La Mala Educacion, Michaś Elżbieta II, 12.03.2020 r. o 21:45
Rewolucji dzień kolejny: Ciuad de Bravo

Enrica Curvanariz była do wczoraj zwykłą tramwajarką w zakładach miejskiego transportu Ciuad de Bravo. Ale dziś, gdy powiedziała "ESTE TRANVIA NO VIAJARA", gdy zatrzymała swój tramwaj i zablokowała jedyne tory prowadzące do koszar gwardii w stolicy Republiki Południowego Baridasu, stała się heroinią. Heroessą.
W CDB łatwo rozprzestrzenić ideologię republikańską, to jej główny rozsadnik w Baridasie, dlatego nikt poważnego oporu tu nie stawiał. Południe kraju jest opanowane przez demokratycznych spiskowców i stanowi centrum nowego ruchu republikańskiego. Na rzece Andurze wystawiono posterunki obserwacyjne, a sojuszniczy Gnomi Korpus Ekspedycyjny szykuje się do wyprawy w góry, by zająć Góry Nawskie i otworzyć sobie drogę do centrum kraju.

Życie w zrewoltowanej części kraju płynie wesoło i miło. Pierwszą różnicę wprowadzili kelnerzy. Dotąd łasi na hajsiwo, wyciągający łapy po drobne po każdym przyniesionym drinku, by nie wspomnieć o zupie, teraz solidarnie odmawiają przyjmowania napiwków i zrzeszają się w związki. Wszystkie napiwki przekazywane są na Fundusz Walki z Monarchofaszyzmem. Podobnie czynią fryzjerzy; barberzy też mieli czynić, ale barberów dobry Komitet Narodowy zdelegalizował, podobnie jak polskie reggae.

on69CqtD.jpg
Ekskról Adrian delegalizuje Polskie Reggae i zawód barbera. Wszyscy mają się, k**wa, golić.

Nastroje są optymistyczne, prądu do tramwajów nie brakuje, podobnie amunicji i chłopców dla JKW Wandera. Jest ugodowo i niezwykle prężnie.

Z Ciuad de Bravo,
Bogdan Stalinowski
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 310,00 lt
Ten artykuł lubią: Ola Marcjan-Chojnacka, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Timan Demollari, Adi Alatristé, Filip I Gryf, Alexander Rose, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Brakuje tylko ,,ciąg dalszy nastąpi" :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@joahimvonribertrop nastapi! :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Podoba mi się postulat JKW Adriana. ;-)
Odpowiedz Permalink
ramael
Skoro wszyscy mają się golić to chyba czas na uruchomienie sieci salonów depilacji w Baridasie. Wosk? Cukier? Laserek?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Ramael whatever works!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
W Ciuad de Bravo panuje spojój. Królewska Gwardia Baridasu przywróciła ład i porządek. Od dzisiaj po odstawieniu do szpitala naćpanej kobiety, która prowadziła tramwaj, cudowny "biały proszek" wydawany jest w CdB na kartki.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.