Dwór Książęcy, Filip I Gryf, 28.03.2020 r. o 19:46
Ostatnich wydarzeń moc.

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
mGzg37mE.pngPT Sarmatki i Sarmaci,Z
zainteresowaniem i zaciekawieniem Dwór Książęcy przygląda się ostatnim wydarzeniom:

  1. związanych z odłączeniem Tropicany i przyłączeniem do Teutonii jako Tropicańska Republika Ludowa,
  2. odbywającym się w Królestwie Baridasu,
  3. napływem "nowych" Sarmatów w ostatnim czasie.


Na nudę nie narzekamy - jednak też nie chcemy tylko przyglądać się z boku na rozgrywające się wydarzenia, dlatego w tym komunikacie chciałbym pewne rzeczy zobrazować. Zacznę od ... :

Tropicańska Republika Ludowa


P
amiętam, jak przychodziłem do Sarmacji, jak widniał w rotatorze wielki obrazek, który linkował artykuł związany z wojną na Tropicanie. Ciekawa narracja oparta na systemie wojennym - choć znawcą nie jestem, jednak zainspirowało mnie to wydarzenie. Później Diuk Remigiusz "walczył" najpierw z prowadzonymi przez Prześwietnego Alfreda oddziałami, a potem przez mojego Ojca. Wojna trwała i trwała i końca widać nie było. W międzyczasie aktywność utracił ówczesny El Dicatore - Diuk Remigiusz i wojna stała się "pozycyjna". Poniekąd z ulgą zobaczyłem już pewny koniec konfliktu na mocy którego władzę obejmują Rewolucjoniści, którzy przenieśli się pod opiekę Królestwa Teutonii. Taki finał wydaje się być ciekawy.

Życzę, aby nowa Tropicana - odświeżona - rozkwitała pod dobrym patronatem Teutończyków. Ludzie odchodzą a państwa kończą swój żywot. Jednak póki są osoby, które są w stanie podtrzymywać nasze dziedzictwo, kulturę, państwowość to można rzecz - nie jest źle. Ale zawsze może być lepiej...

Fajerwerki w Baridasie


B
ędąc obywatelem Baridasu jestem szczególnie zainteresowany sprawą mojej "małej" Ojczyzny. Od czasów abdykacji JKW Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana ciągnie się pomysł na zmianę ustroju - na Republikę. Ustrój jak ustrój - nazwy się zmieniają, jednak czy idzie za tym aktywność? Jak widać na razie ogień nie gaśnie...
Jestem pewien, że JKM Lauret Gedeon I zrobi co tylko w jego mocy, aby Baridajczycy wypracowali kompromis, który pozwoli na zażegnanie kłótni i budowaniu wspólnej narracji. Rozmowy negocjacyjne obecnie nic nie dają, powodów wymieniać nie będę, jednak wierzę, że będzie inaczej. Jestem skłonny uczestniczyć w takich rozmowach (gdyż obok rozmów na temat ewentualnej zmiany ustroju chciałbym też zacząć rozmowy nt. uregulowania statusu Baridasu w Sarmacji). Co by nie mówić, ale dobrze było by mieć za sobą pewne sprawy i myśleć o dalszym współżyciu w jakże najpiękniejszej z mikronacji.

Młodzi - gotowi?


W
idzimy ostatnio (a w zasadzie parę dni) napływ wielu nowych osób, które już zdążyły rozpocząć swoją działalność. Sam będąc jeszcze stosunkowo "młody" - choć już trochę doświadczony i zaznajomiony - czuję wewnętrzną potrzebę pomóc naszym młodym przyjaciołom. Dlatego zapraszam wszystkich nowych Sarmatów do kontaktu w celu istnej edukacji sarmackiej. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie dojść do pewnych rzeczy i wyjaśnić te trudniejsze.

Poza tym za niedługo chciałbym przeprowadzić serię "kursów" z obsługi sarmackiego systemu zarówno DSG jak i Forum Centralnego. Wiele przydatnych narzędzi jest przez nas niewykorzystywanych, a szkoda. Mówię tu np. o moderatorze na forum, czy obsługę instytucji. Jednak o tym za niedługo... ;-)


Z nadzieją na lepsze jutro

Zu3FuKPP.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 499,00 lt
Ten artykuł lubią: Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alexander Rose, M.L. II, Eugeniusz Maat, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joanna Izabela, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ola Marcjan-Chojnacka, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Adi Alatristé, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Ze swojego miejsca pozwolę także przypomnieć o możliwości pytań przez Pocztę Konną nawet o najmniejsze drobiazgi - to nie boli, a jak może nauczyć postaw działalności w KS.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobrze że Książe do ludu pisze:D
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
O bardzo się przyda! Dziękujemy JKM Filipie I Gryf.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Krótko konkretnie i na temat :) i to tygryski lubią najbardziej.
Permalink
Adi Alatristé
Już pisałem na discordzie ale zadeklaruję również tutaj. Jako stronnictwo republikańskie, o ile będziemy w mocy, chętnie byśmy usiedli do rozmów odnośnie regulacji stosunków. Pozdro i z fartem.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Konflikt w Tropicanie teoretycznie się jeszcze nie zakończył, ale liczymy, że wkrótce nastanie pokój :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.