczekujcie go!
y4Xm42e2.jpg
Projekt kosmodromu
Ogłoszenie pierwszych dwóch projektów SIA
Niedawno ogłoszono dwa pierwsze projekty Sarmackiego Instytutu Astronomicznego. Pierwszy projekt nazywa się Dream. Ma on priorytet Do Wykonania W Trybie Natychmiastowym, co oznacza że ma zostać wykonany w pierwszym możliwym terminie. Jego cel jest Tajny Przez Poufny, co oznacza, że tylko pracownicy i osoby upoważnione przez Prezesa mają dostęp do celu misji. Druga misja nazwa się Razuri+, a jej celem jest zbadanie asteroidy Razuri i sprawdzenie możliwości kolonizacji we współpracy z HAK.cw1P43h9.png
Wizja jednej z satelit Dream 1 (misja Dream)
V-obiekty w v-kosmosie- Wulkan
dH5SB6vV.jpg
Wulkan
Wulkan to leżąca najbliżej naszej dziennej gwiazdy (v-Słońca? Ma ktoś inną nazwę?). Jestl planetą, jak sama nazwa wskazuje, mocno wulkaniczną. Absolutnie nie nadaje się do zamieszkania. Jej temperatura wynosi od 350 do 500℃. Jest nachylony pod kątem 72°. Nie posiada księżyców, leży ok. 200000 km od Pollinu a jego ciśnienie jest 70 krotnie razy większe niż na Pollinie.

Serdecznie dziękuję za lekturę i zapraszam za miesiąc. Przypominam że gdzieś w listopadzie odbędzie się przetarg na budowę kosmodromu. Do widzenia!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz.
Serduszka
6 364,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Julian Fer at Atera, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Piotr III Łukasz, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Arsacjusz Walidacki, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Helwetyk Romański
Test.
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Bardzo ciekawa inicjatywa ten cały Kosmodrom. Jak najbardziej popieram i myślę, że się uda
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Test numer dwa.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Chyba już działa.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Test ostatni. A inicjatywa naprawdę godna polecenia.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Zapowiada się ciekawie i chętnie poczytam o tym więcej :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Będzie można porzucić kablówkę? :P
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Dosc ciekawe. Czekam na rozwój inicjatywy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.