La Mala Educacion, Michaś Elżbieta II, 12.03.2020 r. o 00:11
Rewolucja w Baridasie: czy wróci Republika?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ruchawki na ulicach miast i miasteczek Baridasu trwają od kilku dni, a pierwsze informacje o republikańskim spisku pojawiły się przed tygodniem. Rozprzestrzenia się jak koronawirus - powoli i nieubłaganie, a do zainicjowanego przez Ekskróla Adriana etc etc Alatriste dołączają kolejni influencerzy. Ostatnio - niedoszły Książę Sarmacji Alfred von Tehen-Dżek. Jego poparcie jest o tyle istotne, że kieruje on jednym z oddziałów Królewskiej Gwardii Baridasu, co wobec możliwego mordobicia i wizji strzelanin daje spiskowcom pewne możliwości.


31134HT7.jpg
"Hey girl!" - portret Alfreda von Tehen-Dżeka autorstwa wandejskiej artystki Petroneli Marks-Durniec


Dziś po stronie Republiki opowiedział się reprezentant skrzydła emeryckiego. Książę Senior Defloriusz Dyman Wander ogłosił powstanie Klubu Republikańskiego im. Presidente Christofo. Celem klubu jest pokojowa zmiana ustrojowa z monarchofaszystowskiej na republikańską i nie jest prawdą, że na inauguracyjnym spotkaniu rozdano założycielom po egzemplarzu wyprodukowanych w Wandystanie automatów Żenadysznikowa wz. 2001 oraz po wiązce granatów. Klub Republikański postuluje przywrócenie instytucji Prezydenta, wprowadzenie republikańskiej konstytucji, przeniesienie stolicy kraju do Cracoffi i ponowne zaszczepienie latynoskiego core narracyjnego w miejsce narracji monarchofaszystowskiej. Klub otwarty jest na pertraktacje z Jego Królewską Wysokością Lauretem Gedeonem; w idealnym scenariuszu mógłby On zostać pierwszym Prezydentem nowej Republiki.


nxs5wuY9.jpg
Książę Senior Defloriusz Dyman Wander w todze Marszałka Trybunału Koronnego


Na ulice Almery i Cracofii wyszły manifestacje stronnictw republikańskich domagające się rozwiązania monarchii. Obwieszczony przez Ekskróla Adriana Komitet Narodowy gromadzi stronników i poparcie. Sytuacja jest napięta i dynamiczna.

Z Almery,
Bogdan Stalinowski
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adi Alatristé.
Serduszka
8 039,00 lt
Ten artykuł lubią: Ola Marcjan-Chojnacka, Joanna Izabela, Adi Alatristé, Alexander Rose, Filip I Gryf, Henryk Leszczyński, Adam Jerzy Piastowski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Timan Demollari, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Eugeniusz Maat.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Portret artystki Petroneli jest naprawdę imponująco szczegółowy.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Czy teraz czekamy na zbrojny przewrót ;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Coś się zaczyna dziać. ;-)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Na ulicach pustki, a demonstranci robią zakupy w supermarketach. Zamisat republiki widać puste pułki :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jeśli chodzi o republikę to sama zmiana dla zmiany to trochę mało. Gdyby miało skończyć się tak szybko jak zainteresowanie narracją gospodarczą to gra nie warta świeczki. Zmiana króla w prezyddenta to żadna zmiana, bo obecny ustrój daje obywatelom tyle samo praw co republikański :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ładna mi rewolucja. Dla kogo?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@AJPiastowski Marks-Durniec jest wybitną szczególistką!
Odpowiedz Permalink
ramael
Toga w znakomitej formie, ale, proszę pamiętać Wasza Książęca Wysokość, Dom Mody Auterra zawsze w gotowości do odświeżenia widocznego wyżej dizajnu. Sztab mejkapistów i trwała ondulacja na nasz koszt. ;-)
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
@MaHi Jak żadna zmiana to co wam szkodzi? Czy jednak boicie się chociażby kadencyjności? :)
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
@JulianF Można zadać również pytanie kto jest przeciwko? Może sprawdzimy w referendum?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Ramael chetnie skorzystam!
Odpowiedz Permalink
ramael
@defloriusz Na dniach prześlemy ofertę wykrojoną specjalnie dla naszej marszałkowskiej target group.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.