Nowe zwierzę zaobserwowane w KH

Po opanowaniu Dornostii przyszedł czas na lepsze poznanie tego obszaru. Dotąd nie wybierały się tam żadne znane ekspedycje naukowe Hasselandu. Jednak dornostyńska fauna nie czeka bezczynnie. Wygląda na to, że niektóre gatunki z tego regionu w tajemnicy przenikają do Hasselandu-metropolii.

Poniższe zdjęcie przedstawia tajemnicze zwierzę, sfotografowane prawdopodobnie na ulicach Luczeng. Zostało przesłane do miejscowej gazety z informacją, że wykonano je 10 grudnia. Niestety, zdjęcie zostało pozbawione metadanych, i trudno coś więcej powiedzieć o jego dokładniejszej lokalizacji w terenie.
GM8i6OA4.jpg
Jak nietrudno się domyślić, dziwny zwierzak wzbudził sensację. Rozważa się oczywiście opcję przeróbki zdjęcia, ale wielu żądnych sensacji powiązało jego pojawienie się z niedawną operacją zajęcia Dornostii. Czy wśród dornostyńskich lasów i dolin czekają zwierzęta i rośliny, których jeszcze ani ludzkie, ani hasselandzkie oko nie widziało?
W każdym razie, nie można tego przypadku pozostawić bezczynnie. Władze Hasselandu zwróciły się do mera Luczeng, Piotra Pawłowicza, o niezwłoczne wzmocnienie patroli w mieście i podjęcie próby ustalenia, gdzie wykonano zdjęcie. Równocześnie LS zwróci się do władz niedalekiej Slawonii z zapytaniem, czy w jakiejkolwiek dokumentacji lub archiwach, jakie posiadają, znajduje się jakaś wzmianka o tym zwierzęciu.

Tymczasem Hasselandczycy zdążyli już ochrzcić stworzenie mianem pulpinga (hass. „pul” – część, kawałek). Niektórzy wyrażają chęć upolowania przybysza. Nie wiadomo zresztą, czy nie ma ich więcej.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
6 515,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Guedes de Lima, Fryderyk von Hohenzollern, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Grzegorz von Hippogriff-Czartoryski, Filip I Gryf, Adam Jerzy Piastowski, Severin von Verwaltung.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Interesujące! Czekam na więcej!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ciekawy okaz, a jeszcze ciekawsze jest to jakby smakował z grilla?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Nowopowstałe Towarzystwo Opieki nad Niezwykłymi Zwierzętami wyraża stanowcze żądanie, by pulpinga otoczyć szczególną ochroną! Żadnych polowań! Co najwyżej - badania naukowe.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@PiotrdeZaym że słucham? :D przecież pulpingi nie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. W Hasselandzie może i nie są gatunkiem występującym naturalnie, bo występują one głównie na terenach Nordaty Środkowej na terenach należących wcześniej do Brodrii, natomiast obecnie będących OBPP :D

@GuedesDeLima muszę zmartwić, mięso pulpinga nadaje się co najwyżej na tatar, poddane obróbce termicznej staje się twarde, porównywalnie do skorupy orzecha włoskiego :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Prawdziwy Sclavińczyk pije nalewkę ze smogu, inhaluje się spalinami z diesla z wyciętym dpf-em więc myślę, że mięso twarde jak skorupy orzecha włoskiego będą mu nie straszne! :D
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD zatem byłoby niezłą przekąską :v
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@AFvTD W Hasselandzie są równie rzadkie, jak w nieistniejącym realu misie koala w Europie. Dlatego TONZ będzie zdecydowanie domagał się zakazu polowań na terytorium Hasselandu.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Nie jest też pewne, do czego służy temu zwierzęciu tylna część ciała. Komentując zdjęcie, niektórzy argumentują, że to pojedyncza kończyna analogiczna do ręki, choć bez palców.
Inni uważają, że to nieproporcjonalnie duży organ płciowy.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
To oczywiście jest ogon, który służy do zachowania równowagi.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Przypomina Kota Schrödingera, trochę jest, a trochę go nie ma ;) Może go przechrzcić na Vilartera, albo Hippogriffera :P
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AJPiastowski możliwe, że dzięki takiemu kształtowi i masie ciała nie potrzebuje tyle pożywienia=może przeżyć w każdym środowisku :v
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.