[XX-VMUNDIAL] Po pierwszej kolejce fazy grupowej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
6g2x7Up3.png
Za nami rozegrane w niedzielę mecze pierwszej kolejki fazy grupowej XX VMundialu rozgrywanego na stadionach Starosarmacji. O rezultatach donoszą Krzysztof von Thorn-Macak i Leszek Karakachanow.

Mecze grupy A relacjonuje Krzysztof von Thorn-Macak

W meczu otwarcia Starosarmacja pokonała Bialenię 2-0. Mecz rozegrany na Stadionie Miejskim w Grodzisku przy 100% obsadzeniu miejsc. Zasadniczo można go skwitować jednym zdaniem: Fantastyczna praca bialeńskiego bramkarza. Starosarmaci stworzyli aż siedem sytuacji, z czego wykorzystali tylko dwie. Z drugiej strony obydwie bramki wpadły na początku spotkania i ustawiły grę obydwu zespołów. Bialenia nie była w stanie przedrzeć się przez obronę Starosarmatów a ataki tych drugich nie były zbyt zawzięte. Dlatego pewnie w 60. minucie trener Starosarmatów na spokojnie wstawił drugiego juniora. Cała obrona Starosarmatów trafiła do jedenastki kolejki.

Sławonia wygrała ze Scholandią 2-0. Mecz bardzo wyrównany, zwłaszcza w pierwszej połowie. Właściwie to można zaryzykować stwierdzenie, że dopiero kontuzja Scholandzkiego obrońcy i kapitana drużyny Juliusza Wencla w 46 minucie zmieniła obraz gry. Pierwsza bramka zdobyta z rzutu wolnego pośredniego przez Zige Eksplozija-Zadnjica wprowadziła zamieszanie w szeregach Scholandczyków co bezlitoście wykorzystał duet Thunman-Klobasa. Thunman dośrodkował do Klobasy a ten zmylił bramkarza i główką skierował piłkę do siatki. Przy stanie 2-0 Slawonia już tylko kontrolowała grę dowożąc cenne 3 punkty do końca.

O sytuacji w pozostałych grupach donosi Leszek Karakachanow

W grupie B nie było walki, było rozstrzelanie, w sumie 11 goli wbitych owcom prowadzonym na rzeź. Dużo lepiej wypadł Hasseland, który po wygranej z Paderlandem wprowadził 9 graczy do 11 kolejki. Po jednym graczu udało się wprowadzić i Paderlandowi, i Loardii. Sclaviński eksperyment z powołaniem kadry U-18 to spekakularne samozaoranie: 11 graczy, bez swojego seniora, solidarnie zaliczyło po 2 cegły. Ani oni się nie nauczą, ani oglądać miło...

Danny Trejo (Baridas) wyciągnął 20 cegieł! Mimo nominalnego 0:0 i jedego strzału na bramkę w całym meczu Trizondal-Baridas to bardzo emocjonujące spotkanie, z wyrównanym posiadaniem i widowiskowymi szturmami na żelazną obronę z jednej i drugiej strony. Mecz Baridasu z nominalnie najsilniejszą Teutonią, która pokonała zagubione Pustkowia Gelloni 3:0, powinien dać wiele odpowiedzi.

Najbardziej wyrównana 11 kolejki w grupie D, gdzie zameldowało się pięciu Dreamlandczyków. Ich skuteczna obrona pozwoliła na skromne zwycięstwo 1:0 nad Gnomami. Jeżeli Niewysocy nie pokonają Sbornej, to będą mieli ciężko. U nich właśnie w obronie widać największe luki.

Druga kolejka rozegrana została dziś wieczorem, relacja w swoim czasie!

Bonus zza kulis
2qRs92uX.jpg

Trener Timan Demollari entuzjastycznie witany przez kibiców na lotnisku w Czarnolesie. Objęcie przez tego utytułowanego szkoleniowca reprezentacji Sławonii jest sporym wydarzeniem w upadłym państewku.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 287,00 lt
Ten artykuł lubią: Alexander Rose, Eugeniusz Maat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Krzysztof von Thorn-Macak, Filip I Gryf, Santiago Vilarte von Hippogriff.
Komentarze
Eugeniusz Maat
A gdzie Teutonia?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@EugeniuszMaat obowiązki organizatorskie sprawiły, że zaniedbałem sprawozdania repry.

z gellonią do przodu, z bardiasem niestety do tyłu. teraz bardzo ważny mecz z trizondalem.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
ale jak to tak 0:0? tylko zwycięstwo się liczy! kurde... do boju!
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
@leszcz Ok, trzymam kciuki
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ja się jeszcze zemszczę na Starosarmacji!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Czyli żeby Slawonia osiągała dobre wyniki to wystarczyło żebym przestał być selekcjonerem xD
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Nawet dobry początek - cieszy, że gospodarze wygrali. ;-)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@LudwikTommo Bardziej chodzi o to, że przywieźliśmy nowych piłkarzy. Z tamtymi to nikt by nie podołał.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.