Cóż mi mówić

Co się wydarzyło z wyborami, każdy wie. Przez to jestem zmuszony, zawiesić na bliżej nieokreślony czas członkowstwo rodu Gryfów. Nie wiem ile to będzie - parę miesięcy czy parę lat. Czuję tylko wstyd za siebie, za to że oszukiwałem Sarmatów, iż jesteśmy godni zaufania. Nie byliśmy... Chciałbym za to wszystko od serca przeprosić. Zawiedliśmy wszystkich. Wiem, że można było tego uniknąć, że można było powiedzieć co tak naprawdę robimy. Jednak za bardzo wierzyłem w to, że cel uświęca środki. Chcieliśmy zmienić sarmację na lepsze, a paradoksalnie spowodowaliśmy chaos. Boli mnie najbardziej to, że wszystko to działo się za moim przyzwoleniem.

Muszę jednak choć troszeczkę usprawiedliwić oskarżonych. Chcieliśmy wygrać te wybory, by zmienić konstytucję, usprawnić system, jednakże za bardzo chcieliśmy. Użyliśmy do tego celu złych metod. Szkoda, że stało się to w takim momencie. Może gdyby udało się zrealizować nasz plan Księstwo byłoby lepsze. Najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy.

Na koniec chciałbym jeszcze wszystkim podziękować za te +/- półtorej roku spędzonego w rodzie. Poznałem naprawdę wspaniałych ludzi z którymi niewątpliwie będę utrzymywał kontakt poza mikronacjami. Żałuję że to tak wszystko się skończyło. Mam nadzieję, że sarmaci wybaczą wam i mi wszystko co zrobiliśmy nie tak jak potrzeba...

Zdaję sobie sprawę, że ten artykuł nie jest nawet zadowalający, lecz są to tylko moje luźne refleksje.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 564,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Joanna Izabela, Wojciech Hergemon, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Alexander Rose, BetelRigSun (Karol von Sarm), Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Pierwszy akapit wywołał u mnie uśmiech i ucieszyłem się, że osoby biorące udział w machlojkach zdają sobie sprawę ze swojego błędu. Drugi akapit pokazał mnie, że nie ma co się cieszyć za wcześnie. Twoje usprawiedliwienie to żadne usprawiedliwienie. Lepiej byłoby, gdybyś tego wcale nie pisał.

Niemniej, koniec końców, wykazałeś się odpowiedzialnością i to się ceni. A drugi akapit tego nie zmieni. ;) Fajnie, że napisałeś to oświadczenie. Oby reszta rodu poszła po rozum do głowy i wzięła z Ciebie przykład. Pjona.
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
@BrunonKrasnodebski wiem, bo nie tak to do końca chciałem sformułować. Bardziej chciałem po prostu zauważyć, że FiGa nie robił tego tylko dla władzy. Miał plan, lecz zdaję sobie sprawę, że to żadne usprawiedliwienie
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Bardzo dobrze postąpiłeś, że zdałeś sobie sprawę, że zawaliłeś (a konkretniej my zawaliliśmy - niemal cały ród w to bagno wszedł), teraz tylko wyciągnąć wnioski nam pozostało i możemy dalej żyć w v-świecie. Trzymaj się stary :-)
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Pochwalę za przyznanie się do błędu ale strasznie naiwne to mimo wszystko niestety...
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Jak to się mówi po wandejskiemu: kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem, a ty Elżbieta się nie wtrącaj.
Każdy członek zaangażowany w wybory posiadający narzędzia sprawdzi wyniki. Robiłem to nie raz, czasami wpływając na wynik :)

Btw księciu gówno zrobicie, a na obstrukcję aż patrzeć. Aż wstyd się przyznać ze jestem z Teutonii
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Nie będę się pastwić nad momentem oświadczenia, bo lepiej późno nić wcale. Jest to honorowe wyjście.

Natomiast bez urazy, ale to że chodziło wyłącznie o dobro Księstwa, to jakieś opowieści z mchu i paproci, w które uwierzą tylko naiwniacy. Chodziło Wam wyłącznie o władzę i stołki.

Konstytucję zmienia się w ramach porozumienia wszystkich sił (tak w każdym razie robią ci, którzy szanują innych, a nie tylko dbają o własny interes) - a jakoś nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z Was o tym pisał, czy też np ze mną rozmawiał.

Zwłaszcza, że piszesz teraz enigmatycznie o usprawnieniu Konstytucji - na czym to ono miało dokładnie polegać? Co nie działało?
Odpowiedz Permalink
GdL
Wstydźcie się. Tak po ludzku, po prostu.
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
@Nthiefs Jeśli nie widzisz różnicy między sprawdzeniem wyników a sprawdzeniem i manipulowaniem wyborcami to niezłe masz postrzeganie rzeczywistości.

A co do Księcia, kolejny powód do tego by zrównać prawną odpowiedzialność księcia z każdym obywatelem.
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
@kaxiu sam dokładnie nie zostałem wtajemniczony. Wiem tylko, że chcieli zmienić konstytucję...
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
@AdekJozef jeśli doszło do manipulacji to Avril to sprawdzi xd Nie znoszę zmian i JKM mamy dużo wspólnego, oprócz spraw światopoglądowych :D
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
@Nthiefs Jak dla mnie materiał dowodowy w trybunale jest dostatecznym dowodem. A co do wspólnych cech, celów i tak dalej, ufam, że w istocie tak jest. Tylko co to zmienia w kontekście manipulacji wyborczej?
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@GFvH Ja Was doskonale rozumiem. Ale mam radę: Przed tym trzeba się zapytać, czy:
  • Wyjdzie na jaw
  • Co na to powiedzą inni
  • Czy to się opłaca
  • Czy Sarmaci tego chcą
  • Czy nowa konstytucja tylko utrudni wirtualne życie niektórych Sarmatów
  • Czy konstytucja jest rzeczywiście lepsza od starej
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.