Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 16.03.2020 r. o 21:57
Skrzydła dla Feniksa

M
ikronacje upadają. Mikronacje się odradzają! Tak dzieje się z Monarchią Austro-Węgierską. Proponuję akcję "Skrzydła dla Feniksa" - pomoc dla odradzających się mikronacji.

Na czym mogłoby to polegać? Na przykład na stworzeniu międzymikronacyjnego zespołu w składzie: doradca ds. prawnych, doradca ds. administracyjnych, doradca ds. narracyjnych, doradca ds. informatyczno-technicznych. Ten pierwszy pomagałby w dostosowania prawa do odradzającej się mikronacji, ten drugi (lub kilka osób) mógłby np. zostać pełnomocnikiem władz danej mikronacji ds. zarządzania w konkretnych dziedzinach (np. w roli tymczasowego ministra lub burmistrza), ten trzeci pomóc w budowaniu narracji, a czwarty - wspomagałby bazę informatyczną. Nie na zawsze, rzecz jasna, ale na przykład na 2-4 tygodnie.
Nie mamy żadnej międzymikronacyjnej organizacji, tymczasowo więc proponuję by akcję firmował Mikronacyjny Instytut Pokoju. Spróbujmy najpierw zastanowić się nad konkretną formułą, a potem - zacząć działać w razie potrzeby. Oczywiście, na apel władz odbudowującego się państwa.

DMWXzGbq.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 339,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Eugeniusz Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alexander Rose, Bartosz von Thorn-Janiczek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Albert Jan Maat von Hippogriff
Zdaje się, że MAW to jedyna mikronacja, która upada i powstaje z kolan tak często, ale chętnie dołożę swoją cegiełkę, jeśli znajdą się inni zainteresowani :)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@AlbertJanMaat co więcej, można rozszerzyć zakres działań tak, aby taki twór mógł pomagać młodym mikronacjom z potencjałem rozwijać się i prosperować. Tak więc jestem za!
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Najpierw by wypadalo spytać czy MAW chce takiej pomocy.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
I tu sie z JKM Joanną Izabelą musze zgodzić. ;-)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Podstawowe założenie: wszelkie działania tylko na wniosek zainteresowanej mikronacji.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Biurokracja i ciekawa aktywność to podstawa dla tego sukcesu. Trzymam kciuki :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.